Skocz do zawartości

Zdjęcia lotnicze po 1945 r.


WOJTARAK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 280
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Niestety nie widziałem zdjęć lotniczych ze Lwowa.

Polecam natomiast nowości z TARY:

http://aerial.rcahms.gov.uk/database/results.php?field=event&searchterm=%2260PR_RAF_0325%22&searchdb=tara_scran

Mielec, Krosno, Rzeszów, Blizna w ładnej jakości ;)

pozdrawiam
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Są nowe zdjęcia - miejscowości na literę N: m. in Nowy Sącz, Nowy Targ. Dla Polski znalazłem 28 sztuk.

Zdjęcie zostały dodane również do geoportalu wg. podziału na województwa i powiaty.

John udostępnił zdjęcia słabej jakości - zdjęcia maja max 200kB :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 3 months later...
Witam,

jestem w posiadaniu wersji elektronicznej w max rozdzielczości zdjęć Gór Sowich !!
Wykonanych przez Niemców 20 lutego 1945 roku.
Miejscowości:
Rybnica Leśna
Głuszyca
Świerki
Sierpnica
Kolce
Jedlina Zdrój
Jedlinka
Dziećmorowice
Złoty Las
Olszyniec
Jugowice
Zagórze Śl. (z tamą na zalewie)
Walim (Wustewaltersdorf)
Rzeczka
Jugów
Ludwikowice Kłodzkie
Rościszów
I część Wałbrzycha (południowo-zachodnia)

Geneza pochodzenia i udostępnienie na priv !
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

lkucira - mam zdjęcia prawie" całego półwyspu Helskiego z 1940 roku - dobrej jakości

SzklankaGrogu - zdjęcia z tego lotu są w skali 1:43000 (1 cm na mapie 430 metrów w terenie), zdjęcia zimowe.

grzesiomix - mogę mieć zdjęcia Łomży w skali ok. 1:11000 z 1944 - odezwę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam,

Znalazłem informacje nt. istnienia archwialnych zdjęć lotniczych lini brzegowej Bałtyku wykonanych po 45 e. a znajdujących się poza CAWem. Obok na obrazku dodałem jeszcze zdjęcie lotnicze wykonane przez Niemców w lutym 45 r. Czy posiada ktoś archiwalne zjdęcia lotnicze obejmujące zasięgiem obszar od Gdańska po Mierzeję Wiślaną?

pozdrawiam

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam szukam zdjęc lotniczych wschodnich terenów Łodzi, głównie Olechowa. Wiem że takie zdjęcia były wykonywane podczas budowy węzła kolejowego i w późniejszym okresie. Niestety dziwnym trafem wszystko urywa się na Chojnach i dalsze fotki są niedostępne, przynajmniej ja przez dwa lata nic nie znalazłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dla zamawiających w TARA:

http://aerial.rcahms.gov.uk/database/results.php?PHPSESSID=2or47caadvbmqrr1nq82616gr1&search_term=106G_5301%2C+Frame+3040&QUICKSEARCH=1

Porównanie na powyższym przykładzie jakości dostępnej online ze skanem w 1200 dpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W czerwcu zakończył się proces dygitalizowania i udostępniania online przeszło 150 tys. fotografii na stronie RCAHMS.

http://aerial.rcahms.gov.uk

Bez nowego programu, jedynym sposobem dostępu do milionów pozostałych archiwalnych zdjęć lotniczych było wybranie się do Edynburga i osobiste przejrzenie katalogów ze zdjęciami na miejscu.
Przed paroma dniami ukazała się wiadomość że jesienią ruszy nowa odsłona strony gdzie znajda się m.in interaktywne narzędzia do przeglądania zdjęć online który ułatwi dostęp do skatalogowanych w archiwum zdjęć. Najciekawsze jest to, że w ramach dodatkowej opłaty będzie można uzyskać dostęp do katalogów z seriami zdjęć z danego lotu (tzw. sortie plots) lub do obrazów o wyższej niż obecnie rozdzielczości (teraz przez dostęp on-lina można oglądać zdjęcia w jakości ok 300 dpi).
Dzięki udostępnieniu katalogów będzie można samemu poszukiwać i zamawiać interesujące nas zdjęcia, czy to w archiwum Szkockim czy Amerykańskim.

http://aerial.rcahms.gov.uk/news/news130704.php

Prawdopodobnie Szkoci nie wrzucą od razu zakresów dla całości swoich zasobów tylko będą je uaktualniać z czasem.

----------
Obok 2 ujęcia Westerplatte. Czy może ktoś z szanownych forumowiczów ma jakieś inne zdjęcia lotnicze dla tego obszaru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Witam .Posiada ktoś zdjęcia lotnicze lubelszczyzny a dokładniej jej wschodniej części pow.Włodawski,Chełmski,Hrubieszowski, interesują mnie zdjęcia z okresu II wojny lub do roku 1950.Za wszystkie ewentualne odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie