Skocz do zawartości

nowy rutusik


nazgul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Czytanie ze zrozumieniem uzależnione jest to od predyspozycji intelektualno-emocjonalnych oraz chęci sięgania po tekst pisany.
Tak jak widać Kolega jest wrogiem sprzedaży znalezionych rzeczy oraz uważa sprzęt w temacie za iskiej jakości".
Pomawianie Kolega sugeruje,że trafione wypady mu się zwracają" wynika z niezrozumienia tekstu pisanego.
Przed napisaniem czegokolwiek, radzę zapoznać się z tekstem ze zrozumieniem.
Pozdrawiam i nie odbiegajmy od tematu.
Mazow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 582
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
P.S.Nawiasem mówiąc dzięki taki postom,jak Kolegi,cyt.Nie ma co żałować tych paru złotych.
Jeden trafiony wypad w teren i się zwróci.
Pozdrawiam,",

np.archeolodzy,np.na ich forum mają takie ,a nie inne zdanie o nas.

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
Zostawmy kolegę samgnusa w spokoju.
Nikt nie napisał chyba więcej negatywnych opinii na forum o Rutusie od Kolegi, co z pewnością daje dużo do zrozumienia.
Cyt. Jeden trafiony wypad w teren i się zwróci." miało na celu polepszenie humoru osobą, które się trochę pośpieszyły z zakupem Argo.
Koledze cytowane zdanie mogło znacznie podnieść ciśnienie.
Zostałem posądzony o sprzedaż bezpodstawnie na podstawie domniemań.
Jak to mówią grochem o ścianę"
Pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiał bym raczej na producenta konkurencyjnej marki, przedstawiciela, któremu z powodu Proximy spadły obroty.
Bo skąd tyle wrogości" do wyrobów tej firmy.
Zazdrość, wrogość a może nienawiść...
Czekamy na opinie użytkowników jak będzie możliwość sprawdzenia sprzętu w terenie.
Grunt, że w ziemi.
Pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent powinien tym co kupili jako pierwsi cewki które teraz daje gratis dosłać.
Nie uważacie że to by było na poziomie ??
Będąc takowym klientem czułbym się mocno oszukany....

Kol. Mazow
Paru złotych ?? Chciałbym aby mi ktoś takie prezenty robił albo np. niech producent zejdzie parę złotych - co to dla niego.
Chodzi o uczciwość wobec klienta nawet jakby to 10zł miało być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprzedawcy samochodów po zimowej obniżce cen niech każdemu, który kupił wcześniej-oddadzą różnicę w cenie. To samo dotyczy sklepów ie dla kogoś tam" bo też maję obniżki. Generalnie żądamy prezentów dla każdego od wszystkich.!!!


C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam konkretne pytania do Pana Arka lub osoby z poważnym doświadczeniem, np. Catadero:

(1) Czy sonda standardowa, okrągła CC 24 cm, jest w czymkolwiek lepsza od zamiennej sondy również koncentrycznej CC 23x20 cm? Jeśli kupi się combo" z aktualnej promocji, to jakie warunki nakazują stosowanie sondy standardowej?

(2) Która z opcjonalnych sond sprawdzi się lepiej w warunkach dużej ilości drobnych kolorowych sygnałów, maskowanych gdzieniegdzie żelastwem? Eliptyczna CC czy eliptyczna DD? Zakładając, że posiadam obie sondy - którą kiedy powinieniem użyć, skoro nie różnią się wielkością?

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja odpowiem.

1) 23 x 20 ma tylko troszeczkę większe pole przeszukiwania, bo jest eliptyczna. Poza tym to dalej koncentryk, więc nie ma zasadniczych różnic, może inny design obudowy ;)

2) Jeżeli teren jest bogaty w kolorki, dodatkowo są śmiecie, to lepsza jest cewka DD. Dlaczego? Ma lepszą selektywność - ale to nadal nic wiele nie mówi. Otóż pole przeszukiwania cewki DD jest bardzo wąskie, od góry do dołu cewki o szerokości ok. kilku(nastu) cm (pole to znajduje się na środku cewki). Co za tym idzie, cele leżące blisko siebie są dokładniej rozróżniane i nie ma problemów z maskowaniem przez żelazo.


Dodatkowo idzie za tym większe pole przeszukiwania na znacznej głębokości od koncentryka. Wyjaśnia to ten rysuneczek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

kol. Enders - Brawo : 5 pkt. za rysunki ;-)

Dodatkowo należy pamiętać o tym ,że sondy DD mają mniejszy spadek zasięgu w gruncie w dynamice na dyskryminacji.
Wadą DD jest gorsza jakość dyskryminacji obiektów w formie stalowych blaszek ( kapsle od piwa ) .

Beaviso - sonda standard 24cm jest lepsza od małych sond a grubego zwierza " .

pozdrawiam RUTUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Arkadiuszu, jak idą prace nad drobnicowcem?
Czy konstrukcja mechaniczna będzie taka sama jak Proximy i Argo? Czy źródło zasilania będzie takie same? W standardzie będzie cewka DD, czy któryś z koncentryków?
Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś info :)
Pozdrawiam, Motyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bardzo ogólne, czysto schematyczne, a poniekąd wzorcowe, szkice ukazujące działanie sond koncentrycznych i widescan (DD). W rzeczywistości faktyczny kształt pola może różnić się w zależności od konkretnej sondy, przy zachowaniu zasad uniwersalnych.

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
aaa i jeszcze jedno.Bardzo proszę Pana Arka aby jeżeli to możliwe umieścił rysunki rozchodzenia się promieniowania magnetycznego w ziemi 3 sond do Argo.Bardzo by to pomogło w ewentualnym dokupywaniu do Argo sond.
Gorąco pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cześć
Ja to czekałem ze dwa miesiące na przeprogramowanie rutusa 2 do nowej cewki DD.
Kobitka mnie zapewniała, że dwa dni się zejdzie i mnie wyślą.
Na początku tego szały wysłałem. Nie powiem, bo w grudniu wstawialiśmy zacier i nie było czasu do lasu latać,ale jak się pogotowaliśmy, to mnie jak magnes rwało.
Dobrze, że dotarł. Teraz mnie grypsko jakieś dopadło i muszę te wynalazki łykać. Jak mnie przestanie łamać, to w miarę pogody napiszę co i jak.
Cześć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie