Skocz do zawartości

Zdjęcia lotnicze po 1945 r.


WOJTARAK

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko tyle da się wyciągnąć z tej fotki-niestety.
Chyba lepiej będzie zmierzyć długość nabrzeża (która nie powinna się zmienić) i porównać do okrętu z fotki licząc na różnice w długości Gneisnaua i Bismarcka.
Zasugerowałem się Bismarckiem bo on tam stał kiedy był w Gdyni.

Pzdr.
@ndrew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 280
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzięki za zbliżenie !

Różnica długości to zaledwie 16 m. - trzeba by dobrze skalibrować zdjęcie ponadto długość nabrzeża francuskiego też się zmieniła :/

Wydaje mi się że to jednak Gneisenau - zaraz za wieżą C w kierunku dziobu odcina się wyraźnie fragment nadbudówki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://search.conduit.com/Search.aspx?ctid=CT664217&octid=CT664217&eid=128364054357756622&name=wyszukaj%20na%20forum&q=zdj%C4%99cia%20lotnicze%2039%20a%20tera%C5%BCniejsze&SearchSourceOrigin=1


Link do tematu ze zdjęciami lotniczymi 39 do teraz
Zdrów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaz41 - dzięki za link do tematu o zdjęciach lotniczych ! - oczywiście zapoznałem się z nim jakiś czas temu - materiał naprawdę bardzo ciekawy ;)

Czy może ktoś ściągnął zdjęcia półwyspu helskiego z 1939 r. ?
Pamiętam, że jakiś czas temu był dostępny w sieci album ze zdjęciami, ale w dość słabej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mam całej Polski - jeszcze ;P

A tak na poważnie to z tym Wrocławiem ktoś kiedyś na jakimś forum wrocławskim wrzucał różne zdjęcia lotnicze - poza tym tak jak wcześniej pisałem ukazał się album ze zdjęciami Wrocławia więc może wydawca wie coś więcej na ten temat;)

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na dysku trochę zdjęć podobno Wrocławia i podobno gdzieś z czasów o których piszesz. Ponieważ nie znam się na Wrocławiu, wyłączywszy być może ulicę Oporowską i najbliższe okolice poniżej zapodaję link do takiego zdjęcia. Zobacz sobie i oceń czy to jest Wrocław czy cokolwiek innego.
http://img44.imageshack.us/img44/4135/wroclawps126846stadion5.jpg
Poza tym mam podobno Góry Sowie, okolice Krakowa i Wałbrzycha z czasów bliżej mi nieznanych i cztery zdjęcia Lublina (na Lublinie się znam i to jest z pewnością Lublin) z 1944 r. udostępnione przez panów Walkowskiego i Muchę.

Pozdrawiam serdecznie i śląsko.

ksiezyc_nad_gieesem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz Wrocław na 100% ;)- wyglada na powojenny krajobraz (leje itp) chyba będzie to ten nalot fotograficzny z 1947 r.
Można się zapytać ile tych zdjęć masz z Wrocławia?

Czy jakieś miniaturki mógłbyś puścić tych okolic Krakowa ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że wychodzi coś nowego ;)

Ten Kraków wygląda mi na mozaikę ze zdjęć lotniczych - ale trzeba by to zobaczyć w lepszej jakości.

Natomiast pozostałe zdjęcia o których wspomniałeś - okolice Gór Sowich, Wałbrzycha są także w takiej formie jak Wrocław czy poskładane ??

Jeszcze pytanie o Lublin - masz samo centrum czy coś więcej ?

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew!

Fajny materiał z Lublina - ciekawe co jeszcze uda się wyrwać z tego archiwum ze Stanów?

Z Górami Sowimi wyszła swego czasu fotomapa - ze zdjęć niby z 1945 r. - ale może są to późniejsze zdjęcia właśnie z 1947r.

Co ciekawe podobno sporo zdjęć lotniczych z obszaru Śląska posiadają w swoich archiwach Czesi - pewnie jest to jakieś archiwum po Luftwaffe

Z tego rejonu o którym wspominałeś (Wałbrzych, Góry Sowie) duży zdjęć posiadasz ? - są jakieś ciekawostki ;) ?

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to pan Walkowski udostępnił nie dawno zdjęcia lotnicze Białegostku. Tu jest mowa o tym wydarzeniu. http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101025/BIALYSTOK/308743624
Zdjęć nie oglądałem więc nie wiem co na nich jest.
W Górach Sowich byłem co prawda parę razy, ale że to było dość dawno temu to nie jestem znawcą tamtych okolic. Mogę zapodać nazwy plików jakimi są opatrzone zdjęcia lotnicze Gór Sowich. Czy przedstawiają to co jest w opisie nie jestem w stanie zweryfikować.
gluszyca gorna.jpg
jedlina gluszyca.jpg
jedlina zdroj polnoc.jpg
jedlina zdroj poludnie.jpg
jugowice polnoc.jpg
jugowice poludnie.jpg
ludwikowice.klodzkie.jpg
osowka rzeczka.jpg
rzeczka wielka sowa.jpg
sierpnica.jpg
sokolec.jpg
swierki gorne.jpg
walim.jpg
Zdjęcia lotnicze Wałbrzycha przedstawiają okolice stacji Wałbrzych Główny mniej więcej od Wołowca na wschodzie do niegdysiejszego tunelu na linii do Jeleniej Góry na zachodzie.

Pozdrawiam serdecznie i górsko.

ksiezyc_nad_gieesem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ortofotomapa Warszawa 1945r.
Ktoś kiedyś wkleił ten link chyba na naszym forum.
Dla tych kto jeszcze nie zna tej stronki wrzucam link, może komuś się przyda :)
http://www.mapa.um.warszawa.pl/mapa/Mapa.aspx?service=Historical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie