Skocz do zawartości

Dobry film wojenny


s_boj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Passchendaele"-krwawa bitwa bez sensu,ale za to z jakimi stratami z obu stron. Za to są kapitalne utwory MAIDENÓW"i Sabatonu" o tej bitwie, do których w video użyto fragmentów a zachodzie bez zmian",a! no i jeszcze he longest day"też maidenów" Polecam!.Przyjemnie się tego słucha i ogląda. Jeśli się nie mylę to do tego filmu muzykę zrobił Kaczmarek.

Poza tym,nie oszukujmy się.Dobre kino wojenne wymaga sporych nakładów finansowych i sprzętu nie wspominając o scenariuszu
srg.Steiner :)

ps. nie dawno ogladałem kanadyjski chyba film 1-szo wojenny o zaginionym batalionie podczas walk we Francji,oparty na faktach.Całkiem nie zły.szczególnie sceny batalistyczne,tylko nie pamiętam tytułu,nie stety...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do propozycji kolegów dorzuciłbym jeszcze, z takich trochę nowszych, bez jakiegoś rankingu, mnie się podobały:

- Na tyłach wroga / Saints and Soldiers (2003)-Ardeny 1944 . Uwaga, na ten rok zapowiedziana jest druga część, Saints and Soldiers II: The Void !

- Byliśmy żołnierzami / We Were Soldiers (2002)-wojna w Wietnamie

- Operacja Świt/ Rescue Dawn (2006)-wojna w Wietnamie w tle-może mało strzelania, bez dużych scen batalistycznych, ale mnie chyba żaden film tak nie trzymał w napięciu

- Wewnętrzny wróg (2007)-Francuzi w Algierii

- jakoś chyba nikt nie wspomniał też klasyki gatunku, czyli Szeregowiec Ryan/ Saving Private Ryan (1998)

- także trzeba by tu przypomnieć, cały czas godne polecenia Braterstwo broni (2004)- koreańska superprodukcja na naprawdę światowym poziomie- wojna w Korei oczywiście

Tyle mi się przypomniało z ciekawszych filmów wojennych, nie będących tylko propagandą czy rąbanką w stylu Johna Rambo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, to na filmie Byliśmy żołnierzami, nie zostawiłbym suchej nitki. Straszne, propagandowe i pompatyczne. Do tego samego worka wrzucam rosyjski film "Kryptonim Gwiazda" i inne dzieło ichniej kinematografii Konwój PQ-17".
Nie wiem, może to wynika z ogólnej niechęci do Mela Gibsona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rzecz gustu. Dla mnie trudne do oglądania są amerykańskie filmy z lat 60-tych czy 70-tych, typu ielone berety". Choć i wtedy trafiały się perełki, np. Łowca jeleni".

Wyróżniający się był dla mnie też cykl Clinta Eastwooda Listy z Iwo Jimy" i Sztandar chwały". Do mnie jakoś nie trafiają filmy radzieckie czy rosyjskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź i patrz - jak dla mnie numer 1 pełen obraz tragizmu
Tak tu cicho o zmierzchu - ma swój klimat
Dziecko wojny - ciekawy film

Z polskich
Hubal - nr 1
Sól Ziemi Czarnej - powstania śląskie dobry film
Ptaki Ptakom - wrzesień na śląsku ma swój klimat dobrze nakręcony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kryptonim gwiazda" - świetnie zrobiony film. Moje ulubione filmy to II wojna światowa. Jak najbardziej Cienka czerwona linia". Polecam gorąco Masakra w Rzymie". Z polskich produkcji Westerplatte" , amach" , Ptaki ptakom". Jeśli widowiskowość, to Stalingrad" , Żelazny krzyż". Niezłe Ardeny", gdyby nie kpina z charakteryzacji (te tygrysy...). Powrót do piekła" (Filipiny).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie fajne, może poza Kryptonim Gwiazda". Nie rozumiem, czemu ten film zbiera jakieś dobre recenzje. To takie radzieckie kino w możliwie najgorszym wydaniu, z mnóstwem patosu i zadęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że oglądałem i ledwie dotrwałem do końca. Co z tego, że to kino zrobione już w Rosji, skoro klepane według radzieckich, propagandowych wzorców?
Co to za choroba na tym forum, że jak ktoś ma inną opinię, to przyznaje mu się legitymację tej, czy innej partii? Byłem już zaliczany do PO, teraz do PiS-u, niedługo wmieszają mnie jeszcze w Stowarzyszenie Ludzi Dotkniętych Uwiądem Prącia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Nie wiem czy mogę odgrzać kotleta ale chciałbym polecić wam dobre (moim zdaniem) filmy:
- Kroniki Auschwitz (5 częsci po ok 25min)
- Sonderkommando - The Living Dead of Auschwitz ( lub: żywe trupy z Auschwitz)
- Dziewczęta Z Auschwitz
- Sowiecka Historia ( The Soviet Story ) <- tematyka dość obszerna.

Mam taką myśl aby w tym wątku kontynuować, bądź nowy założyć, stworzyć taką bibliotekę filmową, bo jest dużo filmów ciekawych o tematyce wojennej ale nie zawsze inni znają ich tytuły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie