Jump to content

K.Abt.

Forum members
 • Content Count

  369
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. K.Abt.

  Radiostacja Babice

  Tak. Dobrze zrozumiałem twoje intencje. Dlatego pisałem o tej iewiadomej konstrukcji". Może - naiwnie gdybając - jeden maszt stał na czworonożnej" podstawie. I taki cokół byłby jedną z czterech nóg? Zdjęcie lub schemat wszystko wyjaśni. Przy okazji wstawię cytat nt. radiostacji z Korzeni miasta" J. Kasprzyckiego - jest nieźle klimatyczny: [...] radiostacja transatlantycka była charakterystycznym składnikiem tego przedpola Warszawy. Gdy jechało się z zachodu Szosą Górczewską, widziało się z daleka - jak dziś Pałac Kultury - potężne maszty, górujące nad lasami. Strategiczne położenie dało się tym krańcom stolicy we znaki również w l. 1939-45. Niemcy natychmiast je docenili i skorzystali z istniejących wojskowych, znacznie je rozbudowując. Na szlakach między Powązkami a Babicami spotykało się ciężarówki pracującej dla Wermachtu niemieckiej firmy Willy Keymer-Hoch-Tief u. Strassenbau, która stawiała nowe bunkry, magazyna, warsztaty, koszary w Boernerowie, Parysowie, przy fortach: Babice, Wola, Bema. Zajmowała na swoje składy teren obok gimnazjum im. Sowińskiego przy ówczesnej ulicy Kraszewskiego (dziś: Rogalińska)." Dalej Kasprzycki pisze, że jak w latach 60-tych spacerował po lesie wzdłuż ul. Księżycowej, to ... ujrzałem jak niewinny stóg siana przesuwa się sam o kilka metrów, zaś na jego dawnym miejscu wyłania się wyrzutnia rakietowa". Moim zdaniem trochę przesadzil... :)
 2. K.Abt.

  Radiostacja Babice

  Pierwsze? To podstawa masztu. Choć, szczerze mówiąc, nie wiem jak wyglądała ich konstrukcja...
 3. [ Zachłysnąłem się tym trójwymiarem. 2004 był bardziej spostrzegawczy. ] (Ale mi, to tak na prawdę chodziło o tą skrzynkę z prawej strony. Wydaje mi się, że jest to niemiecka skrzynka na piasek)
 4. Całe szczęście jest to zdjęcie w 3d. Należy tylko na nie spojrzeć pod odpowiednim kątem. I co właściwie chcieliście się w tym woziku dopatrzyć...?
 5. ... kto się na nich gapi... W dalszej części widać, że ten epizod skończył się dla naszych żołnierzy dość nieprzyjemnie :(
 6. Tak, przy okazji... (trzeba ten kadr wziąć trochę a wiarę". Bo i z daleka, i kiepska jakość) Wrzesień 39, grupka kolarzy... Nic specjalnego, gdyby nie to...
×
×
 • Create New...

Important Information