Jump to content

zelig

Forum members
 • Posts

  2179
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by zelig

 1. Tutaj jest kilka zdjęć z Poznania ISów-2 (i jedno świetne zdjęcie z Malborka, załączam): http://www.otvaga2004.narod.ru/publ_w1/2006-06-26_is1.htm
 2. Smacznego Jotes. A ten plik nie jest czasem ohasłowany? bo jeśli tak, to hasłem jest: www.bronarm.ru
 3. Błyskawiczna reakcja: http://rapidshare.com/files/18772380/vl2005-04.rar
 4. http://www.natahaus.ru/2007/11/06/vperedi-germanija.html W tej książeczce jest mnóstwo zdjęć z Poznania (ale też Piły, Gliwic i innych miejsc), wszystko co działo się w okresie styczeń-luty '45. Warto się jej przyjżeć.
 5. Nie wiesz skąd pochodzi ten kadr? A podziękowania to głównie Tobie się należą, bo to Ty tak rozkręciłeś ten watek. Także podziękuj sam sobie i kup sobie coś ładnego w prezencie. :)
 6. Dzięki Jamys. To absolutnie fantastyczne, że można tak posplatać posty, iż nawet kadr da się przesunąć o kilka metrów w lewo :) Szczerze mówiąc, to przeczuwałem, że to może być Wrzeszcz, Gdynia ma przecież zupełnie innego ducha..
 7. .. i jeszcze jeden do wyliczanki. Podpis mówi, że to przedmieścia Gdańska.
 8. Po raz kolejny mozooolnie podnoszooony temat.. Też z 1 Brygady. Podpis głosi, że to Gdynia. Bardzo mi przykro.
 9. Tam w perpektywie? Tak, to niewątpliwie Pz. IV ausf. G z jakiejś dywizji szkolnej. Charakterystyczny kształt szarego prostokąta o wymiarach 5x10 pixli.
 10. Najlepszego na drodze nowej! A tu kadr gdański z '46tego. Nie miałem pomysłu gdzie go wstawić - a ładny - także sorry. Czołg jest z prawej strony (poza kadrem). Niewątpliwie tygrys. Królewski tygrys oczywista, hej!
 11. Znalezione w sieci. Jakieś pomysły co do lokalizacji?
 12. Cześć, ta fotka wraz z opisem pojawiła się już w tym wątku (wstawiona przez @ndrew): http://www.odkrywca-online.com/pokaz_watek.php?id=67374#69135
 13. Tak Beaviso, puszczanie samolocików ( http://www.odkrywca-online.com/pokaz_watek.php?id=71116 ) to był niezapomniany powiew magicznej wolności na forum, jeden z jego najdoskonalszych przejawów. Szkoda, że brutalne represje, które potem nastąpiły, zahamowały możliwość dalszej ekspresji. Pewnie do tej pory kręcilibyśmy całe poematy, symfonie lotnicze (i nie tylko).. A tutaj Is-2 z Gdańska.
 14. Dobrze. Tylko nie mówcie, że Was rozczarowałem. http://www.blitzklik.com/ob_achtung2.html
 15. Ten bardzo ładny czołg pojawił się w wątku na: http://www.forum.dawnygdansk.pl/viewtopic.php?t=3039 Co do lokalizacji, to niejaki Beaviso napisał, cytuję: Nie znam się na gdańskiej architekturze, ale ukazany na fotce (jeśli jest ona z Gdańska) czołg PzKpfw IV może pochodzić tylko z 7./PR35 (4. PzDiv). Pojedyncze wozy tej jednostki były zaangażowane w obronę Wrzeszcza od strony Oliwy, a następnie większość z nich porzucono z powodu braku paliwa. Choć akurat ten wygląda na porzucony w pośpiechu, bo nie nosi śladów wysadzenia przez Niemców. Stawiam zatem na skraj Wrzeszcza od Oliwy." :) Mogę jeszcze pokazać bardzo fajnego tygrysa pod Kościołem Mariackim, chcecie?
 16. Raczej będzie kiepsko z identyfikacją miejsc.
 17. Jeszcze dwa Hetzery, zdjęcia opisane jako przedmieścia Gdańska.
 18. I jeszcze coś co chciałoby być czołgiem. Też podobno z Gdańska.
 19. Dwa czołgi z Gdańska. Ten pierwszy..
 20. zelig

  Radiostacja Babice

  Dzięki Adler za link do artykułu! Fajnie, że wątki proste, radosne mogą być inspiracją. Uzupełnię tylko ilość podstaw masztów, które są widoczne w terenie: nie ma tylko jednego - tego, który powinien się zanjdować na terenie lotniska - na przedłużeniu pasa startowego. Onegdaj (zainspirowani tym wątkiem :) udaliśmy się z Sqh na ich poszukiwanie, odgrzebywanie.
 21. To pierwsze zdjęcie - z Helgą i faustem, to kadr z kroniki. I jeszcze raz odsyłam do tego artykułu, do którego link podałem powyżej - stamtąd ciekawostka, iż Niemcy reklamowali panzerfausty jako Najbardziej kobiecą broń w historii"... - ale to już w okresie kiedy tylko Volkssturm - czyli też i baby - miał im ratować Rzeszę.
 22. No właśnie, trafna odpowiedź :) Albo przeczytaj powyżej ten kawałek o snajperskiej bieliźnie i zastrzeleniu 309 Niemców... Ciekawe czy ktoś na tym forum zabił tylu Niemców?
 23. Pojedli, popili, pożartowali... Teraz dość ponury klimat. W poprzednim ujęciu komentator wochenszała wywarczał, że tą kobietę wzięto do niewoli wraz z komisarzem (pewnie oboje politruki), czyli raczej trudno im dawać jakiekolwiek szanse na przeżycie... chociaż kto wie?
 24. No, niestety Yorik.. dzisiaj kuchnia serwuje tylko barszcz czerwony. :) Poza tym myślę, że dla Wasilewskiej piekło - używając jej sformułowań - było tylko przeżytkiem odchylenia prawicowo-oportunistycznego, także chyba gdzieś indziej się błąka.. Miała głos jak dzwon, urodę, hm.. dziwną, koneksje (córka chrzestna Piłsudskiego) i chyba wierzyła w to co robi - jak wyczytałem w Wikipedii: Przez długi czas redaktorka "Płomyka i "Płomyczka, gdzie oskarżano ją o przemycanie w pismach dla dzieci treści komunistycznych"..
×
×
 • Create New...

Important Information