Jump to content

komunacccp

Forum members
 • Content Count

  581
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Witam Mam pytanie odnośnie oznaczeń na radzieckich mapach sztabowych z 1945 roku. Poszukuje objaśnień oznaczeń które przerysowałem (prowizorycznie) i dodałem do wątku. Może ktoś ma wszystkie stosowane oznaczenia na mapach(ZSRR itp) dodam, że te oznaczenia były rysowanie na mapach odręcznie w kolorach zbliżonych jak przerysowałem". Proszę o pomoc.
 2. W Złotoryi na dolnym śląsku w nieczynnym kamieniołomie na dnie tez spoczywa czołg takie legendy krążą, jest jedno ale kamieniołom został zalany już po zakończeniu działań wojennych ok 1962 roku. Poniższa fotografia(sierpien 1961) przedstawia dno kamieniołomu wyraźnie widać że nie am tam czołgu. Jest masa legend, w każdym stawie i kamieniołomie są zatopione czołgi. Takie historie trzeba brać z przymrożeniem oka. http://wroclaw.hydral.com.pl/295685,foto.html
 3. Witam Gdzie mogę znaleźć zdjęcia lotnicze dolnego śląska min Złotoryja/Goldberg
 4. witam mnie interesują fotki ze Złotoryi i jej okolic.
 5. czyli nieprawda jest to, że takie odznaki nosili rowniez obserwatorzy lotniczy RP??
 6. Witam Mam pytanie o odznakę, która jest na fotce co to za odznaka? Słyszałem o 3 wersjach - złota – Odznaka Radiotelegrafisty wz. z 1946r. - srebrna - Odznaka Strzelca Pokładowego wz. z 1946r. - słyszałem również, ze ową odznakę nosili również obserwatorzy lotniczy RP tylko jaki kolor? Srebrny czy złoty? Pozdrawiam
 7. szwajcar musimy sie znow wybrac w teren:) a co do bitwy nad kaczawa to jeszce mozna cos wykopac:) kule, kulki, guziczki ale nie za duzo :)
 8. dolanczam sie do zyczen. pozdrawiam
 9. witam ostatni widzialem pomnik upamiatniajacy bitwe nad kaczawa w Duninie, ale neistety nie zrobilem fotki i widzialem pozozstalaosci po pomniku w Budziwojowie kolo chojnowa.
×
×
 • Create New...

Important Information