Jump to content

ensiferum3

Forum members
 • Content Count

  1165
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Nie wiem jak inni lecz osobiście już nie zwracam uwagi na identyfikacje cyfrową. Obserwuję przeskoki pomiędzy kwadracikami oraz natężenie dźwięku, przez które można poznać czy mamy pod cewką monetkę czy coś innego. Zawsze gdy coś jest drobniejsze bądź posiada dziwne" kształty sygnał jest jakby mniej czystszy i słabszy.
 2. Racja, jednak czasami mocno zaśniedziałe monety z mosiądzu czy miedzi, pokazuje jako nikiel. Zdarzyło mi się nawet iż pokazywał je jako TAB (podobnie jak łuski z PPSz). No ale cóż amerykański wykrywacz robiony pod ich monety.
 3. Fakt złoto kiepsko łapie. Srebro dobrze, szczególnie 5 marek niemieckich z okresu rzeszy :D ... dzynga" aż miło. Mały zasięg? Możliwe , że jest to spowodowane przez budowę łańcuszka, musiałbyś spróbować na monecie. Heh niektóre tanie baterie dają radę a inne znowu nie, a jeszcze inne tylko ze słuchawkami.
 4. U mnie wykrywa, kilka sreberek wyszło na takich ustawieniach, nawet te małe" pokazuje normalnie. Zrób mały test w domu, jeśli masz możliwość oczywiście. Czasami nawet kiedy kwadracik foil jest wycięty, to pomimo tego wykrywa większe skrawki folii aluminiowej. Dzisiaj stałem się ofiarą tanich baterii (sam sobie jestem winien, chciałem zaoszczędzić i kupiłem jakiś tani szajs" za 3.50. Kupiłem je ponieważ jeden z akumulatorków uległ urazowi mechanicznemu ). Wychodzę na poletko monetkonośne" włączam wykrywkę i ... dyskoteka przy każdym poruszeniu.
 5. Co do MXT ... poszukaj na innych forach czy są już opinie odnoszące się do modelu PRO. Najlepiej jeśli sam poròwnasz i sam dokonasz wyboru.
 6. Myślałem nad czymś uniwersalnym. Rutus Argo, Whites MXT... zależnie od funduszy. Wykrywka, której nie zmienkałbym do czasu kiedy przestanie działać.
 7. Też się zastanawiałem ... stwierdziłem że lepiej zainwestować w wykrywke lepszej klasy. IMHO
 8. Na youtube'e masz filmik porównawczy ... poszukaj ...
 9. Osłona cewki przyda się ... ale do cewki 10''. Plastik strasznie kruchy .
 10. Wybacz, przeglądałem fotki z moich okolic i przy okazji pomyślałem o tym wątku ...
 11. http://www.bild.bundesarchiv.de/archives/barchpic/search/_1275591436/
 12. Eee mi nie o tą chodziło ... :)
 13. To według mnie jest droga, a czemu taka dziwna ? Może ktoś tam tor na quady urządził? Lub jest jeszcze opcja że to pozostałość po jakiejś rzeczce po powodziowej, u mnie są podobne, powstałe właśnie w ten sposób.
×
×
 • Create New...

Important Information