Jump to content

Grób Rudolfa Hessa usunięty, prochy trafią do morza


Recommended Posts

Grób Rudolfa Hessa w jego rodzinnym mieście Wunsiedel, który był celem pielgrzymek neonazistów, został usunięty - podał w czwartek dziennik Sueddeutsche Zeitung". Szczątki zastępcy wodza III Rzeszy ekshumowano i po kremacji zostaną one wrzucone do morza.

Według niemieckiego dziennika do ekshumacji doszło w nocy z wtorku na środę.

Grób Hessa na cmentarzu ewangelickim w bawarskim Wunsiedel był od dawna miejscem demonstracji neonazistów, którzy czcili zastępcę Adolfa Hitlera jako męczennika za sprawę". Niemal w każdą rocznicą samobójczej śmierci Hessa, który powiesił się w celi więziennej 17 sierpnia 1987 roku, składano wieńce na jego grobie.

W 2005 roku miasto zakazało tych praktyk. Wypowiedziano również umowę o dzierżawę miejsca pochówku Hessa. Zdecydowano, że jego szczątki mogą pozostać w Wunsiedel do 5 października 2011 roku. Jak pisze Sueddeutsche Zeitung", wnuczka Rudolfa Hessa zaskarżyła decyzję władz gminy, jednak nie doszło do procesu. Dzięki mediacjom władz miejscowego Kościoła rodzina zgodziła się na ekshumację, nie chcąc, by grób był nadal wykorzystywany przez neonazistów jako miejsce kultu.

Szczątki zastępcy wodza III Rzeszy zostaną spalone, a prochy wrzucone do morza.

Rudolf Hess uciekł w 1941 roku samolotem do Wielkiej Brytanii, gdzie był internowany do końca wojny. Międzynarodowy Trybunał w Norymberdze skazał go na dożywotnie więzienie. Karę odbywał w berlińskim więzieniu Spandau. W 1987 roku znaleziono 93-letniego więźnia powieszonego w celi.

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/346868,grob-rudolfa-hessa-usuniety-prochy-trafia-do-morza.html

Link to comment
Share on other sites

Historia zna podobne przypadki:
Trupi synod - Stefan VI (896r.), tak bardzo nienawidził jednego ze swoich poprzedników - Formozusa - że nakazał ekshumować jego ciało, przybrać szatami papieskimi oraz posadzić na tronie. Wszystko to było po to, aby odbył się proces, który skazywał Formozusa za jego przewinienia (objęcie dwóch biskupstw). Karą dla nie żyjącego już od około 9 miesięcy człowieka było odrąbanie palców prawej dłoni. Jednak Stefanowi VI to nie wystarczyło. Po kilku dniach nakazał ponowną ekshumację by wyrzucić szczątki do Tybru. Ciało Formozusa nie zostało jednak zostawione w spokoju. Następny papież Sergiusz III (904-911) zdecydował aby szczątki wyłowić ponownie, aby odciąć im głowę i resztę palców u prawej dłoni."
Link to comment
Share on other sites

Tak w temacie neonazistów to już nie dziwię się szkopom, że znajdą się głupcy, którzy kultywują te pierdoły wszak to ich przodkowie byli tym przesiąknięci do kości ALE dziwię się naszym rodakom iby polakom" którzy malują swastyki i inne takie, no naprawdę ci młodzi ludzie chyba nie znają historii, przykra sprawa naprawdę. Życzę im by w następnym wcieleniu urodzili się w latach 20 i żeby przeszli to co przechodzili nasi przodkowie.

ave
Link to comment
Share on other sites

Malują swastyki itp.aby zwrócić na siebie uwagę bo o ideologii nazistowskiej nic nie wiedzą. Nie zdają sobie nawet sprawy cymbały że ta ideologia miała na celu umieszczenie ich przodków w komorach gazowych. Żenujące jest także wyróżnianie swoich nicków na tym forum literami SS,zakrawa to na jakieś braki w rozumie żeby identyfikować się z tak zbrodniczą organizacją jak SS.
Link to comment
Share on other sites

Kiedyś kiedys jak jeszce Cię tu nie było był niejaki bagnetss ( napewno komuś ciśnienie podnioslem ) ale on nic z SS Hitlera nie maił nic wspólnego - zapewniam. Ale żeby oddać prawdę, rozmowy na temat nikow i ich znaczenie ukrytego lub jawnego, świadomego znaczenia lub nie były tematem niejednego watku - zaciekłego.

Gorsi są tacy co przemycają ideologie nazizmu pod innymi swoimi" hasłami i symbolami nawet teraz .

Wracając do tematu głownego to uważam że nic by się takiego nie stało gdyby w miejscu pochówku postawić pomnik psa , a co !
Zapomiałbym wielki szacunek dla rodziny Hessa za odżegnanie sie od sposobności czczenia miejsca pochówku przodka
Link to comment
Share on other sites

Luzne polaczenie z watkiem i z psimi grobami. Ostatni ambasador Weimarskiej republiki w UK mial alsatczyka Giro. Jak sie psu zdechlo, wystawil mu ambasador nagrobek w ogrodzie ambasady. Podczas czy zaraz po wojnie Anglicy zrownali ambasade z ziemia ale jako narod milujacy zwierzeta nagrobek zostawili. Mozna ogladac go do dzis.
Link to comment
Share on other sites

Akurat Hess miał o wiele czystsze sumienie niż wielu hitlerowskich oficjeli którzy po odbyciu (stosunkowo) niewielkich kar wiedli do śmierci na wolnośći życie zamożnych staruchów.Największe swoje zbrodnie ˝ostateczne rozwiązanie˝,działalność grup operacyjnych na wschodzie itp,hitlerowcy popełnili po 05. 1941 r.kiedy H. przebywał w Brytyjskim areszcie i nie miał wpływu na wydarzenia.
Link to comment
Share on other sites

Odwrotnym przykładem takich kuriozalnych i nieadekwatnych wyroków wydanych w Norymberdze był Walter Schellenberg wysokiej rangi SDman i współpracownik Himmlera który wykręcił się 6 latami więzienia chociaż należał mu sią przynajmniej długoletni wyrok.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information