Skocz do zawartości

Znalazłem szczątki żołnierza - gdzie to zgłosić?


kickerman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Do Człowieksniegu"....Tłumaczyć tobie Kolego nie muszę nic.To po pierwsze.To,co miałem na myśli,to też nie Twój biznes.Skoro Kolego nie łapiesz,to znaczy,że albo nie wiesz nic o tych eks...coś tam",które,z tego co słyszałem nie mają nic wspólnego z prawdziwymi ekshumacjami(dużo czytam na różnych forach),albo udajesz,że wiesz,czy też jesteś w jakiś sposób zainteresowany ?! To,co napisałem można przeczytać bardzo wyrażnie,tj.Nadal nie rozumiem skąd pęd do pomocy(chętnie usłyszymy na jakich warunkach) Niemcom w ekshumacji Ich pochówków i jak to się ma procentowo wzajemnie ?! Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.
Nie jest żadną tajemnicą,że Niemcy wymordowali miliony ludzi...Miliony też wykorzystywali na różne sposoby (szkoda wymieniać wszystkie).Osobiście dziwię się,że w świetle obecnego Ich prawa(wg.mnie bardzo niekorzystnego dla Ich ofiar i Ich rodzin) jest taki pęd do pomocy Niemcom.
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
A konkretny i sprawdzony pomysł na szczątki żołnierza rosyjskiego z 1914 r? Na polu uprawnym. Pobieżne sondowanie wykazało amunicję, umundurowanie, portfel. Ammo i kociołek usunąłem, bo dawały silne sygnały i nie chciałem, aby ktoś inny natknął się na ten pochówek (wg mnie bardziej wygląda to na zaginionego niż na pochówek). Boję się, że jeszcze sezon-dwa i rolnik sam go wyorze. Nadmieniam, że podpisany imieniem i nazwiskiem mail do wydziału memorialno-historycznego Ambasady FR w Warszawie pozostał bez najmniejszej odpowiedzi.

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że w tej okolicy niebiescy nie przepadają za poszukiwaczami i postrzegają ich jako źródło zaopatrywania grup przestępczych w broń i materiały wybuchowe". Stąd 997 jakoś do mnie nie przemawia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat probuje zainteresowac kilka instytucjii cmentarzem na ktorym leza niemcy i rosjanie z II wojny.Jak na razie zero reakcji, kila osob z tego forum bylo zainteresowanych, nawet fotki porobili, a potem cisza. Obiekt jest w centrum pewnej wsi i moze to powoduje spadek zainteresowania exploratorow".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety z zolnierzami rosyjskimi jest problem. tak jak beaviso napisal ze maile do ambasady nie pomagaja. ja mialem podobna sytuacje dzwonilem pisalem do ambasady ale udali ze nie widza(lub nie chca wiedziec) wiec sytuacja utknela .

Wiec postawilem krzyz brzozowy grob oblozylem kamieniami i co jakis czas jak jestem to postawie swieczke. zauwazylem ze tubylcy ze tez zaczeli o grob dbac.
Beaviso jesli znasz wlasciciela gruntu to mu powiedz ze jest taka sytuacja i wtedy niech on dzwoni na 997

pozdr M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety z zolnierzami rosyjskimi jest problem. tak jak beaviso napisal ze maile do ambasady nie pomagaja. ja mialem podobna sytuacje dzwonilem pisalem do ambasady ale udali ze nie widza(lub nie chca wiedziec) wiec sytuacja utknela .

Wiec postawilem krzyz brzozowy grob oblozylem kamieniami i co jakis czas jak jestem to postawie swieczke. zauwazylem ze tubylcy ze tez zaczeli o grob dbac.
Beaviso jesli znasz wlasciciela gruntu to mu powiedz ze jest taka sytuacja i wtedy niech on dzwoni na 997

pozdr M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też znalazłem niejednego żołnierza Niemieckiego i był jak to mówią wielki problem i masę pytań, co jak gdzie po co .
Natomiast tu najnowszy news o panach z ekshumacji -
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ograbiali-groby-zolnierzy-podczas-ekshumacji,wid,14362594,wiadomosc.html?ticaid=1e290
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niet- zabrali-z tym ze było to z 10 wiosenek temu-osobiscie byłem nawet zaproszony na te okolicznosc.Pózniejsze moje znaleziska tego typu zostawały juz bez echa..wiec przestałem zgłaszac.Oznaczałem miejsce stawiałem krzyz i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlorf, mozesz byc pewien ze miejsce jest nieruszone, poza pewnym incydentem podczas budowy domu obok, cos jednak wyskoczylo,nie mam zadnych blach,itp.Dam namiary na miejsce nawet fotki, ale formalnosci sa nie w moim zasiegu, mieszkam zbyt daleko od tego miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do linku @Zbyszka,to powszechna praktyka. Utrwalają twierdzenie królujące w Niemczech że Polacy to złodzieje a teraz i hieny.
Rozumiem że poprzedniemu właścicielowi fanty się nie przydają ale przekręcić zmarłego na parę klamotów to już jest szczyt.Takich powinno się pogrzebać żywcem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj-koledzy to trzeba zobaczyc jak sami Niemcy kopią.Ja czesto kopie w rejonie Halbe -Markisch Bucholz-Baruth-Tam dopiero widac Eksploracje naszych Niemieckich kolegów....W rejnie Baruth w lesie walaja sie wykopane na wierzchu szczatki ludzkie.Swego czasu nawet kontrolowały tam rejon tzw.patrole społeczne-które natychmiast zgłaszały chodzacych z wykrywaczami..Teraz sie troche uspokoiło.Ale lepiej sie nie rzucac w oczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wykop masz racje , wielu znajdzie jeszcze jakąś mogiłę , wiem z relacji ludzi co robiono w moich rejonach jak sprzątano po walkach. Zakopywano ich bardzo płytko wraz ze sprzętem, jaki miał przy sobie Walki były w styczniu, sprzątano dopiero w marcu. Ciała prawie się rozkładały wiec nasypywano tylko jakieś 30cm ziemi i po sprawie . Są to pojedyncze jednostki w lesie , stawiając krzyż dajecie następnemu oczywisty znak gdzie ma kopać co już osobiście widziałem i goniłem gości w okolicy Lendyczka . Znajdując masową mogile są większe szanse na przyjazd choćby Pomostu , natomiast do pojedynczej jednostki trochę czasu upłynie zanim ktoś przyjedzie po niego. Kopią tylko dlatego aby mieć jego blaszkę identyfikacyjną a nie liczą się z tym ze po tej blaszce można go zidentyfikować . Jednym słowem ręce opadają .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Szanowni Koledzy i Koleżanki!

Jesli natraficie na szczątki w woj. Dolnośląskim to proszę o wiadomość, z pewnością zajmę się sprawą - reprezentuję Pomost na terenie Dolnego Śląska .


889688940
herbajan@gmail.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim terenie znam miejsce gdzie pochowany jest partyzant z bitwy pod Sulejowem woj.Św. gm. Tarłów , był tak ranny że kumple musieli dokończyć jego żywota dla bezpieczeństwa , to wiem od miejscowych z tamtych lat, wszyscy wiedzą gdzie jest pochowany i na tym koniec , nawet proponowali mi żeby pokopać i przejechać wykrywką nad tym miejscem nie mogłem , niema tam grobu ani śladu pochówku no i co robić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie