Jump to content

ko-ko-ko-ko reko-(nie)-spoko... czyli o tym jak nie odtwarzać - kolejna odsłona


Recommended Posts

Tak gwoli ścisłosci i odnosnie BRDM-a i jego udziału w inscenizacji. Chodziło o pokazanie prototypu samochodu pancernego z wieżą niemal identyczną jak ta z BRDM-a testowanego ponoc na poligonie Kummersdorf. Zdjecia tego pojazdu niestety sie nie zachowały. W taka wieżyczkę przyodziano prototyp E-25(zdjecie), a po wojnie skopiowano do BRDM-a. BRDM mial sie poruszać w tle ale zawodowych żołnierzy poniosła ułańska fantazja i wyjechali na sam srodek inscenizacji. Zamiast zamaskować podwozie a pokazać wieże zrobili odwrotnie. Był to bardzo zły pomysł do którego sie przyznaje i biore za niego odpowiedzialność:( Postów ludzi niezadowolonych z życia, widzacych we wszystkim negatywne cechy z nieznajomoscią tematu takich jak RPG-22 nawet nie będę komentował. Wystarczy, że zrobili z siebie pajaców na gumie:) Co do leibermusterów i pochodzenia to cześć jest zakupiona w Turingen Militaria, Hikiego oraz jeden komplet w którym śmigam z Czech od człowieka który wykonał partię 6 sztuk dla samych zboków" tematu wzorując sie bezposrednio na dobrze zachowanym oryginale;)Dodam jeszcze, że nie pokazaliśmy niczego co nie wzieło udziału w czasie 2 wojny. Aparaty tlenowe sa oryginalne, a tylko 2 szt. sa przerobionymi, niemal identycznymi aparatami które zostały skopiowane na potrzeby polskiego górnictwa i jednostek ratunkowych w latach 60-tych. Uważam, że temat jest ciekawy i ktoś musiał go w końcu pokazać. Jako ciekawostkę dodam, że w bitwie o Berlin został użyty czołg Mark V w wersji żeńskiej jeszcze w czasów 1 wojny, a po jej zakończeniu używany przez Freikorpsy podczas puczu Kappa i do tłumienia czerwonych band;) Czołg ten walczył w tym miejscu w którym walczyły jednostki krogulcze z noktowizorami ZG-1229 Vampir" Pierwsze czołgi obok koncowych produkcji niemieckich i najnowszej techniki;) Mamy zamiar to pokazać w najblizszym czasie, a jak sie komuś nie podoba to może nas pocałować w dupę;)

Link to comment
Share on other sites

No ten wasz projekt to jest mega temat, Genialny. Podoba mi się bardzo.
Acha i co bym jeszcze dodał od siebie... Chciałbym zaakcentować, takie osobne projekty, niszowe, ale jakże piękne wymagają tak dużo trudu w skompletowaniu munduru i sprzętu, wiedzy, literatury żeby stworzyć coś innego niż zwykłego szweja z patykiem do pif paf.
Już samo zorganizowanie kompletnego i poprawnego działonu moździeża, czy działka wymaga masę pracy i środków. I naprawdę ludzie trzeba sobie z tego zdawać sprawę.
Link to comment
Share on other sites

I mam pytanie - jak walczyło się z vampirem w dzień - ściągano go? Czy jednak "nachjager - walczył tylko w nacht"

Zestaw noktowizyjny był zdejmowany w dzień i nie dało sie strzelac przy dziennym swietle lub w oswietlonych pomieszczeniach, bo można było uszkodzić przetwornik obrazu.
Do osłony lampy była specjalna nakładka, a demontaż był bardzo prosty-wystarczyło zdjąć lunete z lampą wysuwajac montaż podobny do ZF-4. W sumie był bardzo podobny tylko została zmieniona górna podpora lunety która była przymocowana specjalnymi nitami i srubami. Wbrew pozorom zestaw nie był przymocowywany pierscieniami jak standardowe lunety do G-43 i Stg-44. Slajmi, dzięki za miłe słowa, miło mi że projekt sie podoba.
Link to comment
Share on other sites

A ja trochę wrócę/nawiążę do tego co napisał Slajmi. Otóż od pewnego czasu zastanawiam się, męczy mnie taka myśl - czemu niemcy na rekonstrukcjach ograniczają się do kilku sdkfztów i ewentualnie motocykli. Dlaczego nie widać poza tym nic z rekonstrukcji niemieckiej? Przyznam że brakuje mi niemieckich wozów taborowych, działonu artylerii, oddziałów pionierów. Wiem że nie wszystko jest dostępne ale jakoś po polskiej stronie (rekonstrukcji) dzieje się coraz więcej. A co u niemców - cisza!
Link to comment
Share on other sites

jedną z przyczyn jest to, ze organizator jak ma zamówić 3 wozy taborowe to woli 2 sam pancerne lub czołg... co do artylerii na jedna z bzur załatwiłem haubicę 105 mm i stała sobie daleko od lini frontu walnęła 3 razy i tego nikt nie zauwazył nawet.. a potem trzeba to załadować te 2 tony zelastwa :D.
odziały pionierów sa i birą aktywny udział w rekonstrukcjach, choć by i na ostatniej mławie...
Link to comment
Share on other sites

Ależ niemieccy Pioniere są już od dawna obecni na rekonstrukcjach batalistycznych, w sumie jest kilka środowisk podejmujących się tego tematu. Problem w tym, że nie każda rekonstrukcja nadaje się do zademonstrowania wyjątkowości (sprzęt, zastosowanie bojowe) tej specjalistycznej formacji. Skoro mowa o Żmigrodzie to małe fotograficzne przypomnienie (autor: Reniusz Ceroń) naszego saperskiego oddziału uderzeniowego.

Pozdrawiam,
STEGE
GRH Pionier 39

Link to comment
Share on other sites

Ale wrócę do wypowiedzi kolegi makula. Fakt mozna by duzo i naprawdę dużo jeszcze pokazać. Spotykam bardzo czesto czy to działony PAK, czy też moździezy. Niestety dużo jest niewyposazonych i bez odpowiedniej ilosci osób obsługi. Także zapotrzebowanie na tego typu jednostki jest stosunkowo mniejsze na imprezach, szczególnie mniejszych gdzie potrzeba więcej mobilności ze strony niemców, a taka broń sprawia kłopoty w ataku.
Link to comment
Share on other sites

cyt.(Ale wrócę do wypowiedzi kolegi makula. Fakt mozna by dużo i naprawdę dużo jeszcze pokazać.) Fajnie ale kto ma pokazać cokolwiek ? skoro większość uczestników/rekonstruktorów jest zainteresowana tylko jedną kwestią ile dostanę ślepaków :(
Link to comment
Share on other sites

Okejos- a gdyby tak, strzelać do tych co biegają, to może brak pięciu ( np ) ludzi z obsługi, ukryła by prędkość tych, do których się celuje?

Im szybciej strzelasz, tym szybciej biegają- takie złudzenie optyczne, że ich więcej jest, bo cały czas biegiem?


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 08:21 05-12-2013
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information