Skocz do zawartości

Katastrofy i wypadki lotnicze


Rekomendowane odpowiedzi

Dwie osoby zginęły wskutek katastrofy śmigłowca. Do zdarzenia doszło w sobotę przed południem w okolicy Nowego Miasta nad Wartą (Wielkopolskie).
Jak poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt, maszyna spadła na tereny leśne.

O wypadku poinformowali straż mieszkańcy pobliskich terenów.
Na miejscu pracuje pięć jednostek straży pożarnej.
Na razie nie wiadomo, skąd i w jakim kierunku leciała maszyna.

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/wielkopolskie/news/wielkopolskie-dwie-osoby-zginely-w-katastrofie-smiglowca,1956329,3286#utm_source=sg&utm_medium=referral&utm_campaign=wd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katastrofa lotnicza w Belgii

Wiozący spadochroniarzy jednosilnikowy samolot Pilatus Porter rozbił się w sobotę w prowincji Namur na południu Belgii. W wypadku zginęło wszystkich 10 bądź 11 ludzi, którzy znajdowali się na pokładzie maszyny - poinformowały lokalne władze.

Samolot spadł na pole w miejscowości Marchovelette. Około 10 minut wcześniej wystartował ze sportowego lotniska Namur/Temploux, by dokonać zrzutu spadochroniarzy nad pobliskim miasteczkiem Fernelmont. Przyczyny katastrofy, która nie spowodowała żadnych szkód na ziemi, nie są na razie znane.

Według burmistrza Fernelmont Jeana-Claude'a Nihoula, w samolocie było łącznie z pilotem 10 bądź 11 ludzi.


http://fakty.interia.pl/swiat/news-katastrofa-lotnicza-w-belgii,nId,1045340
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Strażacy na Lotnisko Chopina uratowali życie trzem pracownikom.

Dzięki błyskawicznej akcji lotniskowych strażaków udało się uratować trzech mężczyzn, który pod wpływem zbyt dużego stężenia azotu stracili przytomność, podczas modernizacji systemu dostarczania paliwa do samolotów na Lotnisku Chopina. Mimo że sytuacja była naprawdę groźna -- nikomu nic poważnego się nie stało."

https://www.youtube.com/watch?list=UUS0OdQjEmteeCkfu9cqWuyg&v=bFzlmIgFvNo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam.Będzie trochę chaotycznie,ale cóż szczegółów nie znam,miałem wtedy kilka lat.w okolicach Żar,woj lubuskie w latach osiemdziesiątych coś się rozbiło.Dokładniej za wioską o nazwie Surowa,okolice Lubanic.Mieszkała tam moja babka i wujek.Czasem tam bywałem i wujek mi opowiadał,a nawet pokazał miejsce upadku w lesie jakiegoś obiektu latającego.Wojsko oczywiście wszystko wyzbierało został tylko ślad w postaci okrągłej wyrwy w drzewostanie.Plotki głosiły,że bylo to UFO,wtedy nawet w to wierzyłem jako małolat,teraz jednak sądzę,że był to raczej helikopter,który próbował lądować awaryjnie na łące koło owego lasu.Pewnie zniosło go na drzewa i połamał je łopatami,gdyż wyrwa była regularnie okrągła.Zresztą jest tam dalej,byłem tam kilka lat temu na grzybach i dalej wyraznie widać ten wyłom.dodam jeszcze,że wtedy przebiegała tam czołgówka,po której ruscy przemieszczali się całymi kolumnami.Najprawdopodobniej był to więc rosyjski śmigłowiec.tak mnie wzięło na retrospekcje,więc pytanie do kolegów,czy ktoś,coś wie na ten temat.Będę wdzięczny za jakiekolwiek,byle nie głupie uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie