Skocz do zawartości

ko-ko-ko-ko reko-(nie)-spoko... czyli o tym jak nie odtwarzać - kolejna odsłona


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 814
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tu mamy naszego milusińskiego w pełnej krasie i powstaje pytanie, a co tu jest tak?
1. Przede wszystkim dżentelmen ów nie może się zdecydowac z jakiego okresu pochodzi jego postac i ma na sobie mix ekwipunku i oporządzenia z całego okresu wojny, wziąwszy pod uwagę, że przedstawiciele porządku wojskowego mieli świecic przykładem stosowania się do regulaminu już samo to jest nieprawidłowe.
2. Ale zacznijmy od góry - czapka zwana crusherem była czapką oficerską w wehrmachcie i jak dowodzą specjaliści od tej formacji używanie ich przez podoficerów jest mało koszer.
3. Obszycia kurtki M36 są haftowane (adler) winien byc BEVO, takoż samo patki (litzen)
4. Pas brązowy (wczesny), no może w kampanii wrześniowej 1939 roku, ale w połączeniu z szelkami szturmowymi i kaburą do pistoletu walther, wprowadzoną w drugiej połowie wojny ?
5. Winkerkelle Lizak" chyba szanowny pancerny sobie go podgryza w wolnych chwilach bo prawidłowa replika winna byc otworu pozbawiona.
6. Co do jakości adlera wzoru policyjnego na lewym rękawie się nie wypowiadam, ale jeżeli poznaję pochodzenie bluzy to jest to kura produkcji znanego rodzimego producenta, nadająca się jako aplikacja na siedzenie dżinsów. Dowodzi tego jeszcze opaska" naramienna żandarmerii o szerokości szalika klubowego zespołu piłkarskiego, potwierdzająca pochodzenie zestawu.
7. Portki i saperki ddr dopełniają wizerunek.
Fakt, że w tej postaci nasz milusiński pojawia się zawsze i wszędzie na każdej ich inscenizacji" i występie" oznacza, że jest to jego kostium sceniczny, a nie rekonstrukcja postaci podoficera żandarmerii wehrmachtu. Usatysfakcjonowany?



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Dunczyk 11:21 13-12-2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lipek
Akurat okulary są koszer. Sam takową protezę nosząc, trochę się tym interesowałem. Wbrew pozorom nie wszyscy okularnicy w WH nosili okulary ogólnowojskowe. Nawet szeregowcy. Owszem, najwięcej było drucianych okrągłych, ale trafiały się ebonitowe, trafiały się druciane owalne, ba, znalazłem zdjęcia podoficerów w okularach bezoprawkowych, takich jak teraz są w modzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co było niemożliwe z kilku powodów, ale dośc przytoczyc jeden - inauguracja pistoletów P-38 odbyła się podczas kampanii fancuskiej, czyli co najmniej miesiąc później niż mordy w Katyniu, ale to najwyraźniej nieistotny, z punktu widzenia pancernych", szczegół ;) Fajny jest też ten zielony berecik w zestawieniu z emblematem desantu" u naszego prelegenta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech człowiek nie zaglądał kilka dni do tematu a tu nagle na nowo zostali odkryci" moi ukochani Pancerni Strzegom :-)))

Zdjęcia zdjęciami, ja jednak polecam Wam docenić" kunszt pisarski PzSt!!! jestem przekonany, że nikt z Was tak by nie potrafił :_))))
http://pancerni.eu/aktualnosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzruszyłem się, chlipałem kilkanaście minut. Mają zaproszenia z całego kraju, a jednak pojechali do Żarowa. Ani chybi burmistrz Żarowa winien wyskoczyc z jakiejś gratyfikacji dla naszych pancernych, mogli paśc się na skwarkach ... np.... w .... no gdzieś w całym kraju, a jednak marzli, targani wiatrami pod pomnikiem w Żarowie. Noooo panie burmistrzu, czas to docenic !!!
Wiecie ciekawi mnie jedno, skoro wypełnili po brzegi sprzętem salę, to jak tam wleźli ci zwiedzający i to jeszcze w takiej ilości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie