Jump to content

Lobo26

Forum members
 • Content Count

  631
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. A takie zapytanie - czy ktoś zetknął się z jakimś powojennym zdjęciem Bagicza oraz zdjęciem okolic Rymania (dokładniej lotniska w Dębicy) ???
 2. Tu jest to zdjecie - nie zmniejszałem bo nic nie było by widac. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e5b757b04c7146e4.html ps: Woytas podpowiesz jak dodawać tu miniaturki zdjęć ?
 3. Ostatnio ową kuźnię zaczeli odnawiać. Odnowili ściany zewnętrzne oraz oczyszcili napis. Zrobił sie bardziej widoczny ale i tak upływ czasu trochee go nadgryzł: Sarg Bau u.Mőbeltischelerer Erste Kolberger Trachleremeselschalt Ktos to potrafi odszyfrowac ??
 4. A to zbliżenie tego napisu. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/121641905e3cd372.html
 5. cos sie naknocilo z linkiem http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/56cb4b410ba83b9a.html
 6. Witam, W Kołobrzegu tez sie zachowały stare napisy na murach. Oto jeden z nich. Znajduje sie na starej kuźni. Widnieje od strony rzeki. Niestety jest bardzo mocno zniszczny. Jedynie co mozna odczytać to: Ein(?) Kolberger... http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=56cb4b410ba83b9a
 7. Henkenhagen.....?..... = Kolberg (Ost), Kołobrzeg KO to raczej jest bląd. Henkenhagen to dzisiejsze Ustronie Morskie i tam nie było zadnego lotniska. lotnisko polozone jest blizej wsi Bagicz. lecz za czasów niemieckich funkcjonowalo pod nazwą Kolberg Flugplatz. po wojnie lotnisko zajeli rosjanie i wtedy nosiło nazwe Bagicz. po wycofaniu sie armii rosyjskiej lotnisko włączono w obręb miasta Kołobrzeg i otrzymalo nazwe Podczele. jak os wiecej to --> lobo26@poczta.fm
×
×
 • Create New...

Important Information