Jump to content

Niemcy przerażeni! Miliony ton niewypałów na dnie Bałtyku


arci

Recommended Posts

Niemcy przerażeni! Miliony ton niewypałów na dnie Bałtyku sxc.hu

W każdej chwili mogą wybuchnąć.

Ponad 1,6 mln ton niewybuchów i niewypałów z czasów wojny zalega na dnie niemieckich wód terytorialnych na Bałtyku i Morzu Północnym.Nowy raport rządowych ekspertów wskazuje kilkadziesiąt miejsc, w których zidentyfikowano prawdziwe arsenały broni konwencjonalnej i chemicznej. To duże zagrożenie dla rybaków i pracowników firm układających podmorskie rurociągi - donosi thelocal.de.

Większość zlokalizowanej amunicji (1,3 mln ton) znajduje się na Morzu Północnym. Autorzy raportu twierdzą, że w przypadku Morza Bałtyckiego dane są jednak niepełne, bo większość podwodnych składowisk broni na tym akwenie pozostaje wciąż nieodkryta.

Niestety dokumentacja zawiera luki więc trudno je zidentyfikować - mówi Tobias Knobloch z Federalnego Urzędu Żeglugi i Hydrografii.Dodaje, że chemikalia zagrażają nie tylko ludziom pracującym na morzu, ale także spacerującym po plażach. Szczególnie groźne są wycieki białego fosforu, który może spowodować poważne oparzenia.

AJ http://www.sfora.pl/Niemcy-przerazeni-Miliony-ton-niewypalow-na-dnie-Baltyku-a38392
Link to comment
Share on other sites

Witam,
Ktoś wywołał tak przy okazji temat psychozy strachu jeżeli chodzi o kleszcze.Człowieksniegu jest blisko,Lecz chodzi o inną chorobę przenoszoną przez kleszcze a mianowicie KZM(Kleszczowe Zapalenie Mózgu)notabene choroba bardzo niebezpieczna.Przeciw Boreliozie nie wynaleziono jak na razie pewnej szczepionki,,,(Borelioza jest w większości przypadków wyleczalna)tyle w ramach wyjaśnień.

pozdrawiam

danteXXI
Link to comment
Share on other sites

A partie zielonych, czyli eko-terorysci z Niemiec, POlski, Państw Bałtyckich i Skandynawii jakoś nie protestują. Gdzie jest Greenpeace. Czyżby ktoś podpłacił za odpuszczenie tematu? Kolejny dowód na opłacanie czerwono-zielono-cpunkowcow". Lepiej zając się nietoksycznym CO2, niż toksycznymi truciznami i bronią chemiczną. Na kładzenie rury przez Bałtyk porozumienie z ekologami" wnuki wehrmachtowców podpisały.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information