Jump to content

nomyss

Forum members
 • Content Count

  828
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Dodałbym jeszcze niewspomniane powyżej: Wcześniejsze (historycznie): * Zulu z 1964 r. (główny temat muzyczny wgniata w fotel) * Świt Zulu - w klimacie Szarży lekkiej brygady" w Afryce * Cztery pióra (troszkę romansidło ale batalistyka i klimat fajny) * Dobry zły i brzydki - western z wojną secesyjną w tle i na 1 planie czasem (mój ulubiony film Btw :) ) * Za garść dynamitu - znów western tym razem z meksykańską rewolucją (swoją drogą chyba najlepiej pokazaną w jakimkolwiek filmie) I Wojna: * Gallipoli z M. Gibsonem II Wojna: * Tobruk z 1967 (na faktach, powiedziałbym wzbogaconych) * Pociąg życia - komedia w odpowiednich ealiach" ale końcówka.... wow * Fałszerze - w realiach, na faktach bez batalistyki * Kokoda - dość dziwny ale wciągający * Wielka czerwona jedynka * Upadek - batalistyki niewiele ale jak już jest to świetna (jak i cały film) * Most na rzece Kwai - niewspomniana klasyka * Kanał - aż dziwne że też nie zauważyłem go tu wcześniej Inne konflikty: * Ostatnia Bitwa (chińska wojna domowa) * Dien Bien Phu - Wietnam po francusku przyznam że nie widziałem ale ponoć dobry * Ofiary wojny - zbrodnia w Wietnamie w reż. Briana De Palmy
 2. Czy ktoś wie czy od geoportalu - http://zdjecia.geoportal.edu.pl/?page_id=6 można jakoś dorwać fotki w lepszej (albo jakiejkolwiek) jakości ? Jak na złość jedyna mnie interesująca nie ma podglądu (Prabuty).
 3. Fortuna? To Hitler był posiadaczem jakiejkolwiek fortuny czy wartościowych przedmiotów? Proponuję zapoznać się z opisami miejsc, w których przebywał i pracował Hitler. Cztery ściany, dwa meble na krzyż, zero ozdób czy luksusów" Kancelaria Rzeszy nie wyglądała jak kurnik a i Berghof (prywatny domek" darowany przez wdzięcznych wyborców) nie był wiatą ;) Wyczytałem kiedyś że miał spory majątek za prawa autorskie do Mein ..." oraz spore tantiemy za znaczki z jego podobizną - ale czy to prawda nie jestem przekonany.
 4. Fotka rozmontowanej saperki na załączonym wyżej linku z all i ten drut wyjaśnia wszystko :)
 5. Jakim cudem niemiecka skoro miały one drewnianą rączkę ta ma nieco skorodowaną metalową i jest identyczna jak ta ww. z all ?
 6. Witam Po użyciu kwasu na czyszczonych obiektach pojawił się dość gruby żółty nalot podobny jak na focie w poście sid30" lecz w znacznie większej ilości. Da się to jakoś usunąć oprócz czynności mechanicznych ? pozdrawiam nomyss
×
×
 • Create New...

Important Information