Skocz do zawartości

Zdjęcia lotnicze po 1945 r.


WOJTARAK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 280
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
http://aerial.rcahms.gov.uk/database/results.php?field=where&searchterm=%22Poland%22&searchdb=tara_scran
Szkoda, że nie ma zdjęć rejonów mazowsza. Są zdjęcia małopolski, śląska, pomorza, warmii i mazur.

Szukam zdjęć lotniczych Ostrołęki i okolic (kurpie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
witam
Ja natomiast szukam zdjęć z okolic Frankfurtu nad Odrą, linia Odry z lutego 1945 roku.
Jedno jedyne zdjęcie jakie udało mi się znaleźć jest tu: http://galeria.geoportal.edu.pl/details.php?image_id=62
Jak dla mnie rewelka tylko gździe by coś podobnego znaleźć dla tego obszaru, hmm ?
Ciężka sprawa, chyba już pół internetu przeryłem a może i więcej ale nic nie znalazłem.
Za wszelkie info będę wdzięczny...........

Tu jest wiele z terenów Polski: http://aerial.rcahms.gov.uk/worldwide/Poland.php
Niestety nic co by mi się przydało :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
macadlu w pierwszej kolejnosci zobacz pozycje, o ktorej pisal Wojtek w poscie z 2011-08-01 11:22:36.

Herder wydal tez druga publikacje: Kreft. W. : Senkrechtluftaufnahmen Ostmitteleuropas.

Tutaj znajduje sie bardzo dokladny spis zdjec, ktore sa w Marburgu w podziale na województwa/regiony.

Zdjecia te zostaly skonfiskowane" przez aliantow w 1945 roku (jest to zbior ok. 6300 fotogramow).

Co do zamowien: ja kiedys rejestrowalem sie na stronie WWW ale bez odzewu ... wiec albo telefonicznie, listownie ... moze ktos ma nowsze doswiwadczenia z Instytutem w Marburgu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te książki (Kreft. W. : Senkrechtluftaufnahmen Ostmitteleuropas) możesz znaleźć w bibliotekach, w kilku na pewno są. Np mają je we Wrocławiu i Warszawie, np w Ossolineum we Wrocławiu jest. Po drugie Herder Instytut ma na swojej stronie internetowej katalog wraz z podglądem zdjęć które można zakupić internetowo gdzie od tego jest odpowiedni formularz do zamówień. Odpowiadają na maile więc można śmiało do nich pisać, nawet po polsku odpowiadają. Po drugie wszystko jest opisane na ich stronie wystarczy jedynie trochę wysiłku włożyć i poczytać. Sam zakupiłem kilka zdjęć i mam zamiar jeszcze zakupić, bardzo miła obsługa i kontakt. Cennik także mają na stronie i zdjęcie kosztuje od 5-25 euro w zależności od rozdzielczości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało znależć około 1600 zdjęć:

Np. okolice Glogowa:

http://www.herder-institut.de/bilder_katalog/bilder_senkrechtluftaufnahmen/17_15065_031.jpg

Do każdego jest podgląd.

wm - kupujac zdjecia jakie masz do nich prawa ? Tylko do uzytku osobistego czy mozna je publikowac ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macdlu zdjęcia na ich stronie mają podgląd ale czasem się zdarza że nie mają oczywiście wszystkie zdjęcia tam nie są wrzucone więc warto wysłać maila z zapytanie jakie zdjęcia mają z interesujących rejonów.Zdjęcia można publikować po wpłaceniu odpowiedniej opłaty który cennik jest dostępny na ich stronie. Do tysiąca egzemplarzy kosztuje 30 euro większe ilości kosztują więcej jednakże nie przekraczają 100 euro. Chyba nakład powyżej 40 000 kosztuje 60 euro.

komunacccp: Trochę fotek lotniczych z Dolnego Śląska jest w Archiwum Państwowym we Wrocławiu, głównie są to zdjęcia z lat 20-30 XX wieku jak i powojenne ile tego jest nie wiem ale całkiem możliwe że może być tam Złotoryja, dość dawno tam przeglądałem zdjęcia a mnie głównie interesowały okolice Wrocławia ale w Herder instytut są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Kolego po 1945 roku mniej więcej 45>49 praktycznie cała Polska została przeskanowana aparatami foto.z bratniej Rosji.Oczywiście mowa o lotniczych zdjęciach.Miałem w dłoniach zdjęcie wielkości mapy sztabowej .Była to jedna dzielnica miasta.Kiedyś na tej dzielnicy był obóz jeniecki.Na zdjęciu widać,gdzie były ścieżki/oczywiście baraki/nawet kopce na ziemniaki.Byłem w szoku .Ale foty niestety nie dostałem .Uzyskanie takich zdjęć to walka z archiwum wojskowym.Oczywiście argumenty musisz mieć twarde TZN,jakaś praca Doktorska przy tym mnóstwo cierpliwości i pełno kasy.Nie pamiętam ile jeden skan kosztował ale kilka zł ,1 str a4.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, zdjecia zdjeciami. a nie wiecie czy mozna dostac sprzet do ogladania tych zdjec?- mam na mysli stereoskop( widzenie stereoskopowe wyglada jak 3d) ostatnio mialem laboatoria z teledetekcjii u mnie na uczelni maja carla zeissa. dobry sprzet jak i stary. tylko nie3 moge go w necie znalezc. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak archiwum z tymi zdjęciami to CAW. Dostęp do zdjęć dla sądów przy sprawach o grunty, cena kosmos. CAW przejął te zdjęcia z Wojskowego Instytutu Teledetekcji kilka lat temu. Taniej jest ściągnąć zdjęcia z NARA. Tylko jedna rzecz - trzeba umieć szukać w ich katalogach, a dla mnie to już wyższa szkoła jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie