Skocz do zawartości

Komiks wojenny 1939 - wkrótce!


Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Mnie też bawi radość na twarzy rysownika, gdy wysłuchuje tych wszystkich uwag... (chociaż te maski faktycznie wyglądają karykaturalnie :) W takim tempie - co kadr, to poprawka - nie starczy mu chyba wszystkich siedmiu wcieleń na skończenie tego komiksu.

A co do stylu, to jak rozumiem, ma na to pójść jeszcze kolor, a to jest tylko podkład?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
I jeszcze jedna delikatna uwaga.Rysunek z obsluga MG.Od razu rzuca sie w oczy zbyt krotki lejek (brak proporcji).To moze drobiazg, ale skladany dwojnog wyglada jak by sie sam trzymal w poziomie, a przeciez na dolnej oslonie lufy (chlodnicy) winna byc kulka", na ktorej zaczepialo sie blaszke spinajaca nozki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, aż strach mi zamieszczać kolejne kadry :) Bo faktycznie Rysownik popełni harakiri po uprzednim zamordowaniu mnie przed jego drzwiami.
Na pewno poprawi wszystko to, na co zwrócicie uwagę, że jest źle zrobione. Jeśli tylko macie taką możliwość, to proszę, umieszczajcie obok może jakieś fotki ze szczegółem, który powinien być wzorcem przy poprawianiu błędu. Z góry dzięki!
Komiks w zamierzeniu ma być czarno-biały, ma to swój niewątpliwy walor i urok. Pozdrav! wachmistrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam!
Dziś pytanie:

Mat Rygielski w swojej relacji wspomina, że 4 lub 5 września na jego placówkę Niemcy zrzucili z samolotu zbiornik z benzyną (w domyśle: aby spalić jego pozycję lub spalić przedpole Fortu").

i pytanie:
- Z jakiego typu samolotu Niemcy mogli zrzucić taki zbiornik? Pod uwagę oczywiście trzeba brać dzień, możliwości logistyczne (np. 1 Stukasa nikt by do takiego zadania raczej nie wyznaczył) i techniczne (np. z He-60 chyba nie dałoby się niczego podobnego zrzucić).

I dodatkowa prośba przy ewentualnych propozycjach: jakie oznaczenia mógłby mieć ten samolot (pułk, eskadra)?

Pozdrawiam! wachmistrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senkju, charaszo, mersi - jak powiedział Tytus de Zoo w jednym z komiksów - za pomoc i zainteresowanie :)

Na fotce obok: He-51 ze zbiornikiem. Ale jakim? Czy to jest zbiornik do zrzucania i palenia komunistów, czy tylko rezerwowy zbiornik paliwa (ale taki chyba nie był potrzebny w Hiszpanii - fotka jest z tamtego okresu)?

Pozdrav! wachmistrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie. Najbardziej chyba pasuje coś powolnego z lotnictwa przybrzeżnego, a zatem He-60, ew. He-59.


Co do He-51. Nie był wykorzystywany nad Polską w 1939. Natomiast faktycznie stosowano na nich podczas wojny domowej w Hiszpanii zbiorniki zapalające: zbiornik paliwa 170-litrowy + 2 bombki po 10 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o tej zbiórce... Jeżeli to są żołnierze z SS-Heimwehr Danzig, to raczej nie powinni mieć patek kołnierzowych Wehrmachtu. Błyskawice" na hełmach [Sig-runen] powinny być po ich prawej stronie, tarcze innego kształtu, prawe patki [tu nie widoczne] ze znakiem Totenkopf". Inny wzór klapek na kieszeniach i plisów. Nad pasami głównymi powinno być widocznych jedynie po 4 guziki - nie 6. Dolnie kieszenie kurtek też jakieś dziwne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos zbiórki to już wcześniej (chyba?) pisałem, że jest to kadr pokazujący misz-masz jaki powstał przez różne zmiany w trakcie rysowania. Obecnie wygląda to już poprawnie, ale dziękuję za zwrócenie uwagi.


Co do He-59 to mam pytanie jak ten ew. zbiornik miał być z niego zrzucany. Samolot wygląda niewiele lepiej od samolotu-latawca braci Wright, więc nie zdziwiłbym się, gdyby jak za czasów I w.ś. dwóch gości wyrzucało ręcznie za burtę ładunek ;)
Ten samolot miał jakiś luk bombowy w kadłubie, czy jakieś mocowania pod kadłubem (skrzydła chyba nie wchodzą w grę?)?

Pozdrav! wachmistrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie