Skocz do zawartości

Deus warto?


danielw4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 277
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Emisoo i Denar - na TH jest taki dział na samej górze a w nim opis błędów testowych. I jasno z niego wynika (jest wytłumaczone dlaczego), że testy w skarpie można sobie niemal tak sam głęboko w ... włożyć, jak powietrzne. Język jest nieskomplikowany i takie osoby jak Wy nie powinny mieć problemu ze zrozumieniem. Chyba?

22cm na 1 grosz współczesny świeżo zakopany to żadna rewelacja. ŻADNA. Zwykły dobry zasięg jaki ma wiele sprzętów. Praktycznie wszystkie uchodzące za dobre. Domyślam się że grunt został przytupany i wyrównany, czyli łatwe warunki.
Denar pisał kiedyś o zasięgu na puszkę alu denkiem z 70cm w powietrzu, co tylko potwierdza to co napisałem wcześniej - nie ma się czym zachwycać. Przynajmniej nie za więcej niż 3,5 tysiąca.

Zasięgi w powietrzu są niemiarodajne bo można je żyłować do granic możliwości regulacyjnych sprzętu. Im bardziej sprzęt da się podkręcić tym lepiej wypadnie w testach powietrznych. Największe badziewia w stylu All mają super zasięgi w powietrzu, co dokumentują liczne filmy na YT. I co z tego? W ziemi i tak spadnie na ryj do poziomu adekwatnego do zastosowanej filtracji gruntowej, czyli do poziomu technologicznego właściwego dla danego producenta" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie poszperałem o tych waszych zasiegach Grzesiu pisze ze nie rewelacja wiec sami ocencie jak to nasz Grzesio testowal XLT na groszach mozecie poczytac ze dwa posty nizej macie topowe sprzeciki pozdrawiam i czekam na te wasze maszyny co to grosza laduja z 30 cm.

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=686230#1239949
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku wam mówiłem,że deus nie ma zadziwiających zasięgów jak za tą kasę a wiadomo każy chwali swoje.Dam wam przykład-Szedłem powoli z deusem po zaśmieconym terenie,gdzie występuje sporo monet i guzików za mną szła moja żona z połowę tańszym sprzętem (nie będe robił reklamy bo zaraz zjedziecie mnie na forum)i ku mojemu zdziwieniu wynik dodatni miała ona a nie ja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega od którego pożyczyłem deusa jest szczerym facetem i jego przygoda z poszukiwaniami trwa od 30 lat i to On właśnie stwierdził po testach na nie wykopanych jeszcze fantach,że gdyby teraz miał wydać 5 tyś na deusa to napewno kupił by inny sprzęt.
I o to są słowa szczerego użytkownika Deusa,który niebawem zapewne wystawi go na ALLE...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel ty przeczytales tego linka co ja podalem wyzej bo z tego wychodzi ze Deus na biede ma zasiegi takie same jak czołówka wiec przestan pisac bzdury tylko czytaj a to ze nie widzial jakiejs monety a inny widzial to kwestia wielu czynnikow ja mysle ze temat mozna zakonczyc kto wie o co chodzi sam wyciagnie wnioski a kto nie mial nigdy sprzetu w rece zawsze bedzie sie tylko domyslal a ja chetnie bym ci Deusa Grzesiu udostepnil do twoich testow bo nic co piszesz sie nie pokrywa raz piszesz ze ma slaby zasieg a potem czytam twoje posty i wychodzi na to ze Deusa jest w scislej czolowce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raned dzięki za zrobienie powyższego testu Deusa na srebrnym półtoraku i szelągu .Co do testu to ja tu nie widzę aby Deus wywyższał się zasięgami od innych flagowych marek wykrywaczy tj. minelaba e-trak czy też Fisher F75Ltd z tymi miałem możliwość chodzić i do tych wykrywaczy zasięgi Deusa mogę porównać .Nie wiem jak Deus wypad pod względem przemiatania czy jest dość szybki czy też wolny bo pod tym względem ogólnie wolę Fishera . Miałem zamiar kupić Deusa jako kolejną wykrywkę z uwagi na to że jest bezprzewodowy ma dość fajną wagę ale tak myśląc logicznie co on da mi więcej od wyżej wymienionych wykrywaczy pod względem zasięgów raczej nic .Może i się kiedyś na niego skuszę ale raczej nie prędko może jak XP zrobi trochę dodatkowych cewek .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emisoo jakie wnioski się same nasuwają? Tam gdzie te dwugroszówki są zakopane jest takie miejsce, że już na 15cm większość wykrywaczy daje niepewny sygnał i tylko w jedną stronę. Przez większość dni silne tłumienie i do tego faza się kręci. Wszystkie wykrywacze które tam były, poległy", włącznie z minelabem FBS. Tylko testy porównawcze przeprowadzone w jednej chwili dają obraz proporcji miedzy sprzętami. Pisałem o tym milion razy. Jak widać grochem o ścianę. W testach porównawczych XLT jest jak dotąd nie pobity.

Jeśli ktoś twierdzi że pewne jest że z czasem zasięg na monetę w ziemi się zwiększa" to po prostu bredzi i guzik wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhh no to ja guzik wiem w takim razie. Moim zdaniem z czasem odkładania się tlenków pochodzących z monet, guzików ogólnie fantów w ziemi zasięg wykrywacza jest zwiększa. Moneta zakopana na głębokość 25 cm może być niewidoczna dla wykrywacza, ale leżąca w ziemi w tym miejscu przez 200 lat na tej głębokości może być widoczna.

Ale co ja wiem.....guzik wiem. Ty drogi kolego Brzęczyszczykiewicz jesteś guru....wszystkie zęby zjadłeś na wykrywaniu i wykrywaczach. Jesteś nieomylny i wszechwiedzący.
Tu następuje niski pokłon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sławgo, dobrze prawisz tyle że nie doczytałeś (powód?). MOŻE być widoczna", a nie NA PEWNO będzie bardziej widoczna". Jest różnica?
W zależności od warunków ogólnych, oraz CHWILOWYCH, taka moneta może być widoczna lepiej, podobnie albo gorzej od dopiero co zakopanej takiej samej. To zależy od paru czynników i nie istnieje prosta reguła.
Tak więc pisanie że coś jest PEWNE tym względzie, świadczy o głębokiej nieznajomości tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że nie doczytałeś. Ale jednak nie - jest gorzej".

Kopijnik, można to bez problemu wyczytać na TH przeszukując tematy (bo było) albo poczekać na jakiś zbliżony temat opisowy. Który się pojawi może". Odkrywca to zdecydowanie nie jest dobre miejsce na zbyt skomplikowane pojęciowo dysputy. Po wielu miesiącach wałkowania ledwie się udało przestawić część towarzystwa na ignorowanie wyników testów powietrznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialny wpis kolegi slawgo: wykrywacz będzie gorzej widział cokolwiek w rękach konkurencji, w rękach ludzi negatywnie nastawionych, w rękach użytkowników mało doświadczonych i słabo znających sprzęt oraz zwykłych nieudaczników, malkontentów, natomiast będzie rozkwitał w ręku doświadczonego opeartora, osoby inteligentnej, dociekliwej, technicznie zdolnej i pozytywnie nastawionej.

żadne testy w ziemi nie oddadzą prawdy, nawt nie wiem jak wymyślne, przedmiot musi leżeć naturalnie w ziemi przez wiele lat aby wynik był wiarygodny. Wszelkie wkopywanie się w skarpy, wprowadzanie rur pod kątem, wykopywanie dołków i polewanie wodą a nawet sikanie to wynik nieprawdziwy i zafałszowany.
Zasięg Deusa jest, tak jak ktoś wcześnie napisał podobny do zasięgów wszyskich innych topowych wykrywaczy innych firm, bo takie są prawa fizyki, ale Deus oferuje coś znacznie więcej niż tylko zasięg, jeżeli ktoś tego nie zauważył to niech pozostanie przy innych tańszych wykrywaczach - wolny wybór.
Na temat zasięgu z mojej strony koniec, kropka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu to do Ciebie jak grochem o sciane wszystkim na siłe wmawiasz ze XLT jest lepszy od wszystkich to wyjdz teraz z tego z twarza bo ja Ci daje propozycje kolezenska na spedzenie milo czasu zjawiam sie u Ciebie z Deusem i Spectra ktos wezmie e-traca i zrobimy testy jak twoj xlt wygra z wszystkimi sprzetami to Ci przyznam racje do tego zestawienia przydał by sie jeszcze Fisher LTD co Ty na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy do podstawowego pytania. Czy warto. O zasięgach nie będę się rozpisywał. Możliwe, że są równie dobre wykrywacze. Dużą rolę gra doświadczenie, tzw. osłuchanie, technika, cierpliwość, zapał, podejście oraz minimalna wiedza techniczna. Po 6 godzinach na polu z deusem w ręku bolą tylko nogi od schylania.......ręka nie boli. Ekstra lekki, poręczny, wygodny. Reszta zależy od miejscówki i od wprawy. Więc WARTO Panowie i Panie Warto wydać te pięć klocków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wmawiam że XLT jest lepszy od wszystkich, BO TEGO NIE WIEM, tylko że wśród tych które ja sprawdzałem jest. Zdziwiłbym się bardzo gdyby V3 nie była lepsza. Zdziwiłbym się gdyby f75 nie był tak samo dobry na monetki.

Na wiosnę chciałbym zrobić na własne potrzeby test zbiorczy również z udziałem V3 i e-traca. Ewentualnie Deusa choć tego akurat jestem mało ciekawy. Jeszcze nie wiem kto mógłby się u mnie pojawić ze sprzętami których sam nie posiadam. Na razie nie ma co robić ustaleń bo termin odległy. Zobaczymy co wyjdzie po drodze. I nie wiem jeszcze czy test miałby być przeznaczony do upublicznienia, czy jednak nie. Ja takiej wewnętrznej potrzeby nie mam. Ale na razie nic nie przesądzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Grzesiu jak jestes Deusa malo ciekawy to co tak zaciekle zabierasz glos w tematach o Deusie i to na kazdym forum.Krytykujesz oczerniasz a sprzetu w rekach nie miales pisze ze zasieg na 1 gr 25 cm to malo a ja czytam ze twoj XLT lapie z 23 po co tak sie nastawiles wrogo do tego sprzetu? Moze wyladowujesz swoja zlosc na tym sprzecie bo nie lubisz Denara? Ja polecam wiecej dystansu bo ten sprzet sie obroni sam jemu juz nic nie zaszkodzi a na pewno nie Ty i bardzo Ci polecam zalatw sobie go do testu bo mozesz byc bardzo zdziwiony jaki to jest fajny sprzet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie