Jump to content

Vincent_Vega_69

Forum members
 • Content Count

  399
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Vincent_Vega_69

 1. Z tych zdjęć tylko pierwsze przedstawia Mszczonów (już jest u mnie w kolekcji).Widoczny jest na nim fragment Nowego Rynku. Dzisiaj ten fragment wygląda tak jak na poniższym zdjęciu. Ostatnie może być z każdego zakątka Polski - także z Mszczonowa - ja nie kojarzę tego miejsca.
 2. Ulica Rawska w stronę północną. Sanitarka stoi tuż przed mostkiem na rzeczce.
 3. Ulica Rawska. W tle widoczny drewniany dom przy ulicy Zarzecznej (stoi do teraz). Poniżej to samo miejsce współcześnie.
 4. Kolejne dwie fotografie Mszczonowa wypatrzone przez sokole oczy kolegi Bodzia. Pierwsza to ul. Grójecka przy wylocie w ulicę Rawską.Poniżej zdjęcie pokazujące stan dzisiejszy.
 5. Tak, teraz widzę różnicę jak na dłoni. Dzięki.
 6. Czy aby na pewno to ten sam czołg? Czy możliwe jest, że różne maszyny miały ten sam numer boczny? Czołg z Mszczonowa ma 3 kółka podtrzymujące gąsiennice zaś ten z przeprawy przez Bzurę 4...
 7. Ciekawa fotka . Czołg z numerem 145 przeprawia się przez Bzurę w Sochaczewie. To czołg, który w Mszczonowie został rozbity przez 31 Pułk Strzelców Kaniowskich płk. Wnuka. Długo szukałem fotki, na której ten czołg będzie nie zniszczony i w innym miejscu niż Mszczonów i wreszcie udało się;)
 8. Ulica rawska, skrzyżowanie z ul. Grójecką. Foto zrobione w stronę północną.
 9. Już wkrótce takie fajne zdjęcia do mnie dotrą. Wszystko oczywiście Mszczonów chociaż podpisy wskazują na inne różne miejsca. Pierwsza fotka to ulica Rawska w Mszczonowie z pod ratusza a trzy kolejne to Nowy Rynek z tyłu ratusza miejskiego.
 10. Oczywiście - widok w stronę zachodnią Placu Piłsudskiego z ulicy Rawskiej.
 11. Tej foty jeszcze nie było. Teraz pięknie widoczny numer boczny 145. Pamiętam jak z 10 lat temu dociekaliśmy na forum o ten numer. Ech... To były czasy :)
 12. Leszek, wielkie dzięki, że chce Ci się wrzucać zdjęcia do tego wątku. Nikt nie jest alfą i omego by wiedzieć wszystko i to, że tym razem fota podpisana Mszczonów nią nie jest nic nie zmienia. Po to jest forum by takie sprawy wyjaśniać dzięki czemu wszyscy wiemy coraz więcej.
 13. Leszek, kontaktowałem się z tym sprzedawcą. Twierdzi, że zdjęcie opisane jest jako Mszczonów. Moim zdaniem to nie jest Mszczonów.
 14. Powyższe zdjęcie przedstawia dzisiaj dokładnie taki widok.
 15. Nowy Rynek. Po lewej stronie stacja benzynowa". Budynki od lewej to budynki stojące na tyłach ratusza. Budynek w centrum fotografii stoi obok ratusza. Żaden z nich nie zachował się do dnia dzisiejszego. W tym miejscu jest obecnie nowy ratusz.
 16. Bardzo ciekawe zdjęcie lotnicze zrobione jeszcze przed Bitwą Mszczonowską. Niestety, cena zaporowa lub dla bogaczy bo włączył bym do swojej kolekcji.
 17. Mateusz - małe sprostowanie - ciągnik przy ulicy Zarzecznej.
 18. Leszek01 - może niekoniecznie nowe ujęcie:) W każdym razie pokazujące co się wydarzyło tej wrześniowej nocy. dzięki.
×
×
 • Create New...

Important Information