Jump to content

zelig

Forum members
 • Posts

  2179
 • Joined

 • Last visited

  Never

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

zelig's Achievements

0

Reputation

 1. Tutaj jest kilka zdjęć z Poznania ISów-2 (i jedno świetne zdjęcie z Malborka, załączam): http://www.otvaga2004.narod.ru/publ_w1/2006-06-26_is1.htm
 2. Smacznego Jotes. A ten plik nie jest czasem ohasłowany? bo jeśli tak, to hasłem jest: www.bronarm.ru
 3. Błyskawiczna reakcja: http://rapidshare.com/files/18772380/vl2005-04.rar
 4. http://www.natahaus.ru/2007/11/06/vperedi-germanija.html W tej książeczce jest mnóstwo zdjęć z Poznania (ale też Piły, Gliwic i innych miejsc), wszystko co działo się w okresie styczeń-luty '45. Warto się jej przyjżeć.
 5. Nie wiesz skąd pochodzi ten kadr? A podziękowania to głównie Tobie się należą, bo to Ty tak rozkręciłeś ten watek. Także podziękuj sam sobie i kup sobie coś ładnego w prezencie. :)
 6. Dzięki Jamys. To absolutnie fantastyczne, że można tak posplatać posty, iż nawet kadr da się przesunąć o kilka metrów w lewo :) Szczerze mówiąc, to przeczuwałem, że to może być Wrzeszcz, Gdynia ma przecież zupełnie innego ducha..
 7. .. i jeszcze jeden do wyliczanki. Podpis mówi, że to przedmieścia Gdańska.
 8. Po raz kolejny mozooolnie podnoszooony temat.. Też z 1 Brygady. Podpis głosi, że to Gdynia. Bardzo mi przykro.
 9. Tam w perpektywie? Tak, to niewątpliwie Pz. IV ausf. G z jakiejś dywizji szkolnej. Charakterystyczny kształt szarego prostokąta o wymiarach 5x10 pixli.
 10. Najlepszego na drodze nowej! A tu kadr gdański z '46tego. Nie miałem pomysłu gdzie go wstawić - a ładny - także sorry. Czołg jest z prawej strony (poza kadrem). Niewątpliwie tygrys. Królewski tygrys oczywista, hej!
 11. Znalezione w sieci. Jakieś pomysły co do lokalizacji?
 12. Cześć, ta fotka wraz z opisem pojawiła się już w tym wątku (wstawiona przez @ndrew): http://www.odkrywca-online.com/pokaz_watek.php?id=67374#69135
 13. Tak Beaviso, puszczanie samolocików ( http://www.odkrywca-online.com/pokaz_watek.php?id=71116 ) to był niezapomniany powiew magicznej wolności na forum, jeden z jego najdoskonalszych przejawów. Szkoda, że brutalne represje, które potem nastąpiły, zahamowały możliwość dalszej ekspresji. Pewnie do tej pory kręcilibyśmy całe poematy, symfonie lotnicze (i nie tylko).. A tutaj Is-2 z Gdańska.
 14. Dobrze. Tylko nie mówcie, że Was rozczarowałem. http://www.blitzklik.com/ob_achtung2.html
 15. Ten bardzo ładny czołg pojawił się w wątku na: http://www.forum.dawnygdansk.pl/viewtopic.php?t=3039 Co do lokalizacji, to niejaki Beaviso napisał, cytuję: Nie znam się na gdańskiej architekturze, ale ukazany na fotce (jeśli jest ona z Gdańska) czołg PzKpfw IV może pochodzić tylko z 7./PR35 (4. PzDiv). Pojedyncze wozy tej jednostki były zaangażowane w obronę Wrzeszcza od strony Oliwy, a następnie większość z nich porzucono z powodu braku paliwa. Choć akurat ten wygląda na porzucony w pośpiechu, bo nie nosi śladów wysadzenia przez Niemców. Stawiam zatem na skraj Wrzeszcza od Oliwy." :) Mogę jeszcze pokazać bardzo fajnego tygrysa pod Kościołem Mariackim, chcecie?
×
×
 • Create New...

Important Information