Skocz do zawartości

Tragiczna rocznica- zabójstwo Narutowicza


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niestety, takie kwiatki, to lubelska specyfika. Miałem kolegę, który pasjonował się judaizmem, chodził na lektorat z hebrajskiego. Podczas wizyty na Kazimierzu w Krakowie kupił sobie jarmułkę i raz ją dla żartu założył ją w trakcie rozmowy na korytarzu obok dziekanatu. Było nas tam mniej więcej siedmioro - znajomych, przyjaciół. Niestety, ktoś nam się przyglądał przez ramię. Kolega nie miał życia przez wiele miesięcy. Znaleźli numer telefonu na jego stancję, wydzwaniali w środku nocy (rozróżnił głosy kilku osób), grozili pobiciem, wyrządzali większe i mniejsze świństwa. Takie są fakty. Nie zdziwi mnie, jak następny plakat wydrukują z podobizną Eichmanna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny bohater?
Ciekawe kiedy jego podobizna zostanie rozwieszona na naszych murach?
Ale wracajmy do zabójstwa Prezydenta, bo my możemy sobie pisać i pisać ale i tak, większość z nas, widząc plakat gloryfikujący zabójcę Prezydenta Narutowicza przejdzie obojętnie dając przyzwolenie takim działaniom
Infaco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście lubelski koloryt lokalny nie daje znać o sobie już kilkadziesiąt km od stolicy województwa. Przynajmniej u mnie tego nie notuję, ludzie mają poważniejsze problemy, niż tapetowanie murów i przystanków. Ale kto wie, co się na dniach zobaczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne wydarzenie ktore miedzy innymi bardzo fatalnie wplynelo na oblicze Polski w opinii publicznej za granica. Odbieram ze w owczesnej Polsce zabojstwo zadzialalo jako kubel zimnej wody na spoleczenstwo co doprowadzilo do pewnego otrzezwienia i to wzbudza jakis szacunek dla tego spoleczenstwa. Ze obecnie ktos kto uwaza sie zapewne za patriote chce powracac do takiego wzorca to bardzo smutne i frapujace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wyborcza.pl/1,75478,13068544,Leszek_Jazdzewski_w_pojedynke_wystapil_przeciw_nacjonalistom.html

W wigilię rocznicy śmierci prezydenta, nacjonaliści zorganizowali swój marsz i znalazł się człowiek, który postanowił im przypomnieć, że nie wszyscy traktują zabójcę jak bohatera. Oczywiście potraktowano go w wiadomy sposób.
Infaco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja się tak zastanawiam jak by zareagowała Policja na informację że ktoś nawołuje do mordu motywowanego politycznie przy pomocy takich plakatów... Do skazania pewnie by nie doszło, ale na widelec pewnie by ich wzięli..."-
aby odpowiedzieć na to pytanie, muszę odbiec od głównego tematu ale mam nadzieję, że moderatorzy pozwolą.

Wklejam link z historyjką obrazkową o tym jak lubelska policja zatrzymała tzw patritę",pewnie większość wie, że po przeszukaniu mieszkania znaleziono mundur i gadzety faszystowskie.
Tłumaczył się patriota", że jest kolekcjonerem.
Dla mnie chipokryzja.

http://forum.hard-core.pl/viewtopic.php?f=10&t=51519&start=350
Jeszcze raz przepraszam za odbiegnięcie od tematu.
Infaco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to chipokryzja"? Takiej gramatyki uczą na tym lewackim forum, do którego link tu wkleiłeś (zresztą bardzo związany z tematem).

znaleziono mundur i gadżety faszystowskie" - no naprawdę straszne, na pal z nim! Gdyby znaleziono kufajkę i Order Lenina to też byś taki lament wznosił?

Proponuję wrócić do tematu albo go zamknąć, bo za sprawą znów tych samych użytkowników zbaczamy na ślepy tor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szczere wyznanie i przyznanie się do win, może Cię jeszcze odrobinę wybielić"...
Masz, oczywista oczywistość, atest na prawidłowe* pochodzenie i wynikające z tego obowiązki?


Inaczej, razem z kilkoma innymi Użytkownikami ( i obawiam się, że również wraz ze mną ) nie masz szans na dopuszczenie do dyskusji z kilkoma tfu-rcami... wpisów na Forum.

Przepraszam, ale musiałem...






* obojętnie, co to znaczy :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak Niewiadomski zabił Narutowicza spekulowano, że chciał zabić nie tylko jego, ale i Piłsudskiego, który był spokrewniony z prezydentem.

Niewiadomski i Narodowa Demokracja zarzucali Narutowiczowi, że został wybrany dzięki poparciu posłów i senatorów pochodzących z mniejszości narodowych, przede wszystkim z mniejszości żydowskiej. Trzeba pamiętać, iż w przedwojennej Polsce obawiano się bolszewików, wśród których Żydzi zajmowali wysokie stanowiska. W sumie działało to na zasadzie Żyd=bolszewik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierasz punkty w jakimś programie lojalnościowym za sianie off topów na forum? Chociaż jakieś fajne nagrody są?

Ten klip wypuściło MSZ, Prezydent, parlament, może chociaż jakieś kółko różańcowe? Bo piszesz Polacy promują"...

Administracja ma względem ciebie wyjątkową tolerancję; inni za taka ilość OT i marnych prowokacji już dawno by polecieli. Nie wiem czy zauważyłeś, ale wszystkie awantury na tym forum zaczynają się od twoich postów, których jedynym celem jest obrazić, obśmiać i zdyskredytowac tych, którzy myślą inaczej.

P.S. I daruj sobie swoje standardowe teksty o dwóch dyplomach, wydumanej prawicowości i rzekomym super-racjonalizmie. Wszyscy juz o tym czytaliśmy nie raz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, czyli to nie Polacy promują, to nie Polak zrobił ten filmik? To prowokacja FSB, albo kancelarii Tuska?

Lipek, ja wiem że ty i twoi koledzy mnie nie lubicie i za wszelką cenę chcecie się mnie pozbyć z forum, co niewątpliwie kiedyś będzie uwieńczone sukcesem, jednakże musisz w końcu zrozumieć, że ja nie muszę robić nic, kompletnie nic, żeby obśmiać, zdyskredytować kogoś, kto żyje w rzeczywistości wirtualnej i próbuje ją przeszczepić na realny świat ludzi zdrowo myślących. To, że mnie nie będzie na forum, w żaden sposób nie uczyni wątków, w których się udzielam bardziej przekonującymi, czy potrzebnymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli za każdy film na YT zrobiony przez kogoś z Polski odpowiadają Polacy? Dość karkołomna teza.

P.S. To nie jest kwestia lubienia lub nielubienia kogoś. 99% moich przyjaciół, znajomych i rodziny ma inne poglądy niż ja (nieraz diametralnie), co nie przeszkadza mi ich lubić czy kochać. Ja nigdy nie przekładam działalności na forum na życie realne. Czasem można się ciężko zdziwić.

Ja się po prostu diametralnie nie zgadzam z tym, co zazwyczaj piszesz. Zero osobistych konotacji.

Amen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważ, że w tym filmiku są zdjęcia z demonstracji, której czoło otwiera hasło uwolnienia Walusia, a w necie krąży demot, na którym po polsku jest wypisane stwierdzenie, że jest on od 19 lat więźniem politycznym w RPA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że na siłę próbujesz udowodnić coś, co nie istnieje. Problem p. Walusia w polskiej przestrzeni publicznej kompletnie nie istnieje. Poza wąska grupką osób zainteresowanych nikt nie ma pojęcia, kim on jest. Spytaj swoich znajomych :)

Dlatego stwierdzenie, iż Polacy promują Walusia", jest absurdalne. Równie dobrze można napisać, że Polacy promują Hitlera", bo nie brakuje filmów/książek/demotów z tym osobnikiem w roli głównej, stworzonych przez Polaków.

Waluś nie jest bohaterem dla żadnej liczącej się grupy społecznej w Polsce, poza jakimiś marginalnymi ekstremistami, którzy niestety występują w każdym kraju. Także tacy, dla których idolem jest Dzierżyński. I jest ich zdecydowanie więcej niż wielbicieli Walusia.

I tak od Narutowicza przez Walusia doszliśmy chyba do momentu, w którym można zawiesić kłódkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipek- i tak, i nie.

Narutowicz zamordowany przez jedną osobę, miał setki wrogów... Nie osobistych, nie ideologicznych, ale wrogów sposobu Jego wyboru na prezydenta. To, że wykonawcą wyroku był Niewiadomski, to prawdopodobnie przypadek i mordercy cechy charakteru...

To, że Waluś jest dla większości zwykłym mordercą, nie przeszkadza jakieś grupie ( w tym Polakom ) gloryfikować jego czynu i osoby. Podobne to akurat do wszelkiej maści ludzi, którzy w naszej socjalistycznej Ojczyźnie uwielbiają Adiego czy Wujka Soso... Dopóki są odosobnieni w zakładach psychiatrycznych- nie ma sprawy. W momencie, gdy próbują narzucać swoje poglądy czy idealizować tych dwóch zbrodniarzy- zaczynają się problemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie