Skocz do zawartości

nowy rutusik


nazgul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 582
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Pobawiłem się w domu w powietrzu" z gwoździem umieszczonym przed monetami.
Gwoźdź około 5cm z lekką nutką rdzy.
Ustawienia:
Dyskryminacja -60
Czułość 33
Proxima z cewką DD:
1. Moneta Polski Fiat 125p
Mosiądz 27mm
Z gwoździem- +58, +60
Bez gwoździa- +66
2. Moneta Grosz Gdański (replika)
Złoto 8 gram
Z gwoździem- sporo wskazań na minusie (ogólnie wariuje)
Bez gwoździa- +46, +48
3. Moneta srebro 32mm, 14,4 grama
Z gwoździem- +72, +74 (czasem złapał minus).
Bez gwoździa- +78
Proxima z cewka CC 6,6 kHz:
1. Moneta Polski Fiat 125p
Mosiądz 27mm
Z gwoździem- tak od +48 do +52
Bez gwoździa- +64, +66
2. Moneta Grosz Gdański (replika)
Złoto 8 gram
Z gwoździem- same wskazań na minusie (ogólnie wariuje)
Bez gwoździa- +46, +48
3. Moneta srebro 32mm, 14,4 grama
Z gwoździem- +74, +76.
Bez gwoździa- +78
Pozdrawiam,
Mazow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Przeprowadziłem dziś kolejne próby powietrzne" z cewką DD i okazało się, że współczesne 10 groszy, 1 zł w próbie z gwoździem nie przeszły pozytywnie próby (wskazania na złom).
Ale pomyślałem sobie, że nie interesują mnie współczesne monetki i spróbowałem z monetą 4 (srebrne) grosze i wszystko jak najbardziej pozytywnie.
Wniosek taki, że na srebro, mosiądz i miedzi nie ma problemów.
Złoto przy gwoździu odpada.
Pozdrawiam,
Mazow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsze testy nie przyniosły chwały :Argo: CC
gleba: mocny czarnoziem zalewowy

Test polegał na usadowieniu :

a) obecne 5gr, głębokość około 15cm, sposób zalegania na poziom
b) boratynka, głębokość około15cm, sposób zalegania na pion

ad.a) wszystkie tryby pokazywały co innego przy czułości 46 i zmienne
mineta 30 wskazania stałe

ad.b) brak jakich kolwiek wskazań sprzęt umarł"
mineta 30 wskazania na 16 ledwo ledwo, normalnie na 28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że argo powyżej czułości 40 staje się trochę niestabilny moim zdaniem czułośc 40 to optymalna czułość dla niego. Kolego cacodaemon na jakiej cewce robiłeś te testy na standartowej czy eliptycznej i jaką miałeś szybkość na poszczególnych filtrach.
Orientacyjne zasięgi w powietrzu na 5 gr dyskr. 0 czułość 40 dynamik filtr relikt( najgłębszy filtr)
5gr -37 cm moja proxima 31
20 zł prl -39 cm .............35
na innych filtrach standartowym i 4 żędu zasiegi były mniejsze o około 6 cm jeden od drugiego
Przy testowaniu filtra 4 żędu typowo monetkowego boratynka dawała rozległy i wyraźny sygnał na innych filtrach sygnalizowana była tylko piknięciem.
Na statyku zasięg na hełm niemiecki 110cm proxima 100.
testowane na standartowej okrągłej cewce CC.
NA cewce eliptycznej CC filtr standart tryb dynamik wyniki byly takie.

5gr -26 cm
20 zł prl 34 cm
statyk
hełm 95cm
Nadmieniam że pomiary były robione w garażu i w powietrzu gdzie dookoła było pełno złomu i są tylko poglądowe na miarodajne wyniki trzeba poczekać do wiosny .
Klamra carska sonda standartowa okrągła statyk 62 cm dynamik 52 cm
eliptyczna 45cm 40cm.
Po dzisiejszych ziemnych testach argo odniosłem wrażenie że moja była proxima dawała bardziej wyraziste sygnały być może to kwestia wypracowania optymalnych ustawień do poszczególnych filtrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Po pierwsze- testy w powietrzu- wynik powietrzny.
Po drugie- obchodzenie się ze sprzętem- niezbędne.
Po trzecie- zaśmiecenie terenu.
Może będę robił doktorat nie z archeologii ale z poznania Proximy mogę być dr.
Zbyt dużą czułość w proximach można,odczuć na zbyt dużych zaśmieconych polach- wariacja.
A w praktyce 705 nie jest w stanie prawidłowo wskazać cel.
Wszystko zależy d pojęcia użytkownika sprzętu.
Podpatrywałem tyle już porządnych sprzętów i powiem jedno.
Jaki Pan, taki kram.
Może latać gość z tzw. MD i wygarnąć więcej niż ktoś z minelabem 705.
Ja sobie upodobałem rusruska i mimo jego niedociągnięć dalej zamierzam z nim latać.
Wszystko jest na wyciągnięcie ręki.
Pzdr.
Mazow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam, mam Argo od jakiegoś czasu z tą gratisową cewką. Po włączeniu na gruncie fabrycznym w mieszkaniu w bloku popierduje jak zwariowany na każdym trybie (z gratisową sondą tak samo) , w Proxie tego nie było można było sie pobawić z wstępną identyfikacją wszelakich różności w domu, tu tego się nie da. Bawiłem się maskowaniem, zmniejszałem czułość i nic. W każdym pokoju piszczy tak samo. Pewnie Argo jest sporo czulszy od Proximy... Producent zapewnił ,że tak może faktycznie być.(może jakieś prądy,komórki, i inne takie ...)Teraz już trochę cieplej za oknem ,wyciagnąłem więc sprzęt z kartonu i jak aura się utzryma sprawdzę jutro na otwartej przestrzeni jak z tym popierdywaniem . Tak a propo u Was tez w domu tak szaleje ten sprzęcik ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby tylko ta czulość sprawdzila się w terenie,tez zamierzam kupić argo ale mam mieszane uczucia co do tego popierdywania,miałem dwa rutusy i mi w polu popierdywaly ale to byla wina najprawdopodobniej linii wysokiego napiecia,toteż tego najbardziej się obawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popierdywanie" jak je nazywasz ,to kwestja ustawień.Ja cały czas eksperymentuję w tej kwestii(dyskryminacja,czułość).Wcześnie chodziłem z Ace 250 tak więc przgoda z Argo to jakby drugi pierwszy raz" z wykrywką.Po dwóch małych spacerkach nie wiele jeszcze mogę powiedzieć.Wydaje się ciut cichy(we wietrzny dzień w lesie,lub koło drogi),także cyfry identyfikacji przeskajują trochę jekby za szybko (na sondzie standard jak i CC),może to wina zaśmieconego terenu.Po za tym wydaje mi się,że brakuje mi doświadczenia.W nowy sprzęt trzeba się wchodzić".Nie ukrywam,że czekam na opinie innych użytkowników,co i jak ustawić.Ogólnie jestem zadowolony ze zmiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak ma wykrywka nie popiardywać jak chcecie ją sprawdzać w klatce ze zbrojonego betonu? No chyba, że mieszkacie w gliniankch z polepą na podłodze. Wtedy, to przepraszam. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie w domu nie ma co sprawdzac wykrywek bo zawsze w jakimś stopniu będą się wzbudzały,nawet na pustym polu czasami potrafią wariować,ale to znowu wiąże się z ustawieniami czułości,zaśmieceniem terenu,mineralizacją gruntu,widocznie tak to już musi być,,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem do Argo akumulatorki i ładowarkę razem coś około 160 zł.
Sprawdzałem tak na oko to akumulatorki wydawały się być takie jak baterie (chodzi o grubość).
Wkładam akumulatorki do zasobnika i następnie zasobnik do wykrywki próbuję włożyć a tu ciasno za ciasno - mogłem pchać na na siłę ale byłby problem później z wyjęciem.
Przy tym zasobniku są skrzydełka które mają przytrzymywać baterie i to właśnie one się odchyliły uniemożliwiając tym włożenie zasobnika.
Mam nadzieję że gwarancji nie straciłem poprzez odcięcie tych skrzydełek. Da się teraz to wszystko wepchać do wykrywacza ale nadal dość ciasno wchodzi (mam nadzieję że da się wyjąć).
Jeżeli ktoś myśli o akumulatorkach to trzeba pomyśleć o jakim innym zasobniku - może producent coś takiego zaoferuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w terenie za mną. Nie robiłem żadnych testów ot ustawiłem tak jak mi się wydawało za stosowne. Byłem na polu i zasugerowałem sie ustawieniami podanymi wyżej w tym wątku przez muchomora tj. Na monetki popróbowałbym filtr 4-go rzędu(poczwórny 12 HZ),maskowanie bym dał na 3,szybkość dla 4 rzędu bym dał na 6 i na pewno na monetki byłaby kosiarka-to tak wirtualnie :) ,półki co."
Ustawienia te potwierdził potem Rutus. Jeszcze chodziłem na filtrze standart mając na uwadze instrukcje że jesli nie bardzo wiadomo jak to ten filtr wybrać najpierw. Głosność jak dla mnie ok. Ja chodze w słuchawkach i przy ogromnym dzisiejszym wietrze oprócz tego że bardzo dobrze słychać to jeszcze ciepło w uszy :-) Na filtrze czwartego rzedu są jak by inne melodyjki" coś co przypomina troszkę ulgotanie" Ci co chodzili na tym trybie wiedzą o co chodzi. Chodziłem cały czas na dynamiku z dyskryminacja nie wiekszą jak - 30 potem do - 20 (cewka tandardowa) oczywiście szukałem kolorków. Sygnał wiodący co jakis czas ciutke jest przerywany ale to pikuś byle jakiś był. Miałem problem z kamieniami magnetycznymi (jak mi się wydaje) bo wykrywacz czesto sie wzbudzał na skrajnościach skali czyli dokładnie tak jak opisuje to instrukcja. Niestety nie bardzo umiałem sobie z tym poradzić , używałem ustawień korekcji i maskowania, zmniejszałem czułość. To trochę pomogło ale sygnały na skrajnościach skali i tak sie pojawiały, wiec po prostu je olewałem i jakoś do tego przywykłem. Wcześniej była Proxima ,jednak cały czas tryb 5 tonowy wiec przywykłem. Zmartwiłem się ciszą w pewnym momencie ale po zwiekszeniu czułości znowu było wesoło. Większy zakres czułości po prostu czuć, na maxymalnej widac dużą różnicę co do swojego poprzednika (to wszystko tak na oko,moje odczucia), mogłem wkońcu pomachać sobie ciut wyżej nad gruntem, prawie jak koledzy Fisherem f75 :-)))) Acha , zapomniałem, popierdywań samych z siebie nie było i faktycznie fidzir i P_iter macie racje ,że w domu nic nie zdziałamy. Zdziwiło mnie to że gdy przechodziłem pod linią wysokiego napięcia na polu, Argo nie warjował jak w domu. (to jednak plus) . Co jeszcze, - ręka boli jak w Proximie ;-) Pierwsze trafienie Argusiem to niemiecki guziczek pocztowy o średnicy 24 mm, taki z głową konia i tarczą. Jak dla mnie rewelacja, po pierwszym wyściu bez testów nie umiałem dostrzec różnic między filtrami. Też chętnie poczekam na podobne propozycje jak muchomora wtedy wybiore sobie jakieś moje" ulubione. To tyle moich spostrzeżeń. Zapomniał bym, otóż koszyczek na baterie a używam akumulatorków ledwie mogłem wepchnąć na siłę do otworu, wcześnie obwiązałem nitką by móc go wyjąć. Jako spostrzeżenie tej niedogodności w mailu do p.Rutyny o nic nie prosząc dostałem poczta nowy koszyczek !!! niby taki sam a wchodzi teraz jak w masło. To jest prawdziwa troska o klienta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proxima 2 ma inną wtyczke niż 3 albo argo, inna grubość bolców. To mały szczegół różniący, poza softem (do końca nie jestem przekonany czy ten sie tak naprade różni na tyle zeby trzeba było go zmieniać), napewno natomiast trzeba zmienić wtyczke, mam Argo i proxe i wiem że wtyczka poprostu nie pasuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie