Skocz do zawartości

Tragiczna rocznica- zabójstwo Narutowicza


Rekomendowane odpowiedzi

Racja, świeta racja, bandytyzm w Polsce panuje. Np. we Wrocławiu grupa prawdziwych polaków" postanowiła uczcić 11 listopada napadem na squot. O taki bandytyzm ci się rozchodzi?

Prawdziwi polacy" z resztą zawsze mieli talent do wybierania sobie idoli. Ale co się dziwić, w końcu dla nich wzorem bohaterstwa jest oczyszczanie świata" z lewaków", rudasów", parchów", pedałów"

Zawsze myślałem, że dla każdego normalnego człowieka morderca zawsze pozostanie mordercą, bez względu na to czym się w swoim czynie kierował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prosta sprawa- każdy fanatyk dokonujący mordu z przyczyn powiedzmy politycznych, powinien wylądować w tym samym worku. Niezależnie od głoszonych poglądów - nazista, narodowiec czy bolszewik. W szczelnie zamykanym worku z wielkim napisem HAŃBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest jeszcze maly szczegol , rozna kwalifikacja tych czynow w kodeksie karnym , i co najwazniesze w obyczajowosci, a afryka to juz inna bajka tam, czas, pieniadz,i zycie ludzkie ma troche inna wartosc, mieszkalem tam 11 lat i to wlasnie w czasie zmian na niby lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikę kraju zdarzenia?
Jeśli przyrównać to do Ameryki, to tam biali podczas i po kolonizacji wymordowali rdzennych mieszkańców, którzy obecnie nieliczni i słabi nie są już w stanie odzyskać ziemi przodków. W RPA historia zatacza koło.
Dla jasności, przywołany przez Boera Eugène Terre'Blanche (który miał zrobić porządek), był przywódcą paramilitarnych bojówek rasistowskich, skazanym na 6 lat więzienia za napad na stację benzynową. Owi bandyci, którzy go zabili, byli czarnoskórymi robotnikami, pracującymi na jego farmie, którym nie chciał zapłacić za pracę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozsmieszaj mnie wiadomosciami z wikipedii o Terre Blanche.Bur nie zaplacil za prace(co jest na 100% nie mozliwe, oni to traktuja inaczej niz my)?, no to go zamordowac, jak zabic czarnego komuniste to juz rasizm i mord polityczny, a Eugena w napad na stacji koncertowo wrobiono , pies w klatce nie ugryzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiadomski zamordowal prezydenta, Walus analfabete ktory po Joe Slovo byl numerem dwa w partii komunistycznej"

Kurde, Boer, nie wal ściemy w żywe oczy, bo Chris Hani, którego zamordował Waluś, studiował literaturę, a to w przypadku analfabety jest raczej mało możliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terre Blanche miał trochę więcej za paznokciami. Ja rozumiem, że patrzyłeś na to, jako biały mieszkający wśród białych w RPA i siłą rzeczy identyfikujesz się z tamtą społecznością, ale to chyba bardziej przez czynnik psychologiczny, niż przez obiektywizm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie z tego źródła korzystałem, a z wcześniejszych o kilka lat zainteresowań tematami afrykańskimi (po lekturze Kapuścińskiego), ale nawet podana przez Ciebie nieszczęsna Wikipedia podaje: He attended Lovedale school and later studied modern and classical literature at the University of Fort Hare"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom,patrzylem jak doprowadzaja kraj do ruiny , looknij na statystyki gdzie jest obecnie najwiecej morderstw i gwaltow ,jaki jest poziom zycia, popatrz na wszystkie kraje wokol skod bialy musial wyjechac z obawy o swoje zycie, Rodezja , Mozambik,RSA,to kiedys zywilo pol kontynentu, tera sami nie maja co jesc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od okoliczności, dla mnie, jako Polaka i Europejczyka, mord polityczny pozostanie mordem- czyli HAŃBĄ.
Tak jak Piekarskiego słusznie skazano na męki, tak i owi Niewadomscy i im pokrewni mają swoje miejsce jasno określone- pod cmentarnym płotem , ze strykiem na szyi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Boer, tyle że to normalny proces dekolonizacji. Rodezja była już totalnie rasistowska. Wracając jednak do rzeczy - korupcja przestępczość, zwyrodnienia, to jedna strona medalu. Drugą jest rodzenie się biurokracji, tworzenie się klasy średniej opartej na żywiole rdzennym etnicznie. Wydajesz się wychodzić z założenia o wyższości białych, którzy ciągnęli Afrykę do przodu siłą swojego intelektu, ogarniającego więcej, niż są w stanie w normalnym procesie docierania się demokracji ogarnąć czarnoskórzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, tylko ze biali z niczego w ok 100 lat zbudowali infrastrukture i przemysl, a obecnie ainbow nation" probuje pobic ten rekord , tylko ze z odwrotnym skutkiem. poza tym jak napisalem wczesniej, ocenianie sytuacji w/g wzorca eropejskiego doprowadzi Cie do falszywych ocen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, to bardzo ciekawa dyskusja i mam nadzieję, że Admini prędzej przerzucą offtop do historii najnowszej, niż wyczyszczą go bezpowrotnie z tematu o Niewiadomskim.
Mi się bardzo podoba cytat z Ryszarda Kapuścińskiego na temat RPA:
Pewien Afrykaner opowiadał mi, jak pojechał do Londynu. Pierwszy raz przyjechał do Europy i czuł się nieswojo. Ale raptem w jakimś towarzystwie spotkał Czarnego z RPA. Okazało się, że obaj są z Kapsztadu. Rozmawiali w języku afrikaans. I wtedy ten Afrykaner poczuł ulgę, zrozumiał, że spotkał bratnią duszę. Przyznał, że nie przyszłoby mu to do głowy, gdyby tego Czarnego spotkał w Południowej Afryce."

Cały tekst: http://wyborcza.pl/kapuscinski/1,104865,459664.html?as=5#ixzz2GOlRUWdZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boer, myślę, że po ponad dekadzie spędzonej w RPA, uruchomiło się w Tobie w dużej mierze myślenie dwunarodowe. Trudno się temu dziwić. Popatrz jednak na to z drugiej strony. Do połowy lat dziewięćdziesiątych przy zakazie wchodzenia dla czarnych i psów na plażę, dziwnym zbiegiem okoliczności przekreślony czerwoną linią pies na znaku zakazu, był czarny jak smoła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ylko ze biali z niczego w ok 100 lat zbudowali infrastrukture i przemysl"

A czyim kosztem i jakimi sposobami ta infrastruktura i przemysł powstały?
Jakoś dziwnym trafem budowanie w Afryce przez białego człowieka cywilizacji na wzór Europejski" odbywało się zawsze metodami biegunowo odległymi od cywilizowanych.

Wizja czarnych dzikusów" niszczących cywilizacyjny dorobek białego człowieka w RPA ma mniej więcej tyle samo wspólnego z prawdą co przedstawianie Niemców jako głównych, niewinnych ofiar II WŚ.

Wszystko co się obecnie dzieje w Afryce jest w mniejszym lub większym stopniu pokłosiem kolonializmu. Biały człowiek przez 100 czy 200 lat pokazywał murzynom jak niewiele warte jest ich życie. A potem, jak stali się zbędnym ciężarem dał im wolność i kałachy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz , co mnie tam praktykowi z wyszczekanym teoretykiem sie wadzic, zapal i zadecie iscie aktywisty z ok.1948r. powodzenia na niwie uszczesliwiania ludzkosci. A popatrz no wokol siebie, dobrobyt jednostek w ciagu 20 lat zbudowali iali murzyni", zapitalaja te murzyny za 1200 pln na reke ,a paczka fajek 10 pln, okradziono wszystkich ze wszystkiego, co zbudowano to sie sypie i wali(autostrady, lotnisko Modlin), zanik wszelkich autorytetow , i Ty mnie chcesz pouczac?, a na kalachy mysle ze przyjdzie pora, to kwestia czasu, niech brytowie powiedza good bye UE, zobaczymy kto nad tym zapanuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie