Skocz do zawartości

Deus warto?


danielw4

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem wykrywacz nie stanieje. Rozmawiałem z Alainem Louvet proponując wyprodukowanie uproszczonego Deusa, który miałby zastąpić mało chodliwe w Polsce inne modele XP i wyraziłem opnię, że może to być duży sukces. Potwierdził, że są takie zamiary, ale firma ma tak dużo zamówień Deusa, że nie jest w stanie podołać.
Wszystkie modele XP są obecnie sprzedawane z wysięgnikiem Deusa, ale moim zdaniem to tylko półśrodek, etap przechodni i tylko sprowadzenie elektroniki do wielkości pilota Deusa, uproszczenie i wprowadzenie bezprzewodowości w mniejszym lub większym stopniu przyniesie dobre rezultaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 277
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
jacho ja mam wielką przyjemność z używania Deusa, jak zresztą prawie wszyscy inni użytkownicy w Polsce i zagranicą. Jak pewnie wiesz mam porównanie, bo używałem wszystkich innych wykrywaczy innych firm i dla mnie nie jest ważne ile kosztuje wyprodukowanie wykrywacza w stosunku do tego ile zapłaciłem tylko jak efektywny jest w terenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Moim zdaniem morał jest taki gdy nie masz miejscówki to nie pomoże ci nawet trzech Deusów.
A cena jaką sobie krzyczą jest stanowczo za wysoka i rozmowa typu jest dobry bo drogi, bierz bo warto to czysta propaganda.
Skłaniam się ku temu że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Najlepiej wybrać chyba wykrywacz z średniej półki który po odpowiednim zapoznaniu się z ustawieniami da taki sam wynik.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sprzedawca mówi że sprzęt nie stanieje dopóki nie stanieje. I przekonuje, że jest wart swojej ceny. Bo z tego żyje.
Ale o coś innego chciałem spytać. Dlaczego Denar, zamiast cieszyć się że nic nie piszę w tym wątku, co w obliczu zbliżającej się pory prezentów gwiazdkowych powinno Cię radowań niezmiernie, już co najmniej 2 razy odnosisz się do mojej osoby? Stęskniłeś się? :)))

Zaciekawiła mnie jedna rzecz, bo wcześniej nie wiedziałem... co jest ormalnego" w tym, że detektor po zmianie jakiejś opcji nagle zaczyna pokazywać fazę tego sygnału od REGULARNEGO OBIEKTU inną o prawie 20 stopni??? Czy do Deusa w bogatym zestawie niezbędnych do działania akcesoriów, dostaje się też diagram do przeliczania jaka jest prawdziwa faza w funkcji wybranego programu? :)))
Ma formę koła jak dla rolników, do przeliczania nawozów na hektar, czy raczej formę suwaka logarytmicznego z epoki przedkalkulatorowej?
Pytam, bo W KOŃCU rozmawiamy o sprzęcie za 5000zł wartym swojej ceny" a nie 2500zł.

P.S.
Danielw4, od każdego wykrywacza można odliczyć 23% VAT jeśli ktoś ma taką możliwość. Proporcje cen sprzętów pozostają niezmienne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazeli piszecie że firma XP ma zamiar wypuścić jakąś nowość to ja chyba się wstrzymam z zakupem i zamiast pod choinkę kupię go jakiś czas po wypuszczeniu nowości,wtedy cena może trochę spadnie.
Z góry dzięki za odpowiedzi w temacie i pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem na częstotliwości 8kHz pokazuje np 62
na 18kHz już 78 na skali
Raned tak jak napisałeś wszystko jest do opanowania tylko trzeba trochę czasu się nim pobawić i posprawdzać jak reaguje na różne typy znalezisk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ukrywać że Deus jest sprzętem nowatorskim konstrukcyjnie i od tego zależy jego cena
ale ta nowatorskość nie wnosi nic nowego do detekcji i działa on tak samo jak nasza rodzima proxima/optima czy solfernus

Dla mnie byłby ciekawy jak by każdy z 3 elementów czyli cewka-panel-słuchawki działały na jednym paluszku AA lub AAA
i w razie wyczerpania na polu szybko bym wymienił zasilanie na nowe
no i cena tutaj myślę że max 3000-4000 tyś

także na tą chwile bliżej mi osobiście do solfernusa niż Deusa
ale to jeszcze czekam na nowy soft :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tak samo, bo wykrywa metale i opiera się na tych samych zasadach magnetyzmu co inne , tyle, że waży poniżej kilograma, nie trzeba owijać, żadnych przewodów wokół wysięgnika, posiada słuchawki bezprzewodowe, nie trzeba martwić się o żadne baterie przez kilka lat, ma wiele bardzo funkcji, jest bardzo głęboki i efektywny, jest ładnie, estetycznie zaprojektowany i w ogóle nie wygląda jak wykrywacz, co czasami się przydaje. Wspomnę jeszcze, że daje możliwość przekształcenia w dwa wykrywacze przy zastosowaniu drugiej cewki z wysięgnikiem i dodatkowych słuchawek przewodowych.
Tylko tyle czy aż tyle za 5 klocków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem jeszcze dodać możliwość użycia częstotliwości w dużym zakresie 4, 8, 12, 18 kHz. Który inny wykrywacz to umożliwia? Do X-Terry trzeba zakupić całą gamę cewek za spore pieniądze aby to osiągnąć. Który wykrywacz posiada 4 tryby statyczne, czy nawet głupi zegarek? Jest jeszcze wiele innych pozytywów, których nie wymieniłem. Są i wady, ale który wykrywacz ich nie ma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawet kopalny" Whites DFX, który używa 2 częstotliwości 3kHz i 15kHz JEDNOCZEŚNIE, ma taka opcję że na Życzenie pokazuje fazę znaleziska znormalizowaną do XLT czyli ~7kHz. Żeby użytkownik nie musiał łamać sobie tym głowy. Dla programisty XP było to za skomplikowane jak widać. Łatwiej wyświetlić podkowę na ekranie w ramach szumnej nowej edycji oprogramowania :]

Tutaj wtrącenie - czy jest jakaś ikona emocji symbolizująca spadanie z krzesła ze śmiechu?

Wszystkie wyższe Minelaby posługują się szerokim spektrum możliwości przy wyborze sygnału sondującego a V3 Whitesa używa 3 stałych częstotliwości NA RAZ. Jedno i drugie rozwiązanie bije w tym przypadku Deusa NA GŁOWĘ.
X-terra która kosztuje tyle co pół Deusa i też jest bardzo lekka, daje możliwość wyboru jednej z 3 częstotliwości przez wymianę sondy. Nie jest to wygodne, choć bez przesady - na jednym rodzaju terenu nie ma najmniejszej potrzeby zmiany częstotliwości. Za to ma wygodne CYWILIZOWANE zasilanie na 4 paluszki a nie na jakieś baterie litowe od komórek i do tego 3 niezależne sztuki.
I właśnie tu widziałbym analogię i dobre dopasowanie tej samej klasy: Deus - X-terra 7xx. Przy porównaniu cen, wybór jest oczywisty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spectra V3 może sobie mieć co chce, ale w polu i w lesie to nie jest żaden konkurent dla Deusa. A jak ktoś lubi to może sobie kupić za 5 klocków cztery Solfernusy. Jak na razie to mam dosyć tego infantylizmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące swoje trzy grosze do porównania z Whitesem Spectra V3 , wykrywacz działa nie tylko na 3 częstotliwościach jednocześnie ale mozna też szukać na jednej wybranej spośród tych trzech 2,5kHz , 7,5kHz i 22,5 kHz (na jednej cewce :-) ) i NIGDY się nie zdaża aby numery ID tego samego przedmiotu były różne .
Czytam ten i inne wątki na temat DEUS-a z wielkim zainteresowaniem ale przyznaję że pod tym względem DEUS mnie rozczarowuje :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę Denar z tym stwierdzeniem dyskutował, bo słusznie zarzucisz mi nieznajomość sprzętów - nie mam żadnego.
Ty też miałeś V3 tyle co nic, bo większość czasu leżała zepsuta albo gotowa do sprzedaży (wtedy była świetna"!!!). Znając Twój poziom wiedzy technicznej, miałeś w tym czasie okazję metodą małpy jedynie musnąć możliwości V3. Więc takie Twoje wypowiedzi jak wyżej są równie obiektywne jak każdego innego, kto nie ma doświadczenia z obydwoma urządzeniami.

Jednak warto przypomnieć jak to postanowiłem sprawdzić prawdziwość peanów na temat Tesoro Vaquero i jego magicznych opcji i możliwości. I jakie to się okazało w rzeczywistości MIERNE i iedodziałane".
Od tamtej pory Twoja wiarygodność, nawet pomnożona przez 2 jako że handlujesz tymi sprzętami, jest dla mnie mała jak mrówka po przemarszu oddziału wojska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli chodzi o częstotliwości to normalne, że wyższe częstotliwości dają wyższe wskazanie VDI. Przełączając detektor na różne częstotliwości otrzymujemy więc różne wskazania VDI.

W Spectra jest to tak zrobione, że VDI jest znormalizowane dla jednej częstotliwości.

Pozdrawiam
Taktyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj programista najwidoczniej nie był bogiem...;)

XP poza sloganami niestety nie podaje żadnych szczegółów technicznych. Wiemy więc tyle na ile uda nam się zerknąć do pudełka - uP niestety zatarty..;) Albo tyle ile powiedzą o sprzęcie użytkownicy - dużo wychodzi podczas użytkowania.

White's z kolei dużo mówi o rozwiązaniach technicznych, zastosowanej technologii, itd. W miarę to jest transparentne i tak powinno być. Oczywiście gdy jest się czym pochwalić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma urządzeń bez wad. Tym bardziej że to co dla jednego jest zaletą dla innego jest wadą ;)
Normalizacja VDI, oczywiście na życzenie - rzecz oczywista jak dzień i noc przy urządzeniu z dowolnie przestrajaną częstotliwością. Bo to tak jakby ktoś wydał książkę w której każda litera byłaby wydrukowana pod przypadkowym kątem :)
Oczywiście są pewne ograniczenia skuteczności zabiegu normalizacji VDI, ale nie ma się tu co rozwodzić, bo to za skomplikowane teoretycznie zagadnienie. W każdym razie różnice 20 stopni, jak w Deusie, nie wchodzą wtedy w grę :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to prawdziwe zarzuty odnośnie Deusa dotyczą jego ceny. Czy jest drogi? Dla jednych jest drogi, dla innych jest tani. Sprzęt wydaje się być dobry a to, że ma zasilanie takie a nie inne też jest zaletą dla niektórych. Dla niektórych też jego wadą jest waga. Żaden sprzęt nie dogodzi wszystkim. Taki np. Brzęczyszczykiewicz... Niech wskaże choć jeden sprzęt, który jest w stanie go zadowolić pod każdym względem? Naczelny krytyk wszystkiego co piszczy dobrze wie, że nie ma i nigdy nie powstanie taki wykrywacz. Konstruktywna krytyka i dyskusja jest potrzebna, bo można sporo się dowiedzieć o dobrych i złych stronach jednak bicie piany jest tylko biciem piany a bulgotanie tylko bulgotaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie ma takiego sprzętu i pewnie nigdy nie będzie. Ale my tu sobie tylko rozmawiamy. O ile się da, na argumenty. Dobrze żeby dla bezkrytycznych zachwytów dilera-naganiacza była jakaś sensowna przeciwwaga.
?
Ja jestem zawsze w opozycji. Jeśli ktoś chwali - szukam wad. Jeśli ktoś krytykuje - szukam zalet :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naganiacz to brzmi dość nieprzyjemnie. Zresztą, czy to dziwne, że dealer (nie jedyny przecież w Polsce) chce sprzedać jak najwięcej swojego towaru? Normalka - dziwne by było gdyby nie chciał;) Trzeba też wziąć pod uwagę, że Raned aktywnie bierze udział w dyskusjach i nie ukrywajmy - wiele jego rad jest niezwykle cennych dla początkujących. Dla zaawansowanych często też. A przecież mógłby popychać" do klientów te wykrywki po czym mieć ich gdzieś jednocześnie nie narażając się na docinki mniej rozgarniętych czy po prostu chcących dokopać chłopców! To dobrze, że dzieli się swoją wiedzą z innymi i warto to uszanować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja reaguję dopiero wtedy kiedy Denar przekracza granice przyzwoitości w naginaniu faktów.
A jeśli chodzi o szanowanie się, to zauważ że w tym konkretnym wątku, zanim cokolwiek napisałem, Denar aż 2 razy mnie wywołał. Chciał, to ma :)

W wypowiedziach Denara na forach nie widzę żadnego altruizmu i bezinteresownych porad. Wszystko ma podtekst handlowy i służy popychaniu".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie