Skocz do zawartości

Zdjęcia lotnicze po 1945 r.


WOJTARAK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 280
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 weeks later...
Tym razem info z CAWu;
Wygląda na to, że dobra zmiana" dotarła już także do tego Archiwum, Sławomir Cenckiewicz zostanie nowym dyrektorem, ciekawe więc czy coś zmieni się w procesie udostępniania archiwalnych zdjęć lotniczych - problemem może być koszt jaki musiałby zostać poniesiony celem udostępnienia, digitalizacji i skatalogowaniu zbioru ?

http://wpolityce.pl/polityka/277134-pierwszy-wywiad-w-roli-dyrektora-caw-prof-cenckiewicz-archiwa-sa-w-dalszym-ciagu-przetrzymywane-ukrywane-niedostepne-dla-badaczy-czego-mozemy-sie-dowiedziec-wideo

pozdrawiam
W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://geoforum.pl/?page=news&id=21081&link=nowe-historyczne-zdjecia-lotnicze-w-warszawskim-geoportalu

Coś nowego jednak się już pojawia w sieci - szkoda, że nie są to wcześniejsze zobrazowania ale zawsze coś ;)
Obok centrum w Gdyni w 1969 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Times They Are A Changin'

http://www.archives.gov/press/press-releases/2016/nr16-05.html

------------------------------------------------------------
Zdjęcie Wisłoujścia - str. 115 z poniższej publikacji:

Dubánek M.
2014 - Fotografie lotnicze XIX i XX wiecznych fortyfikacji na terenie Polski w zbiorach archiwów w Republice Czeskiej. Zeszyt naukowy Muzeum Wojska 24, pp. 109–124.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dick Tracy - spodziewałem się większej ilości sygnatur odnoszących się do rejonu Polski - trochę szkoda;

Jako ciekawostkę podam, że Litwini w ramach projektu podjętego przez Lithuanian Central State Archives pod koniec zeszłego roku odbyli ekspedycję" do NARA i zeskanowali tam ok. kilkuset przelotów obejmujących swym zasięgiem obszary dzisiejszej Litwy (głównie skanowano rejony zurbanizowane - większe miasta itp.). Jakość niestety tylko ok. 300-400 dpi dla zdjęcia, ale za to można zamawiać oficjalne kopie za ok 1 euro od sztuki :) Jak widać coś w temacie archiwalnych zdjęć lotniczych się dzieję (szkoda że poza Polską), liczę jednak na jakieś ciekawsze efekty zawiązanej kooperacji NARA-NCAP; może za kilka lat doczekamy (przynajmniej w ramach wglądówek) większej ilości zdjęć dla Polski;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
W związku z postępującymi pracami nad porządkowaniem zasobu Centralnego Archiwum Wojskowego informujemy, że obecnie z udostępniania wyłączone są następujące zespoły archiwalne:
[...]
6. Zdjęcia lotnicze obszaru Polski z lat 1945 – 2003 – materiały są wyłączone z udostępniania ze względu na brak właściwych środków ewidencyjno-informacyjnych, zbiór będzie udostępniany po jego digitalizacji."

http://caw.wp.mil.pl/pl/21.html

Czyli może, coś, kiedyś, komuś... ale jest nadzieja!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 months later...
Pracuję nie tak daleko od NARA.
Byłem tam kilka dni temu..
Poskanowałem trochę.
Jednej bardzo przydatnej tabeli nie mam.
Numerow pudełek, za pomocą których odbywa się tu wszelki ruch archiwaliami.
Ma może ktoś link lub listę pudeł zdjęć z piątego i trzeciego piętra, które obejmują obszar obecnej Polski jak i kresów?
Nie chce mi sie wierzyć iż USAAF bombardując Zdzieszowicką rafinerię zrobiła tylko kilka zdjęć nad Polską.
Miałem dwa pudła ze zdjęciami Radzymina. 4 09 1944..Przecież tam jest kilkadziesiąt tysięcy zdjęć więcej.. Tylko numerów pudeł mi brak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrocek - polecam przejrzenie katalogu _ Dick Tracy - albo bezpośrednio w NARA - zakresów lotów dla interesujących Ciebie stopni"
@Lobo - zdjęcia powojenne są w WBH (dawne CAW) wykonywane nad Polską średnio co 5-7 lat;
@@ndrew - mało sygnatur czyli w zakresach stopni jest więcej; Trójmiasta tam akurat nie ma - ale domyślam się, że na ostatnim wyjeździe" zagranicznym trafiłeś jakieś smakołyki;

;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie