Jump to content

Lobo26

Forum members
 • Content Count

  631
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. 15 lipca w Podborsku na terenie Muzeum Zimnej Wojny, odbędzie się III Zlot Zimnowojenny. - Godz. 11.00 – Otwarcie terenu Zlotu dla zwiedzających/widzów - Godz. 12.00 – Uroczyste otwarcie Zlotu – oficjalne powitanie uczestników - Godz. 12.30-18.00 – Statyczne prezentacje historyczne (scena przy Schronie Numer 18) - Godz. 14.00-15.10 – Dynamiczne pokazy zabytkowych pojazdów wojskowych (teren przy Schronie Granit): - Godz. 14.00 – Prezentacja transportera opancerzonego BTR-152 - Godz. 14.10 – Prezentacja samochodu ciężarowego Ural 4320 - Godz. 14.20 – Prezentacja samochodu ciężarowego Star 660 - Godz. 14.30 – Prezentacja samochodu terenowego GAZ-69 - Godz. 14.40 – Prezentacja samochodu terenowego UAZ-469 - Godz. 14.50 – Prezentacja samochodu terenowego-furgonu UAZ-452 - Godz. 15.00 – Prezentacja motocykli K-750 i M-72 - Godz. 19.00 – Zamknięcie terenu Zlotu dla zwiedzających/widzów Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym starosty Tomasza Tamborskiego. Zadanie otrzymało wsparcie finansowe ze środków Powiatu Kołobrzeskiego.
 2. A takie zapytanie - czy ktoś zetknął się z jakimś powojennym zdjęciem Bagicza oraz zdjęciem okolic Rymania (dokładniej lotniska w Dębicy) ???
 3. III Zlot Zimnowojenny tym razem z Kołobrzegu przeniesie się na teren poradzieckiej bazy-magazynów broni atomowej w Podborsku niedaleko Białogardu. Do udziału w imprezie zapraszamy rekonstruktorów armii świata w okresie 1945-1992, w szczególności Armii Radzieckiej oraz Wojska Polskiego (pozostałe strony zimnowojennego konfliktu również mile widziane), jak i właścicieli użytkowanych w tym czasie, zabytkowych pojazdów wojskowych. Organizatorzy zapewniają wyżywienie dla zarejestrowanych uczestników Zlotu oraz sporą dawkę dobrej, wakacyjnej zabawy :). Zlot odbedzie się w dniach 15-16 lipca 2017 w Podborsku pod Białogardem. Organizator: Muzeum Oreża Polskiego w Kołobrzegu. Kontakt i bliższe info: sh.huzar@tlen.pl
 4. Tu jest to zdjecie - nie zmniejszałem bo nic nie było by widac. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e5b757b04c7146e4.html ps: Woytas podpowiesz jak dodawać tu miniaturki zdjęć ?
 5. Ostatnio ową kuźnię zaczeli odnawiać. Odnowili ściany zewnętrzne oraz oczyszcili napis. Zrobił sie bardziej widoczny ale i tak upływ czasu trochee go nadgryzł: Sarg Bau u.Mőbeltischelerer Erste Kolberger Trachleremeselschalt Ktos to potrafi odszyfrowac ??
 6. A to zbliżenie tego napisu. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/121641905e3cd372.html
 7. cos sie naknocilo z linkiem http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/56cb4b410ba83b9a.html
 8. Witam, W Kołobrzegu tez sie zachowały stare napisy na murach. Oto jeden z nich. Znajduje sie na starej kuźni. Widnieje od strony rzeki. Niestety jest bardzo mocno zniszczny. Jedynie co mozna odczytać to: Ein(?) Kolberger... http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=56cb4b410ba83b9a
 9. Witam, Luca co do lazaretów to bedzie klopot z ich numeracją bo danych jest malo. Nie wiem czy p. Hieronim coś pomoze. Chłopaki z Kołobrzegu chyba wyjechali na wakacje :) bo sam musze łazić po tertenie. Ostatnio zwiedzilem sobie ponownie 31.BAS. TEraz by sie przydało zaliczyć radary... chetni są? Pozdrawiam Lobo26
 10. nie w ilości siła a w sprzęcie :D moze przy pomyślnych wiatrach i ekipa z koszalina się zjawi???
 11. Witam praca TOnZ-u, jako ze dopiero zaczeliśmy dzialać, jest niewielka. ale juz kilka spraw zrobiliśmy. mozesz Luca polukać co - www.zabytki.kolobrzeg.pl (Bocian nie gniewaj sie za ten link). powiem tak - jest nas niewielu ale działamy :) Kudlaty oki nie ma problemu podesle. pozdrowionka. ps: moze Kołobrzeg pomyslałby nad jakimś spotkankiem połączonym z okupacją jakiegoś ogródka piwnego???
 12. Ponawiam pytanie kto z ekpiy kołobrzeskiej wybiera sie na zlot do Darłowa ??
 13. Witam, kurcze brak czasu nie pozwala mi na czeste zaglądanie do Was ale spoko .. czuwam ;) co do kolegi Kudłatego to w lipu chcialbym sie wybrac na 31.BAS do Ustronia to sie mozesz załapać z nami. Pytanie od razu stawiam - kto sie wybiera na Darłowo ? Pozdrawiaim Lobo26
 14. W Kołobrzegu powstało koło TOnZ-u. Co myslicie o tej organizacji ??? Pozdrawiam Tomek ps: Radek a czy wiadomo czy tereny MW bedą zwalniane ?
 15. No dobrze ale czy wiadomo juz co bedzie dalej? Czy w porcie, jak zabraknie 16dKZOP wraz z jego sprzętem, bedzie działać MW? Przecież teraz bedzie tylko holownik H-9, 2 kutry ratownicze R-14 Zbyszko i -15 Maćko oraz barka paliwowa B-3. Ale z tego co wiem to wszystko podlega od komendę portu. Czy moze MW pozbiera zabawki - wycofa sie i teren odda misatu ?
×
×
 • Create New...

Important Information