Skocz do zawartości

Feliks Dzierzyński wiecznie żywy"


grzeb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dla hiszpańskich epublikanów" Dzierżyński był mistrzem. Stworzyli własną czekę, czyli Checa. Dodam, że równie zezwierzęconą. Najwyraźniej epublika", nie tylko hiszpańska, musi mieć bezwzględne służby, żeby ludowi się od nadmiaru wolności we łbach nie poprzewracało. Jak to powiedział pewien ubek- demokracja demokracją, ale ktoś tym wszystkim musi kierować".

http://es.wikipedia.org/wiki/Checa_%28Espa%C3%B1a%29#Checas_de_Madrid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitanie, przemyślałem temat i muszę przyznać, że Franco nie był jednak faszystą. Był wybitnym demokratą, a wspierali jeszcze bardziej wybitni demokraci - Hitler i Mussolini.

Również uważam, że gdy mordują naszych - to grzech, a gdy my mordujemy przeciwników - to dobry uczynek.

Wesołych i Zdrowych Świąt życzy
balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem cztery maile od kolegów.W jednym z nich kolega ujawnia swój nick czym potwierdza swoją wartość w moich oczach.Z oczywistych powodów nie wskażę autora.Natomiast trzy inne są anonimowe.

Cechą wspólną tych czterech listów jest przyznanie mi racji w kwestii moich poglądów co daje mi powód do satysfakcji.We wszystkich listach jest tez swojego rodzaju wytłumaczenie dlaczego przyjmuja taką postawę wobec moich poglądów odnosnie Dzierżyńskiego i innych spraw.Otóż powodem jest strach lub obawa,jakkolwiek lepiej to brzmi,przed wysmianiem przez kolegów z forum oraz moderatorami.Wola więc przyjać postawę większości.Ot i cała tajemnica.Sam się zastanawiałem ilu tutaj jest politycznych" a ilu wolnomyslicieli.Okazuje się że kolega człowiek sniegu posługuje się kłamstwem pisząc że poinformował mnie na maila o powodach uhonorowania " mnie NIZASŁUŻONĄ żółtą karteczką.Wszelkich odpowiedzi zaś unika.Czyżby dyktatura PO lub pokrewnej hybrydy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moderatorom wypada czytać WSZYSTKIE komentarze mówiące o kontekscie wypowiadanych słow a co za tym idzie ogólnym poglądzie dyskutanta.Natomiast zakaz odnosi się forum OGÓLNEGO do czego się stosuję jak i do pozostałych zasad.W świetle tych faktów niezasadnym wydaje się fakt karania" karteczkami osób o ODMIENNYCH pogladach niz politycznie poprawne ,,czyż nie tak???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden Polak nie zabił tylu Rosjan co on" - więc może na bohatera narodowego go? ;)

Bjar - nie zartuj, nie zartuj. Kiedys za czasow PRLu w pewnej pieknej fabryce byl taki projekt........

A tak wogole w ludziach poza bardzo nielicznymi wyjatkami spia demony ktore tak latwo wyzwolic. A potem to juz mi obojetne czy mi strzelaja w potylice bo moj ojciec byl Polakiem, inteligentem czy Katolikiem (wstawiac wg smaku). Przekonanie ze wlasna kultura i wiara sa jedyne sluszne i ze inne trzeba zniszczyc do jednego od wiekow doprowadza - do pisania i mowienia glupot. Niestety, nierzadko, wktrotce potem nastepuje placz i leje sie krew. I koniec dla wszystkich zalosny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Przeglądając wojskowe zbiory ojca / ma 90 lat /natknąłem się na 200 stronicową księgę pt. ,,Feliks Dzierżyński,, z wpisem na drugiej stronie:
,,Za wzorową służbę nagradzam kpt. .... D-ca J.W.3065 12.12.1951r. / podpis /,,
Księga zawiera dokładny opis całego życia F.Dzierżyńskiego od urodzin do śmierci w 1926r. / jest własnoręczny życiorys Feliksa .
Księga wydana przez Wydział Historii Partii KC PZPR
Książka i Wiedza - Warszawa 1951r.
Księgę wydano w 25 rocznicę śmierci Feliksa Dzierżyńskiego 1926 - 1951
Księga jest bogato ilustrowana dużą ilością zdjęć / niektóre widzę po raz pierwszy /, zdjęcia z więzienia, zdjęcia obrazów, rysunki związane z Feliksem / autorzy mieli wyobraźnię rysując je /, rzeźby, drzeworyty, karykatury, plany rozgromienia Denikina, wycinki z ówczesnej prasy, wydawnictwa i wiersze poświęcone Feliksowi.
Przypomnę - jest rok 1951 i postać Feliksa jest mocno wybielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie