Skocz do zawartości

Zdjęcia lotnicze po 1945 r.


WOJTARAK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 280
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dzięki za fotkę z Jastarni.
Szkoda tylko, że nie ma fragmentu z małym schronem nad zatoką.
No i mam pytanie: czy próbowałeś ustalić, które okopy są polskie z 1939 , a które niemieckie z 1945?
Może jakiś kontakt na e-mail? - sprawdź wiadomości.
Mam też kilka takich foto z 1947 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcie Dziwnowa. Widać już troszkę więcej szczegółów niż na miniaturkach z Bundesarchiv ale ciągle nie jest to maksymalna jakość. Według informacji na stronce:
https://www.bild.bundesarchiv.de/cross-search/search/_1292679472/?search[view]=detail&search[focus]=1
Zdjęcie to powinno mieć rozdzielczość 6319x6411 pixels a ma 1781x1024 więc jeszcze trochę da się z tych zdjęć wycisnąć.
Wrzucam złożone z miniaturek Wyspy Wolin i Uznam - zdjęcia pochodzą z połowy 1937 r.
Co ciekawe najbliższy obszar objęty cenzurą na niemieckich zdjęciach lotniczych to lotnisko Rogowo-Mrzeżyno. Czy to znaczy, że inne obiekty np. związane ze Świnoujściem były dopiero w planach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna kolekcja zdjęć! Nie znałem ich wcześniej.
Zaskoczyła mnie ilość umocnień polowych.
Najbardziej jednak podobają mi się zdjęcia z Wilna.
Data wykonania zdjęcia czyli 9 lipca 1944 to drugi dzień operacji Ostra Brama"
Dzięki za link !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
do Wojtarak. jakiś czas temu publikowałeś zdjęcia lotnicze W-wy z 44r, czy niemasz zdjęć rejonu na wschód tj. miejscowość Siennica k/Mińska Mazowieckiego, po przejściu Rosjan było w tym rejonie kilka lotnisk rosyjskich, moja mama jako dziewczynka była zmuszona taśmować im amunicje, a oni z wdzięczności zniszczyli wszystkie dworki w okolicy. Pozdrawiam Tytus w zamian mogę na ortofotomapie pokazać gdzie w trzęsawisku jest zatopiony czołg z bitwy pancernej pod pogorzęlą o której szczególowo na forum opisał elpasys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronce:
http://www.ojczyzna-suwalszczyzna.pl/ostatniabitwa.html
Znajduje się kilka ciekawych zdjęć lotniczych wykonanych przez niemiecki zwiad na przełomie 1944 i 1945 r. w rejonie na pd od Gołdapi.
Złożone zdjęcia obok. W zbiorze tym ponoć znajdują się zdjęcia całego odcinka frontu aż do Gołdapi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic więcej z okolic Warszawy nie mam. Natomiast w zbiorze z fotkami Warszawy znalazłem takie zdjęcie lotniska przy bocznicy kolejowej, którego nie mogę obecnie zlokalizować, może ktoś pomoże?
Link do dużego zdjęcia
http://img522.imageshack.us/i/lotnisko141044.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOJTARAK czy tę Warszawę z 1944 posiadasz w lepszej rozdzielczości? Interesuje mnie tylko rejon koszar 1 pułku szwoleżerów JP i 1 dak-u.

A tak przy okazji - czy ktoś ma w lepszej jakości zamieszczone obok zdjęcie lub wie skąd można je zdobyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link do zdjęć okupowanej Warszawy. W jednym ze swoich wcześniejszych postów zamieściłem złożone w całość zdjęcia z tego zbioru.

Ja natomiast wrzucam kolejne - wykraczające poza ramy tematu - zdjęcie Elbląg z 1927r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zdecydowanie pasuje do tego tematu ,fotka osi ogrodu saskiego z widocznym kawałekiem zrównanego getta ,dokładnie widac jak niemieszki sie okopłay w ogrodzie saskim ,fota ma wymiary 170x70cm (mam ja w orgionale )i jest sklejona z około 30 mniejszych fotek...wykonana chyba po 45
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie