Jump to content
Dunczyk

ko-ko-ko-ko reko-(nie)-spoko... czyli o tym jak nie odtwarzać - kolejna odsłona

Recommended Posts

Vox populi sygnalizowało, że baaardzo długo się wątek otwiera, a więc świerzutki, nowiutki, puściutki. Zapełniajcie w imię boże.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak gwoli ścisłosci i odnosnie BRDM-a i jego udziału w inscenizacji. Chodziło o pokazanie prototypu samochodu pancernego z wieżą niemal identyczną jak ta z BRDM-a testowanego ponoc na poligonie Kummersdorf. Zdjecia tego pojazdu niestety sie nie zachowały. W taka wieżyczkę przyodziano prototyp E-25(zdjecie), a po wojnie skopiowano do BRDM-a. BRDM mial sie poruszać w tle ale zawodowych żołnierzy poniosła ułańska fantazja i wyjechali na sam srodek inscenizacji. Zamiast zamaskować podwozie a pokazać wieże zrobili odwrotnie. Był to bardzo zły pomysł do którego sie przyznaje i biore za niego odpowiedzialność:( Postów ludzi niezadowolonych z życia, widzacych we wszystkim negatywne cechy z nieznajomoscią tematu takich jak RPG-22 nawet nie będę komentował. Wystarczy, że zrobili z siebie pajaców na gumie:) Co do leibermusterów i pochodzenia to cześć jest zakupiona w Turingen Militaria, Hikiego oraz jeden komplet w którym śmigam z Czech od człowieka który wykonał partię 6 sztuk dla samych zboków" tematu wzorując sie bezposrednio na dobrze zachowanym oryginale;)Dodam jeszcze, że nie pokazaliśmy niczego co nie wzieło udziału w czasie 2 wojny. Aparaty tlenowe sa oryginalne, a tylko 2 szt. sa przerobionymi, niemal identycznymi aparatami które zostały skopiowane na potrzeby polskiego górnictwa i jednostek ratunkowych w latach 60-tych. Uważam, że temat jest ciekawy i ktoś musiał go w końcu pokazać. Jako ciekawostkę dodam, że w bitwie o Berlin został użyty czołg Mark V w wersji żeńskiej jeszcze w czasów 1 wojny, a po jej zakończeniu używany przez Freikorpsy podczas puczu Kappa i do tłumienia czerwonych band;) Czołg ten walczył w tym miejscu w którym walczyły jednostki krogulcze z noktowizorami ZG-1229 Vampir" Pierwsze czołgi obok koncowych produkcji niemieckich i najnowszej techniki;) Mamy zamiar to pokazać w najblizszym czasie, a jak sie komuś nie podoba to może nas pocałować w dupę;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Leoś- 2013-12-02 16:59:22

Poprawność polityczna, poprawnością polityczną, ale ja bym nie chciał... Za wysokie dla mnie progi a i nie ogolony łażę, tak że dyskomfort obustronny...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gratuluję stworzenia działającej repliki Vampira :)

Mogli byście pokazać więcej fotek całej konstrukcji.


I mam pytanie - jak walczyło się z vampirem w dzień - ściągano go? Czy jednak achjager" - walczył tylko w nacht ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No ten wasz projekt to jest mega temat, Genialny. Podoba mi się bardzo.
Acha i co bym jeszcze dodał od siebie... Chciałbym zaakcentować, takie osobne projekty, niszowe, ale jakże piękne wymagają tak dużo trudu w skompletowaniu munduru i sprzętu, wiedzy, literatury żeby stworzyć coś innego niż zwykłego szweja z patykiem do pif paf.
Już samo zorganizowanie kompletnego i poprawnego działonu moździeża, czy działka wymaga masę pracy i środków. I naprawdę ludzie trzeba sobie z tego zdawać sprawę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I mam pytanie - jak walczyło się z vampirem w dzień - ściągano go? Czy jednak "nachjager - walczył tylko w nacht"

Zestaw noktowizyjny był zdejmowany w dzień i nie dało sie strzelac przy dziennym swietle lub w oswietlonych pomieszczeniach, bo można było uszkodzić przetwornik obrazu.
Do osłony lampy była specjalna nakładka, a demontaż był bardzo prosty-wystarczyło zdjąć lunete z lampą wysuwajac montaż podobny do ZF-4. W sumie był bardzo podobny tylko została zmieniona górna podpora lunety która była przymocowana specjalnymi nitami i srubami. Wbrew pozorom zestaw nie był przymocowywany pierscieniami jak standardowe lunety do G-43 i Stg-44. Slajmi, dzięki za miłe słowa, miło mi że projekt sie podoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na tle wiklinowej kopuły PzW 717 będą się wybornie prezentować. Ostatnio był nawet Napoleon, to tym razem kto? Jagiełło? Mieszko? Juliusz Cezar?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ha ha ha! Może podwójny Aaron Elvis Presly, Justin Bieber albo Madonna w której postać wcieli sie ta gruba baba z flachą samogonu:) Już sie doczekać nie moge;)Na 100% odstawią taki odpał że zwieje nam berety i polecą do Roswell...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Temu siwemu z ruskimi medalami burakmistrz zafundował tytanowy kregosłup żeby mógł udzwignać nowe medale którymi go udekorowali towarzysze. Dostał za wyższą szkołe cięcia blachy, akademie 1-majową i technikum wedkarskie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja trochę wrócę/nawiążę do tego co napisał Slajmi. Otóż od pewnego czasu zastanawiam się, męczy mnie taka myśl - czemu niemcy na rekonstrukcjach ograniczają się do kilku sdkfztów i ewentualnie motocykli. Dlaczego nie widać poza tym nic z rekonstrukcji niemieckiej? Przyznam że brakuje mi niemieckich wozów taborowych, działonu artylerii, oddziałów pionierów. Wiem że nie wszystko jest dostępne ale jakoś po polskiej stronie (rekonstrukcji) dzieje się coraz więcej. A co u niemców - cisza!

Share this post


Link to post
Share on other sites
jedną z przyczyn jest to, ze organizator jak ma zamówić 3 wozy taborowe to woli 2 sam pancerne lub czołg... co do artylerii na jedna z bzur załatwiłem haubicę 105 mm i stała sobie daleko od lini frontu walnęła 3 razy i tego nikt nie zauwazył nawet.. a potem trzeba to załadować te 2 tony zelastwa :D.
odziały pionierów sa i birą aktywny udział w rekonstrukcjach, choć by i na ostatniej mławie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ależ niemieccy Pioniere są już od dawna obecni na rekonstrukcjach batalistycznych, w sumie jest kilka środowisk podejmujących się tego tematu. Problem w tym, że nie każda rekonstrukcja nadaje się do zademonstrowania wyjątkowości (sprzęt, zastosowanie bojowe) tej specjalistycznej formacji. Skoro mowa o Żmigrodzie to małe fotograficzne przypomnienie (autor: Reniusz Ceroń) naszego saperskiego oddziału uderzeniowego.

Pozdrawiam,
STEGE
GRH Pionier 39

Share this post


Link to post
Share on other sites

IR 26 w Mławie zafundowała dwie wyposażone drużyny lekkiego granatnika 5cm, A jest jeszcze kilka innych rzeczy do zaprezentowania
IR 26
Przemek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale wrócę do wypowiedzi kolegi makula. Fakt mozna by duzo i naprawdę dużo jeszcze pokazać. Spotykam bardzo czesto czy to działony PAK, czy też moździezy. Niestety dużo jest niewyposazonych i bez odpowiedniej ilosci osób obsługi. Także zapotrzebowanie na tego typu jednostki jest stosunkowo mniejsze na imprezach, szczególnie mniejszych gdzie potrzeba więcej mobilności ze strony niemców, a taka broń sprawia kłopoty w ataku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
cyt.(Ale wrócę do wypowiedzi kolegi makula. Fakt mozna by dużo i naprawdę dużo jeszcze pokazać.) Fajnie ale kto ma pokazać cokolwiek ? skoro większość uczestników/rekonstruktorów jest zainteresowana tylko jedną kwestią ile dostanę ślepaków :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie tak do konca. jak napisał kolega wyzej -sprzet to ludzie z obsługi... jak jedzie działo to z pola znika od razu 4-5 osób.
jak jadą czołgi na wrzesień to 6 ludzi mniej biega w polu.
pantera to 5, pak 5.
a na polu ma sie dziać ruch :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Okejos- a gdyby tak, strzelać do tych co biegają, to może brak pięciu ( np ) ludzi z obsługi, ukryła by prędkość tych, do których się celuje?

Im szybciej strzelasz, tym szybciej biegają- takie złudzenie optyczne, że ich więcej jest, bo cały czas biegiem?


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 08:21 05-12-2013

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pantera akurat może się obyć bez pełnej obsady. Przedni strzelec na przykład jest niekonieczny, a dowódca może francuską modą być sam sobie sterem, celowniczym i ładowniczym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.
×
×
  • Create New...

Important Information