Jump to content

Przyjmę każdą ilość czyli po co jest grosz.


karpik

Recommended Posts

1,64gx1000szt(10zł)=1,64kg W jednej groszówce jest ok. grama miedzi czyli 10zł= kilo miedzi.
Miedź u nas na skupie- 22zł/kg.
Nie chodzi mi sprzedaż groszówek na złom(bo to raczej nielegalne) tylko jaki sens ma wybijanie nadal tak małego nominału, którego wyprodukowanie jest kilkukrotnie droższe niż wartośc moniaczka?
Link to comment
Share on other sites

była chryja że sprzedawali groszówki na złom,teraz juz zakazane:)chyba że przetopisz ale celowe niszczenie jest karalne:)
jakis cel też musi być:)
wartość 1złotego jest tajemnicą,tj koszt wybicia i materiału z jednej monety..
Link to comment
Share on other sites

aha,moniaki 1,2,5gr są z mosiądzu nie z miedzi.
w pobliskim skupie mosiądz 10,5zł
tyle że jak ostatnio byłem sprzedać szrot łuskowy,drutowy itp to łajza obniżył do 7zeta bo powiedział że spadł popyt na mosiądz łuskowy wśród grawerów,nie chcą kupować na przetop bo jak spłonka nie zbita to mu szczela w tyglu :D:D
i tak za 8kg policzył jak za6 i było mniej browarków:)
Link to comment
Share on other sites

Gdybanie- pojechałbyś na stacje gdzie paliwo kosztuje 4,70 czy 4,90(nie wnikając w preferencje co do koncernów")?
Pytałem o grosze nie o inne żółte.
Zmiany są potrzebne choćby ze względów ekonomicznych(piszą, że wybicie grosza kosztuje 5 i kto za to płaci?)i obawy o zmiany ustaw" nie przekonują mnie.

5 i 20 bita w alubrązie, 50 w mosiądźu, reszta jak jest?.
Link to comment
Share on other sites

inne zastosowanie?
jak macie 50groszówki aluminiowe z prl,to czasem są dla dzieciaków automaty z piłeczkami kauczukowymi itp,wkłada się 2zł,przekręca i piłeczka jest:)
a 50gr prl idealnie pasuje:D
za młodu cały automat oskubalismy z piłeczek,i był handel w podstawówce:)
i teraz nie mam żadnej 50groszówki poza kilkoma wykopkami:)
Link to comment
Share on other sites

Cytuję bunkrowca : ///A propos groszy.Podobno od przyszłego roku ma nie być jedno-,dwu- i pięciogroszówek.Słyszeliście coś o tym?///
************************************************
W roku 1981 na otwartym zebraniu partyjnym proponowałem egzekutywie partyjnej - by zlikwidować w ogóle pieniądze. Były to czasy kiedy w sklepie nie było prawie niczego do jedzenia, (kupienia) . Umywalkę ze stojakiem oddał mi kolega za parę kartek na wódkę. Za kartki na papierosy dostałem od jednego rolnika masło wiejskie. Barter to wspaniała rzecz.
Na tym-że zebraniu zaproponowałem by na rogach ulic w mieście ustawić wojskowe kuchnie polowe i wydawać po misce zupy.Zamiast pensji. ( Mój pomysł został później skradziony przez Kuronia). Zlikwidować garnitury itp. burzuazyjne wynalazki i wprowadzić jak w Chinach za Mao - twarzowe ubranka z granatowego drelichu. Także mundury wojskowe - szarże byłyby rozpoznawane tylko po wymiarze kieszeni.
Po zebraniu wezwano mnie do sekretarza OOP i zapytano czy dobrze się czuję. I czy dalej chcę pracować w tym zakładzie. Moje pomysły umarły śmiercią naturalną. Choć zamiast kuchni pojawiły się za 3 miesiące na rogach ulic koksowniki. Nie ryzykowałem oskarżenia władz państwowych o plagiat w pomysłach. Nie mieli poczucia humoru.
Myślę jednak ,że moje pomysły jakimiś tajnymi kanałami dotarły do Brukseli i jednak będą wprowadzane w życie. Jako pożyteczne remixy.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information