Jump to content
Sign in to follow this  
Czlowieksniegu

Tragiczna rocznica- zabójstwo Narutowicza

Recommended Posts

@m4sherman, wiesz jak to jest

Cieszy mię ten rym: Polak mądry po szkodzie.
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi."

Może ten naród tak ma, że jak przez 50 lat nikt go nie najedzie to sobie sam zacznie szukać wrogów, czy to wewnątrz czy na zewnątrz. Do rozpierduchy i mordobicia zawsze pierwsi. Gorzej, jak coś konstruktywnego trzeba zrobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety na pewnych stronach (których nie zamierzam reklamować) można dowiedzieć się, że :
Eligiusz Niewiadomski - Dla was zbrodniarz, dla nas bohater!
Morderca bohaterem-Tragiczne.
Infaco

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tuwim Julian

Pogrzeb prezydenta Narutowicza

Krzyż mieliście na piersi, a brauning w kieszeni.
Z Bogiem byli w sojuszu, a z mordercą w pakcie,
Wy, w chichocie zastygli, bladzi, przestraszeni,
Chodźcie, głupcy, do okien - i patrzcie! i patrzcie!

Z Belwederu na Zamek, tętnicą Warszawy,
Alejami, Nowym Światem, Krakowskiem Przedmieściem,
Idzie kondukt żałobny, krepowy i krwawy:
Drugi raz Pan Prezydent jest dzisiaj na mieście.

Zimny, sztywny, zakryty chorągwią i kirem,
Jedzie Prezydent Martwy a wielki stokrotnie.
Nie odwracając oczu! Stać i patrzeć, zbiry!
Tak! Za karki was trzeba trzymać przy tym oknie!

Przez serce swe na wylot pogrzebem przeszyta,
Jak Jego pierś kulami, niech widzi stolica
Twarze wasze, zbrodniarze - i niech was przywita
Strasznym krzykiem milczenia żałobna ulica

Share this post


Link to post
Share on other sites
Julian Nowak, ówczesny premier, uchylił się od towarzyszenia Gabrielowi Narutowiczowi w drodze na zaprzysiężenie. Dał do zrozumienia, że Narutowicz jako minister spraw zagranicznych jest jego podwładnym i stoi niżej w urzędniczej hierarchii. Dlatego też ówczesny dyrektor protokołu dyplomatycznego Stefan Przeździecki pożyczył od kogoś cylinder i płaszcz, wsiadł do otwartego powozu z Narutowiczem i pozwolił się obrzucić błotem i śniegiem. Już po zaprzysiężeniu Narutowicz powiedział Piłsudskiemu: Ma pan rację, to nie jest Europa. Ci ludzie lepiej się czuli pod tym, co kark im deptał i bił po pysku"

Share this post


Link to post
Share on other sites
A u nas znów nawołują do czegoś podobnego... i nikt niczego się nie nauczył"

m4sherman
Coby nie być gołosłownym podałbyś jakiś przykład.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przykłady? proszę bardzo: nie tak dawno, z pół roku temu ktoś nawoływał do odstrzelenia obecnego prezydenta i nie był to koleś od antykomor.pl, z wcześniejszych rzeczy - kilka lat temu niejaki Jarek K. groził Tuskowi małym pistolecikiem w windzie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Palikot powinien popróbować sił w branży ogrodniczej. Przesadza z pełną świadomością.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Prowadzona od lat przez Narodowe Odrodzenie Polski akcja upamiętniająca niewątpliwie jedną z najwybitniejszych postaci współczesnej polskiej historii, Eligiusza Niewiadomskiego, w tym roku zyskała sobie medialny rozgłos w Krakowie...
- pozostawiam bez komentarza.
Infaco

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lipek, prasa i tytuly , ktore wymieniles tylko komentuja stany" prezesa.Pisza tez iz pewna pani powinna zwrocic trzy banki, ale to pewnie z honorem i uczciwoscia nie ma nic wspolnego bo to sa pieniadze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bronisław Wildstein dał taki komentarz dla wPolityce.pl:


Gabriel Narutowicz zamordowany został 90 lat temu. W III RP można było jednak odnieść wrażenie, że zabójstwo to rozgrywa się na naszych oczach, albo, że właśnie ma do niego dojść. Rządzący III RP, którzy w ramach polityki miłości i łagodzenia sporów politycznych nazywali swoich przeciwników nazistami (tudzież wszelkimi innymi epitetami) i wzywali do eliminacji ich ze sceny publicznej, rozdzierali szaty nad zabójstwem pierwszego prezydenta II RP.

Członkowie partii, która już po II Wojnie Światowej miała na sumieniu tysiące morderstw, a gdy jej stara formuła przestała być użyteczna przemalowali ją na demokratyczną, zapłakiwali się nad kimś, kto nigdy nie miałby ochoty mieć z nimi nic wspólnego. Uczestnicy władzy, która jeszcze w 1989 roku mordowała księży i ci, którzy tytułowali ich ludźmi honoru, rozliczali zabójstwo sprzed prawie stu lat, a odpowiedzialność za nie przypisywali swoim przeciwnikom politycznym.

Narutowicz zostanie zabity ponownie – jęczeli jego świeżo nawróceni wyznawcy. I został. Dwa lata temu na biuro PiS napadł człowiek, który chciał zabić jego lidera czyli Jarosława Kaczyńskiego, a ponieważ okazało się to niemożliwe, zaatakował działaczy partyjnych. Zamordował Marka Rosiaka i ciężko poranił jego kolegę.

Analogia z zabójstwem Narutowicza w tym wypadku jest uzasadniona. Oba morderstwa poprzedziła kampania nienawiści, która pchnęła ludzi niestabilnych psychicznie do aktów terroru. W wypadku III RP jest to kampania wymierzona w opozycję. Znamienne, że powodem oburzenia głównych mediów jeszcze tego samego dnia było nie samo zabójstwo, ale reakcja na nie ze strony Kaczyńskiego.

Wydawało się, że wobec tej zbrodni liderzy kampanii nienawiści przestaną sobie wycierać gęby Narutowiczem. Złudzenia. Kiedy jednak patrzyłem na tańce, które na jego grobie wyczyniają organizatorzy politycznych nagonek pomyślałem, że Narutowicz może nie wytrzymać. Wstanie z grobu i wytnie w ryj Palikota."

http://wpolityce.pl/artykuly/42866-bronislaw-wildstein-dla-wpolitycepl-narutowicz-bije-w-ryj-palikota-prezydent-nigdy-nie-mialby-ochoty-miec-nic-wspolnego-z-tanczacymi-na-jego-grobie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy pan Janusz Palikot wspomniał że był zaproszony na spotkanie zbrodniarzy z Bilderberg rok wcześniej gdy jego ugrupowanie osiągnęło wystarczającą ilosc głosów? Podobnie były prezydent,syn brutalnego mordercy AKowców,komunista i alkoholik Aleksander Kwaśniewski.Rok przed wyborem" go na najwyższy urząd państwa zagościl u Bilderbergów.

Jeszcze chciałbym zapytać czy ktos z kolegów napomknie o POWODACH zastrzelenia Narutowicza w galerii?

Jeszcze jedno pytanie.Czy ktoś z kolegów wspomni co takiego podpisał w 1938r. ostatni prawdziwy prezydent RP,Ignacy Mościcki? Dziękuję.
Polska NIGDY nie była tak naprawdę krajem kosmopolitycznym i nigdy w zalożeniu być nie miała.Multikulturowość w polskim wydaniu brzmi jak wyprzedaż,a właściwie potajemne wydawanie OBCYM KULTUROM I KAPITAŁOWI przez ekipy rządzące BEZ zgody prawowitych włascicieli majątku narodowego CZYLI NAS.

Zapewniam że nie mam nic do mniejszosci narodowych w Polsce a nawet zachęcam do kultywowania ich tradycji,co podkresla ich odrebność którą należało by sznować.Nie ma znaczenia czy to Żyd,Cygan,Niemiec,Serb czy Rosjanin.
Problem zaczyna się dopiero gdy MNIEJSZOŚCI dopominają się wiekszych praw niż gospodarze i nie istotne jakimi metodami to czynią,drogą legislacji czy zwykłym podstępem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma to jak nazywać mordercę pierwszego obywatela" bohaterem i patriotą. Ale mnie to jakoś nie dziwi, już się przyzwyczaiłem, że w tym kraju można innym wypominać wychwalanie bandytów komunistycznych, a samemu jarać się franco i Pinochetem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Idąc tym tropem można by zacytować amerykańską dyplomację lat 70'- i 80'- tych XX wieku; Wiemy że to sukinsyny ale to nasze sukinsyny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja ( i zapewne nie tylko ja ) mam akurat dość gloryfikowania mordercy, który podpuszczony zastrzelił pierwszego Prezydenta II RP...

Są w sieci miejsca, gdzie można Niewiadomskiemu nawet i świeczkę zapalić- proponuję tam głosić swoją ideologię...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja go nie gloryfikuję, tyle tylko że są w tym kraju środowiska ( cytowany już wcześniej NOP et tutti quanti), które wyznają to o czym pisał Trooper, a do czego tylko nawiązałem tą wypowiedzią.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale nie pisałem, żebyś Ty ( akurat ) się teleportował...

Tyle, że między częścią wpisów a'la NOP czy MW, Niklot, itp a patriotyzmem jest taka różnica jak między szczaniem w piwnicy a piciem w Szczawnicy".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oplakatowanie Lublina sylwetką zabójcy.
To też akcja patriotyczna?
I pomyśleć, że tacy ignoranci są w stanie zmobilizować kilkadziesiąt tysięcy ludzi.
Infaco

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do czego takie akcje prowadzą... akcje grupki tzw. prawdziwych polaków" o ciasnym światopoglądzie. To margines, ale niestety widoczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
święta misja, święty cel"

Jakby postawić obok siebie takiego patriotę" i taliba trzymającego w jednej ręce koran, a w drugiej kałacha to by się różnili tylko językiem i wyglądem. Mentalność ta sama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  ×
×
  • Create New...

Important Information