Skocz do zawartości

93 rocznica Powstania Wielkopolskiego


Pyra75

Rekomendowane odpowiedzi

http://epoznan.pl/news-news-29575-93.rocznica_wybuchu_Powstania_Wielkopolskiego

A tak na marginesie, żądam Muzeum ZWYCIĘSKIEGO Powstania Wielkopolskiego, niech Warszawa dołoży, bo u nich to same muzea PRZEGRANYCH powstań.

Choć znając naszą, poznańską zaradność, sami sobie wybudujemy, mimo zbyt wielu elementów napływowych.
A poza tym Wesołych Świąt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Dokladnie tak jak mowisz. Jak dochodzi pierwszy sierpien to az wszedzie az huczy, samoloty lataja nad stolica itd. Nie wspominajac poteznej faworyzacji ze strony jednej z najwieszych polskich komercyjnych telewizji...
Gdy dochodzi 27 grudnia, delikatne wspomnienie i dziekujemy.
Nie wspominam tu juz o samej organizacji powstan.
No tak zapomnialem, ze w Polsce glownie wspomina sie zeczy smutne, nasze kleski. Pomijajac przyklad powstan, ilu ludzi pamieta kiedy rozpoczela sie IIWŚ, a ilu kiedy sie ona zakonczyla...

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyra, twój komentarz jest trochę nie na miejscu..
Przegrane, wygrane..
Liczy się to że ktoś próbuje, rzuca swój los w ogień dział i karabinów maszynowych...
Opanuj się z antagonizmami, zacznij traktować żołnierską śmierć na równi, ponad podziałami.

Poznań nie raz bronił Warszawy, a Warszawa nie raz Poznania..

[`]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Rozumiem kolegę Pyra85 ; wywyższanie Powstania Warszawskiego ponad wszystkie inne robi się trochę męczące . Warszawskie,warszawskie,warszawkie.....BYŁY TEŻ INNE=CHCIAŁEM PRZYPOMNIEĆ.

Rację ma też kolega stoc84 . Również uważam że powinno wszystkie powstania traktować się na równi....no ale cóż....tak nie jest .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z ,,pyrlandii,,tak jesteście dumni z tego Powstania i słusznie że budujecie pomnik żołnierzy niemieckich poległych.... i tu właśnie jest problem, w obronie Poznania?
tego po powstaniu czy tego okupowanemu co go nazywali Posen?
Budujecie więc pomnik okupantowi?
Dobrze myślę czy żle?,ale ja z Galicji my tam do Franza Josefa nic nie mamy,ale pomników niemcom nie stawiamy.
Przynajmniej ja o tym nie słyszałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barson ja się tylko zapytałem bo tu na forum znalazłem informację że w Poznaniu powstanie pomnik żołnierzy niemieckich.Więc tak wyzwalaliście się po ty by teraz oddać się w opiekę.
Barson ty mi napisz jako Poznaniak czy ci niemcy bronili Posen czy Poznania.
Jeśli Posen to budujecie pomnik okupantowi.
Mam rację czy żle myślę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy bronili Poznania . A że ta Faszystowskie świetnie po swojemu to moje ukochane miasto nazwali POSEN to już inna sprawa . Miano także przekopać fosę na terenie poznańskiej Cytadeli w celu odszukaniu zaginionych żołnierzy niemieckich - przecież oni zginęli w Poznaniu! Na pewno ich ktoś szuka "
I co z tego - mało zła nam wyrządzili!? Teraz wyrażę swoją kontrowersyjną oponie ale po tym co nam te gnoje uczyniły nie mam do nich najmniejszego szacunku a do tej fosy powinno się ścieki zlewać.

Oczywiście jak to na wojnie istnieje możliwość że są też tam ciała nie tylko niemieckie . I jakby kolega więcej poczytał to by się dowidział ; to w Poznaniu istnieją grupy które owym CHORYM pomysłom Pomników obrońców" się sprzeciwiają - i to czynnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara, pamiętać aby wew oknach flagi były.
Pokażmy że Rogate Diabły" są niezapomniane.
http://www.facebook.com/#!/pages/Powstanie-wielkopolskie-Greater-Poland-Uprising-1918-1919/221936153908

U mnie na balkonie replika powstańczej flagi zawiśnie.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 09:41 26-12-2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowia ze to mlodzi idiotyzmy pisza. Jestem mlody = glupi, wiem o tym. Ale pisac komentarze w stylu iech tam gnija" to trzeba byc naprawde !@#$%& !!!
Nie wierze, i nigdy nie uwierze ze wszyscy z wrmachtu byli bestiami, bezwzglednymi mordercami i zabiajali z przyjemnoscia. Kompletne bzdury! Wstydze sie byc czlonkiem tego foru czytajac takie kretynskie wpisy. Niektorzy chyba powinni sie leczyc...

Pozdrawiam tych normalnych!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego....młody jesteś...jeszcze mało wiesz. Chyba padłeś ofiarą wykreowanego Dobrego żołnierza niemieckiego i złego oficera " . No tak....przecież żołnierze sami by zapalniczką szczechy polskiej chaty nie zapalili zabawy. No bo po co .
Chyba jesteś bardzo stronniczy koleżko . Ale gdybyś poczytał o obronie Poznania - kto go bronił to raczej byś się nie odzywał ( SS,Wehrmacht, Luftwaffe, HJ + cała reszta faszystowskiej maszynki ) . Co sie tylko pod rękę nawinęło . Bronili się do końca w większości . I trochę więcej kultury osobistej młody człowieku . To forum a nie rynsztok .
I leczyć to się można np na katar ;]

P.S
Człowieku śniegu -wybacz ale musiałem odpisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronniczosc? U kogos tu widze element wpajania ze kazdy niemiec, to niemiec-zly, niemiec bezlitosny. Przepraszam, nie zylem w amtych" czasach. Wobec tego poprosze o tytuly takich ksiazek, ale po '89.
Aha, mozna leczyc katar, a nie sie na katar:)
Ale zakonczmy ta dyskusje, bo robi sie off-top.

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie