Skocz do zawartości

nowy rutusik


nazgul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 582
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Zastanawia mnie jedno. Praktycznie wszyscy producenci oferując cewkę DD, zwiększają jej długość w stosunku do standardowej cewki. Pozwala to zachować zasięg podobny do cewki koncentrycznej i korzystać z zalet cewki DD.
Tymczasem długość cewki DD rutusa jest mniejsza niż średnica standardowej cewki. Może być z tego kiszka i zmniejszenie zasięgu w stosunku do standardu. Jeśli tak jest to tylko wariat dopłaci. Obym się mylił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

- muchomor - bingo !

- jacho - teoretycznie masz rację.I teoretycznie zgadzam się z Tobą. Ale ja jestem starym praktykiem i robiłem małe sondy pod konkretny istniejący wykrywacz. Na cewce standardowej i na standardowym filtrze zasięg Argo na 5 gr. w powietrzu to około 40 cm. Mając detektor o takim potencjale całkiem świadomie zrobiłem małe sondy. Małe sondy co prawda zasięg w powietrzu mają mniejszy ( o jakieś 5 cm ), ale to co zostaje to i tak bardzo dużo. Ale za to pracuje się małą sondą - a to ma zalety bezapelacyjnie kompensujące spadek zasięgu. Mała sonda lepiej wybiera monety wśród śmieci. Mała sonda DD ma lepszy stosunek sygnału użytecznego / sygnał od gruntu.

Detektor to nie tylko zasięg w powietrzu.

RUTUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rutus mam parę pytań,czy zechciałbyś odpowiedzieć?,myślę,że kolegów też to zainteresuje.

1.Czy możliwe będzie kupno samej puszki z elektroniką od Argo?
Sądząc po wyglądzie jest taka sama jak od Proximy,chodzi mi o udogodnienie dla posiadaczy Proxim,czy wystarczyłoby wymienić puszkę z elektroniką i sondę,aby przerobić Proximę na Argo?,czy jeszcze dodatkowo trzeba by wymienić wyświetlacz?
(wiem,kombinuję jak koń pod górę",ale wiadomo nie od dziś ,że każdy chciał by jak najlepszy wykrywacz za jak najmniejsze pieniądze).

2.Czy w przyszłości (bliskiej lub dalekiej) będą dostępne sondy o większej średnicy do Argo?

3.No i na koniec:Czy będzie zimowa promocja Argo?,tak jak to było z Proximą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak zastanawiałem się nad kupnem Solarisa to coś była mowa o małej zniżce czy promocji a może tylko była rozważana taka możliwość (możliwe że nawet na forum) w przypadku kupna w przyszłości nowego wykrywacza (dla stałego klienta). Przyszłość nadeszła :)
Dla stałych klientów to foto z autografem :))

Swoją drogą ciekawy jestem jak sobie radzi z polmosami. Bo coś w mojej okolicy często się zastanawiam czy tym leśnikom i drwalom coś się za często bardzo nie nudzi (dużoooo tych polmosów).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnei zmiany w elektronice ok wszystko zmyslnie przemyslane dodatkowa sonda wszystko na pewno kosztowalo duzo pracy ale dlaczego nie zlikwidowano wad konstrukcyjnych przede wszystkim wywazenie no i to nieszczesne przewracanei wykrywacza bywa naprawde irytujace a poza tym na pewno zmiana designu na pewno cieszylaby oko i kusila wygladem ale coz tak mamy proxime nazwana argo a szkoda. Cene rowniez wzrosla za ta cene mozna dostac uzywany zagraniczny wykrywacz moim zdaniem powinien reaktywowac solarisa i zrobic cos w rodzaju ace250 aby cena byla przystepna dla kazdej kieszeni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jak ruszy temat nowego ,, monetkowca ''to będziemy bardziej zadowoleni z wyglądu i może cena będzie przystępniejsza bo moim zdaniem wykrywki tworzone do wszystkiego (uniwersalne) nie bardzo mają przyszłość przed sobą ,, jutro'' należeć będzie do sprzętów wyspecjalizowanych.A tak w sumie pan RUTUS na początku tematu obiecał tego ,,drobnicowca'' a nie PROXIME II
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po jakiego grzyba dokupywać sondy 23x20 DD i CC,skoro zasięg jest mniejszy?,wystarczy sonda podstawowa,ale większej sondy to się chyba nie doczekamy,będzie tak jak z dużą sondą do Proximy,miała być a nima.Toska zgadza się,ten detektor to Proksima II,chociaż ja go w myślach nazywam Proxima+ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również pytanko do producenta. Czy jest szansa na cewkę DD która spełni oczekiwania użytkowników i nie będzie próbowała udawać snajperki tylko będzie kombajnem do przemiatania setek metrów pól przy zachowaniu dobrego zasięgu?
Zresztą może tylko ja mam z tym problem a większość użytkowników woli mieć cewkę DD ułatwiającą przeszukiwanie śmietników.

Jeśli jest jeszcze szansa na zmianę planów biznesowych to proponuję ankietę:

Wolałbyś:
1. cewkę DD na wzrór fishera gdzie zwiększa się jej długość aby zachować zasięg wiedząc, że będzie mniej przydatna w śmietnikach
2. cewkę DD jaką proponuje producent Argo czyli zmniejszenie zasięgu i polepszenie separacji sygnałów w zaśmieconym terenie

Pozdrawiam i mam nadzieję że Pana wybory są zgodne z oczekiwaniami klientów (wiadomo, wszystkich zadowolić się nie da).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek,obawiam się,że możesz się nie doczekać tej ardziej eliptycznej"sondy,jacho ja też bym wybrał 1,gdyby była taka opcja,półki co nie kupuję Argo,poczekam ze 2 lata i zobaczę co z tego wszystkiego wyjdzie,pewnie Rutus wymyśli znowu jakiś wykrywator,mam 3 wykrywatory i na razie mi starczy :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Smętka" chyba sobie zostawisz?,wszak na żelastwo jest niezastąpiony,Argo to tak bardziej na drobnicę podchodzi,ma taki sam tryb statyczny jak Proxima i pewnie takie same zasięgi w statyku,czyli niewystarczające,na głębokie żelastwo moim zdaniem lepszy Smętek",wiem bo akurat kolega ma Smętka",miał ładny sygnał w okopie,jak się potem okazało od hełmu na ok.1.3m w ziemi,a moja Proxima nawet nie pierdnęła :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma w Smętku"sondę 30 cm,mówi że większej nie kupuje,bo są za małe różnice w zasięgu,Dość ciężko kupić Smętka",dlatego warto go sobie zostawić,to naprawdę dobra wykrywka.Co do Proxim,to podejrzewam,że ludzie będą sprzedawać je za połowę ceny,a to dlatego ,że wszedł na rynek Argo,który jest bardziej zaawansowanym wykrywaczem niż Proxi i oczywiście bardziej skuteczniejszym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie