Skocz do zawartości

Zdjęcia lotnicze po 1945 r.


WOJTARAK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 280
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam Wszystkich,
a
Szukam zdjęć wsi Wola Dalsza k. Łańcuta / woj. podkarpackie.
Chodzi mi o zdjęcia najlepiej z lat 80-90, mogą być wcześniejsze. Jeżeli ma ktoś do takowych dostęp lub wie gdzie takowe znaleźć będę bardzo wdzięczny. Jest to dla mnie bardzo ważna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...
Czesc,

Kiedyś udało mi sie kupić pliki graficzne - zdjęcia dolnego slaska z chyba 1950 roku. Ale zagineły,

Czy macie namiar na zdjęcia lotnicze obszaru pomiedzy wałbrzychem i jelenią górą z lat wojennych lub po.

Dzieki z góry

SMaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Koledzy, czy ma ktoś może zdjęcia w lepszej jakości dla północno-zachodnich okolic Warszawy, dokładniej chodzi mi o Dąbrowę/Wólkę Węglową/Nadłuże? Wcześniej były wrzucane z sierpnia '44 dla całej Warszawy i to obejmowało te tereny, ale zdjęcia w marnej jakości i nic konkretnego nie da się odczytać.
Szukałam wcześniej, ale jak na złość, zdjęcia lotnicze czytelne i ogólnie dostępne dochodzą maksymalnie do okolic Mostu Marii Skłodowskiej - Curie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odnośnie archiwalnych zdjęć lotniczych z Polski proponuje bezpośredni kontakt do autora strony: http://zdjecia.geoportal.edu.pl/
Czasami udziela się tu też na forum.

Z nowości ze strony NCAP pojawiło się ostatnio kilka zakresów z 1941/1942 dla Szczecina i Świnoujścia - niestety skanują je chronologicznie i do najciekawszych lotów z 1944 jeszcze trochę czasu minie zanim je dodadzą w dostępie online. Poza tym niestety dużo łatwiej jest ciągać załatwiać zdjęcia niemieckie (obejmujące większy obszar Polski) z NARA niż czekać na zdjęcia alianckie z NCAP dla Polski - no chyba ze zdjęć niemieckich nie ma w NARA i pozostaje jedynie możliwość ściągnięcia ich z Edynburga po normalnych stawkach :/

Dodatkowo podsyłam dwa linki - z darmowymi zdjęciami lotniczymi dla Danii i Francji:

http://lw1944.flyfotoarkivet.dk/

http://www.geoportail.gouv.fr/visu2D.do?cg=djoxLjEqYzptZXRyb3BvbGUqY3Y6MS4wKnZ2OjEuMSp4eToyLjc3NTE0Mzc5NjA0Mzk5NjR8NDMuMTg1MDIwMTQ5MzIyOTUqczo0KnB2OjEuMCpwOmRlY291dmVydGUqbDpQaG90b3wxfDEwMHwwLFNjYW58MXwwfDI%3D

Zwłaszcza ten francuski geoportal ma świetne czasami zdjęcia w skalach 1:5000.

pozdrawiam

Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Wojtarak. Pobieranie zdjęć z podanej przez Ciebie strony jest darmowe? Mam problem ponieważ pobrałem plik w formacie KML i niestety nie mogę go otworzyć. Mógłbyś podesłać jakąś nazwę programu który sobie z tym poradzi? Prosiłbym w miarę możliwości na priv co by nie zaśmiecać forum.
muszek25@tlen.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Witam,

Poszukuję 4 numerów magazynu opisującego zdjęcia lotnicze - Evidence in Camera

Evidence in Camera Vol 1 1942 12 21 nr 10

Evidence in Camera Vol 3 1943 06 28 nr 13

Evidence in Camera Vol 8 1944 09 11 nr 03

Evidence in Camera Vol 8 1944 10 02 nr 05

Może ktoś z Was posiada jakiś z wyżej wymienionych numerów i chciałby się wymienić ?

pozdrawiam

W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
Przyłączę się do pytania kolegi, czy ktoś posiada może kontakt do admina http://zdjecia.geoportal.edu.pl/ ? niestety ale na maile wysyłane na adres, który wyświetla się w googlearth nikt nie odpowiada, a na samej stronie innych danych kontaktowych nie ma.
Potrzebuję jedno zdjęcie Hires i nie wiem jak i do kogo się o nie zgłosić.

Pozdrawiam
Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Administrator ww. strony był ostatnio trochę zajęty - ale myślę, że wraz z obronioną dysertacją i przede wszystkim po zasłużonym odpoczynku znajdzie parę chwil by odpowiedzieć na wszystkie mejle. Swoją drogą dawno nie widzieliśmy owości" na tej stronie, a coś by się poczytało o zdjęciach lotniczych.
pozdrawiam
W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
http://zdjecia.geoportal.edu.pl/

Pojawiła się nowa odsłona strony zajmującej się zdjęciami lotniczymi dla obszaru Polski. Zniknęła część wpisów i chyba niektóre zamieszczone wcześniej dokumenty ale jest nadzieja, że pojawi się także coś nowego - zobaczymy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

Poszukuję takiego oto katalogu (w dwóch częściach)Operation Dick Tracy" catalogue of material może ktoś z Was posiada kopię tego dokumentu - jak nie to trzeba będzie zamawiać go z NARA ;/

Przy okazji zasłyszałem ostatnio informację, że niektóre zbiory zdjęć lotniczych będące na mikrofilmach w NARA mogą w najbliższym czasie zostać wyłączone z obiegu z powodu ich postępującej digitalizacji w ramach pewnego projektu - który po zakończeniu prac spowoduje, że koszt sciągania tych zdjęć będzie znacznie droższy niż ma to miejsce obecnie.

pozdrawiam
W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie