s_boj Posted November 2, 2012 Posted November 2, 2012 Niestety, wszystko wskazuje na to, że to jeden z 2 istniejących egzemplarzy...http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/2166/126/PW-4-Pelikan
Nadwojciech Posted November 10, 2012 Posted November 10, 2012 Turcja: 17 żołnierzy zginęło w wypadku śmigłowca na południowym wschodzie kraju.10.11. Ankara (PAP) - Śmigłowiec tureckich sił zbrojnych rozbił się w sobotę na południowym wschodzie kraju. Zginęło 17 żołnierzy, a 12 zostało rannych - poinformowały lokalne władze. Wypadek był najprawdopodobniej spowodowany przez złe warunki pogodowe.http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=swiat&idNewsComp=&filename=&idnews=81569&data=infopakiet&_CheckSum=-1148415477
husky1 Posted November 11, 2012 Posted November 11, 2012 2012-11-10Wypadek Cessny 152Dnia 10 listopada br., Cessna 152 należąca do Aeroklubu Częstochowskiego rozbiła się w trakcie podejścia do lądowania. Pilot nie odniósł żadnych obrażeń. Trwa badanie przyczyn wypadku.http://lotniczapolska.pl/Wypadek-Cessny-152,27257
sonicsquad Posted November 17, 2012 Posted November 17, 2012 Początkujący piloci F-22 rozbili dwa supermyśliwce Lotnictwo wojskowe USA potwierdziło stratę dwóch swoich najnowocześniejszych myśliwców F-22 Raptor. Oba uległy wypadkom, choć ich piloci przeżyli. To bardzo kosztowna strata, nie tylko z powodu astronomicznej ceny F-22, ale też braku możliwości uzupełnienia ich liczby.USAF potwierdziło zaistnienie obu wypadków w piątek wieczorem. Jeden miał miejsce dzień wcześniej, a drugi 31 maja, ale dotychczas informacje o nim podawały jedynie cywilne media opierając się na źródłach nieoficjalnych.Do obu wypadków doszło w, lub w pobliżu, bazy Tyndall na Florydzie. To centrum szkoleń dla pilotów F-22, więc za sterami supermyśliwców zasiadają mniej doświadczeni ludzie. Nie są to jednak zupełni nowicjusze. Zakwalifikowanie do lotów na F-22 to przywilej dostępny jedynie dla najlepszych pilotów innych amerykańskich myśliwców.Początkujący piloci?Do pierwszego wypadku doszło 31 maja na pasie startowym bazy Tyndall. Podczas swojego drugiego samodzielnego lotu na F-22 pilot popełnił poważny błąd. Jak podało USAF, lotnik za wcześnie schował podwozie, jeszcze zanim dostatecznie zwiększył ciąg silników, aby samolot mógł wznieść się w powietrze.Pozbawiony podparcia myśliwiec runął na pas startowy i szorując po nim przejechał kilkadziesiąt metrów, aż do zatrzymania. Pilot wyszedł z kokpitu o własnych siłach z drobnymi obrażeniami. F-22 uległ natomiast poważnym uszkodzeniom. Naprawy mają kosztować 35 milionów dolarów i zajmą dużo czasu, bowiem zamknięto już zakład produkcyjny F-22 i trzeba wyciągać niezbędne urządzenia z magazynów.Do drugiego wypadku doszło w czwartek nad ranem czasu lokalnego. Myśliwiec spadł na las w pobliżu bazy Tyndall, tuż obok autostrady 98. Pilot zdołał się bezpiecznie katapultować. Jego samolot uległ kompletnemu zniszczeniu i wywołał mały pożar lasu.Przyczyna katastrofy nie jest znana, a wojsko nie podaje na ten temat żadnych informacji.Kosztowne stratyCałkowita utrata jednego F-22 i poważne uszkodzenie drugiego, równające się wielomiesięcznym naprawom, to kosztowny cios dla USAF. Każdy z tych myśliwców kosztuje, w zależności od przyjętej metodologii, od 140 do niemal 700 milionów dolarów za sztukę. Najwyższa wartość jest efektem włączenia do ceny samolotu wszystkich kosztów związanych z programem F-22.Amerykanie nie mogą uzupełniać strat w swojej nielicznej flocie myśliwców piątej generacji, liczącej teraz 182 sztuki, bowiem z uwagi na ich duży koszt przerwano produkcję i zamknięto ich fabrykę. Cały sprzęt niezbędny do ich budowania zmagazynowano. W sytuacji nadzwyczajnej fabrykę teoretycznie można przywrócić do życia.W takiej sytuacji każdy wypadek we flocie F-22 jest bardzo dotkliwy. Jak na zapotrzebowanie globalnego supermocarstwa, 182 supermyśliwce to bardzo mało.http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/poczatkujacy-piloci-f-22-rozbili-dwa-supermysliwce,289254.html
Nadwojciech Posted November 19, 2012 Posted November 19, 2012 Bonus do ostatniego postu.http://www.flightglobal.com/news/articles/usaf-releases-pictures-of-crashed-f-22-379190/
sonicsquad Posted November 21, 2012 Posted November 21, 2012 Katastrofa samolotu w Jemenie. Nie żyje załoga Zginęło 10 osób. Do tragedii doszło w pobliżu lotniska w stolicy Jemenu - Sanie.Piloci maszyny typu Antonow zgłosili problem techniczny i usiłowali awaryjnie wylądować na niezamieszkanym terenie. Samolot runął jednak na ziemię 20 kilometrów od lotniska w Sanie. Według wstępnych danych przyczyną katastrofy była awaria drugiego silnika.W katastrofie zginęła 10 osób, w tym trzech znanych jemeńskich wojskowych pilotów-oblatywaczy.http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/729016,Katastrofa-samolotu-w-Jemenie-Nie-zyje-zalogai dobre zdjęcia:http://www.sfora.pl/Zobacz-jak-wojskowy-samolot-runal-w-srodku-miasta-g49701
gumbi Posted November 22, 2012 Posted November 22, 2012 W Czechach rozbił się L159 pilot nie żyje.http://konflikty.wp.pl/kat,1020229,title,Katastrofa-samolotu-L-159-w-Czechach-Zginal-pilot,wid,15117732,wiadomosc.html
mensguth6 Posted November 23, 2012 Posted November 23, 2012 2012-09-12 godz.20.41.21Oboje pilotów było pod wpływem alkocholu.
macvsog Posted November 29, 2012 Author Posted November 29, 2012 W Wenezueli rozbił się K-8Podczas pokazów z okazji 92-lecia lotnictwa wojskowego Wenezueli rozbił się lekki samolot szkolno-bojowy K-8. Obu członkom jego załogi udało się katapultować.Więcej inf + dobre zdjęcie tu:http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=9162
macvsog Posted November 29, 2012 Author Posted November 29, 2012 I film z katastrofy K-8:http://www.youtube.com/watch?v=ufUfGji4QrQ
macvsog Posted December 2, 2012 Author Posted December 2, 2012 Katastrofa Ił-76T w Kongo"W czasie podejścia do lądowania w Brazzaville rozbił się samolot transportowy Ił-76T. Zginęła 3-osobowa załoga i blisko 20 osób na ziemi.Do katastrofy doszło wczoraj wieczorem, ok. 18:00 czasu lokalnego (17:00 GMT). Ił-76T leciał z Pointe Noire. Podchodził do lądowania na pasie Brazzaville-Maya Maya Airport (BZV) w trudnych warunkach pogodowych, w czasie sztormu. Rozbił się niedaleko od niego, uderzając w budynki dzielnicy La Poudrière. W katastrofie zginęła 3-osobowa załoga i blisko 20 mieszkańców okolic lotniska. Ranni zostali przetransportowani do kompleksu szpitalnego Makélékélé.Akcję ratowniczą utrudniały ciemności. Do oświetlenia używano reflektorów ciężarówek. Ekipy ratownicze odnalazły ciało ukraińskiego pilota samolotu.Rozbity samolot to transportowy Ił-76T, prawdopodobnie nr rej. EK-76300, nr ser. 073410300. Należał do Aero Service (według innych źródeł, do Trans Air Congo)".Źródło:http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=9175
Nadwojciech Posted December 8, 2012 Posted December 8, 2012 Niemcy: Dwa samoloty zderzyły się w powietrzu. Nie żyje 7 osób.Do kolizji doszło po południu, niedaleko miejscowości Woelfersheim na północ od Frankfurtu nad Menem.Samoloty spadły w odległości ok. 360 metrów od siebie na pobliskie pola.Na razie nie wiadomo, skąd i dokąd leciały, nic też nie wiadomo o tożsamości ofiar, ani przyczynie kolizji.http://fakty.interia.pl/swiat/news/niemcy-dwa-samoloty-zderzyly-sie-w-powietrzu-nie-zyje-7,1871332
husky1 Posted December 27, 2012 Posted December 27, 2012 An-72 of Kazachstan Border Guard crashed near ShymkentPublished on 25th December 2012 by Martin Krupka, 412 views Aircraft Accidents & Incidents Kazakhstan Kazakhstan - Border Guard 2 Antonov An-72 (UN-72859) Kazachstanskiej Strazy Granicznej rozbil sie 25 grudnia 2012 niedaleko Shymkent (UAII/CIT), Kazachstan. Zginelo 7 czlonkow zalogi i 20 funkcjonariuszy SG w tym szef Kazachstanskiej Strazy Granicznej Turganbek Stambekov. Samolot rozbil sie 27 km od lotniska docelowego , prawdopodobna przyczyna -warunki pogodowe.
husky1 Posted December 27, 2012 Posted December 27, 2012 Nalezacy do Air Bagan Fokker 100 (XY-AGC ) lecacy z Mandalay z 71 osobami na pokladzie ulegl wypadkowi 25 grudnia 2012 w czasie awaryjnego ladowania na szosie 3 km od Heho w Mjanma (Birma),2 osoby zginely w tym jeden uzytkownik drogi na motocyklu, 11 osob zostalo rannych.
husky1 Posted December 27, 2012 Posted December 27, 2012 Zdjecie z miejsca katastrofy Fokkera -samolot mial 22 lata.
maksiu Posted December 27, 2012 Posted December 27, 2012 wypadki lotniczehttp://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/15-wypadki_i_incydenty_lotnicze/
husky1 Posted December 30, 2012 Posted December 30, 2012 Tupolew TU-204 rosyjskich linii Re Wings rozbil sie 29.12.2012 przy podejsciu do ladowania na lotnisku Moskwa-Wnukowo.Samolot zjechal z pasa uderzajac w wiadukt autostrady .Z osmiu czlonkow zalogi zginelo na miejscu 4 ,reszta jest w ciezkim stanie.Samolot lecial bez pasazerow z Krylowa w Czechach.Jak to w Rosji podaje sie ,ze przyczyna wypadku byl blad pilota.
husky1 Posted January 1, 2013 Posted January 1, 2013 Easy Sky British Aerospace Jetstream 31, HR-AWG wykonujacy lot EKY-735 z Roatan do San Pedro Sula (Honduras) z 17 pasazerami i dwoma czlonkami zalogi, wyladowal na lotnisku San Pedro Sula 31 grudnia 2012 ,lecz w czasie dobiegu zsunol sie z plyty pasa i zatrzymal w rowie 40 metrow od pasa.Przednie podwozie zlamalo sie -kapitan samolotu zostal ranny.Przyczyna wypadku byly niesprawne hamulce.
husky1 Posted January 9, 2013 Posted January 9, 2013 F-16D Barak IAF rozbil sie w czasie ladawania w Ramat David Air Force Base .Piloci sygnalizowali usterke maszyny i po przyziemnieniu katapultowali sie .Poczatkowe informacje,ze samolot sam wyladowal i nie byl uszkodzony sa neprawda.Samolot zostanie skasowany ze wzgledu na wielkosc uszkodzen.Prawdopodabna przyczyna bylo niesprawne podwozie, ktore wysunelo sie, lecz nie zablokowalo w wysunietej pozycji.Wypadek zdarzyl sie 2 stycznia 2013.
Trooper85 Posted January 9, 2013 Posted January 9, 2013 husky1, wszystko ok tylko to zdjęcie jest akurat z innego incydentu, z 2005 roku. Z tego co pamiętam to było wypadniecie z pasa i kapotaż spowodowane pęknięciem opony w czasie lądowania. Ta maszyna chyba wróciła do służby po remoncie.
Trooper85 Posted January 9, 2013 Posted January 9, 2013 o znalazłem! http://aviation-safety.net/wikibase/wiki.php?id=56739
husky1 Posted January 10, 2013 Posted January 10, 2013 http://aviation-safety.net/wikibase/wiki.php?id=152186Zdjecie bylo podpiete pod artykul w prasie jako z tego wypadku:( -
Trooper85 Posted January 10, 2013 Posted January 10, 2013 Wiem. I tak jak na standard mediów jest nieźle - zgadza się typ, użytkownik a nawet wersja.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now