Skocz do zawartości

Dobry film wojenny


s_boj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 weeks later...
Nawet niedawno leciało Tylko dla orłów" i mimo, że widziałem go dziesiątki razy to nigdy mi się nie znudzi. Może to kwestia sentymentu lub tego, że lubię Eastwooda ;). Z wojennych polecam Byliśmy żołnierzami" z Melem Gibsonem o wojnie w Wietnamie oraz Imperium Słońca". Co do starych filmów takich jak Westerplatte" to prawda, że jak na tamte czasy i możliwości filmy ogląda się z zapartym tchem. Współczesne Polskie produkcje to już istna maniana na odwal się, przykład Tajemnica Westerplatte" czy Miasto'44".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dodałbym jeszcze niewspomniane powyżej:

Wcześniejsze (historycznie):
* Zulu z 1964 r. (główny temat muzyczny wgniata w fotel)
* Świt Zulu - w klimacie Szarży lekkiej brygady" w Afryce
* Cztery pióra (troszkę romansidło ale batalistyka i klimat fajny)
* Dobry zły i brzydki - western z wojną secesyjną w tle i na 1 planie czasem (mój ulubiony film Btw :) )
* Za garść dynamitu - znów western tym razem z meksykańską rewolucją (swoją drogą chyba najlepiej pokazaną w jakimkolwiek filmie)

I Wojna:
* Gallipoli z M. Gibsonem

II Wojna:
* Tobruk z 1967 (na faktach, powiedziałbym wzbogaconych)
* Pociąg życia - komedia w odpowiednich ealiach" ale końcówka.... wow
* Fałszerze - w realiach, na faktach bez batalistyki
* Kokoda - dość dziwny ale wciągający
* Wielka czerwona jedynka
* Upadek - batalistyki niewiele ale jak już jest to świetna (jak i cały film)
* Most na rzece Kwai - niewspomniana klasyka
* Kanał - aż dziwne że też nie zauważyłem go tu wcześniej

Inne konflikty:
* Ostatnia Bitwa (chińska wojna domowa)
* Dien Bien Phu - Wietnam po francusku przyznam że nie widziałem ale ponoć dobry
* Ofiary wojny - zbrodnia w Wietnamie w reż. Briana De Palmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 3 months later...
Witam panowie poszukuje filmu chyba rosujskiej produkcji. watek filmu jest taki ze grupa mlodych chlopakow przenosi sie w czasie do czasow II wojny swiatowej. sa dwie czesci tego filmu kiedys ktos podeslal tutaj na forum jezeli ktos cos wie bardzo bym był wdzieczny :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Byłem w niedziele, więc może już nie tak na świeżo.
Świetna muzyka, świetne efekty dźwiękowe - naprawdę tworzą klimat. Dobrze się to ogląda. I zobaczyć warto w kinie a nie czekać na dvd czy hbo :) dalej SPOJLERY

Jest kilka słabych rzeczy:
- generaładmirał od pomostu - Branagh - dla mnie fatalna rola i fatalnie zagrana.
- brak ofiar bombardowań - bomba spada w tłum żołnierzy, eksplozja - kilku się nie podnosi i tyle, reszta otrzepuje mundury
- samoloty z punktu widzenia żołnierza na ziemi czy na morzu nie lecą tylko się wloką. Może się czepiam.
- odniosłem wrażenie że myśliwiec ma nieograniczone ammo i paliwo.
- brak paliwa to i tak nie problem bo można potem szybować przez pół godziny.
- dwa myśliwce - jak by mieli trzy to by wygrali tę bitwę
.. i parę jeszcze duperel ale
Film co najmniej dobry. Mimo że Niemca to tam nie widać wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Byłem na Dunkierce niedawno w kinie i powiem tyle - mistrzostwo.Koniecznie trzeba to obejrzeć na kinowym ekranie z dobrym nagłośnieniem.
Film ogólnie zrobiony nie typowo, oryginalnymi jak na te czasy technikami z wszystkimi tego wadami i zaletami.Ktoś rozmiłowany w jatkach typu Szeregowiec Ryan" i szmirach jak ostatnia Przełęcz ocalonych" może nie skumać przekazu.Najbardziej po komentarzach patrząc ludzie mają wyraźny problem z pomieszaniem/wielowątkowością filmu co doprowadza do przepalenia styków.

rak ofiar bombardowań - bomba spada w tłum żołnierzy, eksplozja - kilku się nie podnosi i tyle, reszta otrzepuje mundury"

Nasłuchałeś się bombowych niedoniesień z dupo-prasy i myślisz pewno, że taka bomba morduje wszystko w promieni 1,5km...

odniosłem wrażenie że myśliwiec ma nieograniczone ammo i paliwo.
- brak paliwa to i tak nie problem bo można potem szybować przez pół godziny"

To, że seans trwa prawie 2h, nie znaczy że te samoloty tyle działały, to wycinki krótkiego okresu czasu - kłania się tu wspomniane przepalenie styków:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Du..y nie urywa. Czysty, schludny i nijaki. Próżno tu szukać dramatycznych wrażeń, z chociażby książki o tym samym tytule autorstwa Montefiore. Chociaż w tym przypadku zawsze górował będzie Andrzej Perepeczko. Zwykle oglądają tą nudną i przekłamaną w formie produkcję, laicy. Dlatego ich uwadze umykają okręty nie z tego okresu, i łupiny całkiem współczesne. Plaże są do bólu czyste, a oczekujący na pomoc Anglicy wymalowani jak z bajki. Mdłe to i ciężkostrawne. Dunkierka nudzi, męczy i irytuje. Możliwe że warsztatowo ta nijaka produkcja znajduje poklask wśród nielicznych. Podobnie jest z disco polo, trzeba się napić aby strawić infantylność przekazu i głupotę twórców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w całej produkcji nie pada słowo Niemcy ,jakby nie patrzeć dość istotne ...."
Ta, jeszcze ktoś gotów pomyśleć, że to byli talibowie tudzież siły Wietkongu:D Nie wspomnę już, że te maniakalne wstawianie wszędzie Niemca" już samo w sobie śmierdzi poprawnością na kilometr.
Poza tym w filmie brak turbanów, rabinów, ciapatych, pedziów itd.Nawet cyklisty nie widziałem - jak to możliwe ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż ,to jak zupa pomidorowa ,nie każdy ją lubi ,ale młode pokolenie gówniaków już takie nauczone nie jest ,co gorsze bardziej nie będzie .....,film dla pokoleń nie tylko dla ciebie ,ale spoko podobał się ok pasuje ,mnie nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie