Skocz do zawartości

Deus warto?


danielw4

Rekomendowane odpowiedzi

Wy tu sobie Panowie o teorii...gadu gadu a slawgo kosi Deusem aż miło....testowałem dziś nowy programik. Cały czas mnie ten wykrywacz zadziwia. Jutro jadę na pole gdzie było starcie za czasów Powstania Listopadowego....już nie mogę się doczekać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 277
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dziś rano na termometrze w samochodzie było -6 stopni. Deus działał bez zarzutów. Niestety pole zawiodło...tam gdzie się wybierałem zaorane ....ale skiby taaaaakie że mimo moich Wojasków kostki był zagrożone. Odpuściłem choć z założenia że wardym trzeba być nie miętkim" rzadko odpuszczam. Przejechałem na pole pokartoflowe unikatowe....czyste, gdzie chodząc wcześniej nic nie znalazłem.....zero...nul. Testowałem ustawienia, zmieniałem programy. Efekt....4 monetki, dwa guziki, dwie łuski...parę kapsli. Rewelacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emisoo - co 10zł prl Kościuszki na max 32 cm na Deusie przecież to kawał monety .Ciekawe jak Deus by wypadł na małych sreberkach typu denarek tu mnie ciekawią zasięgi ale jak tak wychodzi cienko jak na tej 10zł prt to ja dziękuję za te bajery bezprzewodowe Deusa .

danielw4 - ty robiłeś test na Deusie w porównaniu z x-terra705, minelab sovering i Garrett AT pro napisz na jakich monetach robisz testy i jak możesz i masz możliwość zrób porównanie do malutkich sreberek typu denarek i podaj test bo bardzo jestem ciekawy tego porównania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcelxbox na twoje życzenie zrobię testy w ziemi na denarku jakiejś kopiejce i na np.sapie ale filmik będę mógł nagrać dopiero za trzy tygodni oczywiście jak jeszcze nie będzie śniegu,ponieważ oddałem dzisiaj Deusa.
Już teraz mogę powiedzieć,że nie będą to powalające różnice o ile na niektórych monetach w ogóle będą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze nie ma wykrywacza powyzej tam jakiejs kwoty powiedzmy 2000zl ktory by byl od drugiego sporo glebszy ta technologia jest juz u skraju mozliwosci ale wez pod uwage ze deus ma cewke 9 a konkurencja przewaznie 11 wedlug mnie miarodajnie bedzie sprawdzic Deusa na cewce 11 z reszta konkurencji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielw4 ok dzięki kolego za testy troszkę długo ale poczekam cierpliwie :-). Ogólne to interesują mnie te malutkie cieniutkie sreberka jak one wypadną w boju z Deusem .
Pacian mi chodzi o testy wykrywaczy na standardowych cewkach dostępnych w standardowych konfiguracjach dostępnych podczas zakupu tak aby inni również to sobie porównali przy zakupie i wyborze sprzętu do poszukiwań bo w tym poście użytkownicy forum tyle naklepali ale wyszło masło maślane chyba że Raned postara się o porównanie jako jeden z pierwszych i doświadczonych użytkowników Deusa w Polsce .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek robi testy powinien bardzo precyzyjnie podać w jakim programie jest robiony i dokładne ustawienia. W testach na Youtubie prawie nikt nie pokazuje ustawień wykrywacza i nagminnie testowany przedmiot jest kładziony dalej na skali niż faktycznie wykrywacz wykrywa. W ten sposób można udowodnić wszystko.
marcelbox malutkie cieniutkie sreberka" jest terminem nieprecyzyjnym i każdy ybędzie rozumiał przez to co innego. Monety do ok. połowy XIX wieku , szczególnie te nie bite maszynowo bardzo się różnią średnicą, grubością i składem stopu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacian ma trochę racji.Jest pewien pułap nie do przeskoczenia i puzniej już nie pomoże 3,4,5,6 tyś zł.
kupując wykrywke od 2500zł w górę można już liczyć na dobre zasięgi i bez względu czy to będzie garrett,fisher,minelab,czy Xp.Jeden będzie lepszy na jedno drugi na co innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów. Przestudiowałem ten wątek dokładnie bo też planuję zakup Deusa. Dyskusja wygląda trochę jak spór między praktykami a teoretykami. Wybierając samochód bierzemy pod uwagę wiele cech, jak zużycie paliwa, wygląd, wygoda, cena itd. Dlatego klientów znajduję BMW za 250 tys. i Opel za 20...Podobnie jest z tym sprzętem. Wybiorą go Ci dla których duże znaczenie ma wygoda i ergonomia użytkowania, niska waga itd. Jeżeli zasięgi nie będą gorsze od sprzętu jaki dotychczas używam, to powyższe cechy to dla mnie wystarczający powód aby go kupić. I tyle....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcelxbox, zrobiłem dla Ciebie test powietrzny, niestety w domu, używając słuchawek, kierowałem się dźwiękiem nie patrząc na wyświetlacz. Użyłem niedużej monety srebrnej półtoraka koronnego Zygmunta III Wazy 1624 r., śr. 19 mm i szeląga koronnego Zygmunta III Wazy z 1926 r., śr. 17 mm.
Moje ustawienia na monety: GMP, 17,8 kHz, czułość 99, dyskryminacja 10, reaktywność 2, TX3, grunt Tracking: półtorak do ok. 28 cm, szeląg do ok. 26 cm.
Mój program na militaria: Relics, 7,8 kHz, czułość 99, dyskryminacja 10, reaktywność 0, TX3, grunt manualny 87: półtorak ok. 28 cm, szeląg ok. 26 cm.
Przeprowadzenie testu w ziemi moim zdaniem nie jest możliwe jako, że nie można odtworzyć naturalnych warunków przebywania monety w ziemi i wszelkie takie testy nie są wiarygodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test to test co nie jest wiarygodne testy powietrzne t sobie woźna w ....... wsadzić najlepiej sprawdzić wsuwając w skarpę monetę na linijce , aku naładowane na fula
1 gr współczesny łapał na nastawach reaktywność 0
czułość 99, 10 disc TX3 12 khz zasięg w gruncie granicach 22 cm dźwięk jeszcze w miarę czytelny tak jakby sie rozdwajał ale nie wiem czy z marszu można by było trafić takiego fanta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie