Jump to content

ensiferum3

Forum members
 • Content Count

  1165
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by ensiferum3

 1. Nie wiem jak inni lecz osobiście już nie zwracam uwagi na identyfikacje cyfrową. Obserwuję przeskoki pomiędzy kwadracikami oraz natężenie dźwięku, przez które można poznać czy mamy pod cewką monetkę czy coś innego. Zawsze gdy coś jest drobniejsze bądź posiada dziwne" kształty sygnał jest jakby mniej czystszy i słabszy.
 2. Racja, jednak czasami mocno zaśniedziałe monety z mosiądzu czy miedzi, pokazuje jako nikiel. Zdarzyło mi się nawet iż pokazywał je jako TAB (podobnie jak łuski z PPSz). No ale cóż amerykański wykrywacz robiony pod ich monety.
 3. Fakt złoto kiepsko łapie. Srebro dobrze, szczególnie 5 marek niemieckich z okresu rzeszy :D ... dzynga" aż miło. Mały zasięg? Możliwe , że jest to spowodowane przez budowę łańcuszka, musiałbyś spróbować na monecie. Heh niektóre tanie baterie dają radę a inne znowu nie, a jeszcze inne tylko ze słuchawkami.
 4. U mnie wykrywa, kilka sreberek wyszło na takich ustawieniach, nawet te małe" pokazuje normalnie. Zrób mały test w domu, jeśli masz możliwość oczywiście. Czasami nawet kiedy kwadracik foil jest wycięty, to pomimo tego wykrywa większe skrawki folii aluminiowej. Dzisiaj stałem się ofiarą tanich baterii (sam sobie jestem winien, chciałem zaoszczędzić i kupiłem jakiś tani szajs" za 3.50. Kupiłem je ponieważ jeden z akumulatorków uległ urazowi mechanicznemu ). Wychodzę na poletko monetkonośne" włączam wykrywkę i ... dyskoteka przy każdym poruszeniu.
 5. Co do MXT ... poszukaj na innych forach czy są już opinie odnoszące się do modelu PRO. Najlepiej jeśli sam poròwnasz i sam dokonasz wyboru.
 6. Myślałem nad czymś uniwersalnym. Rutus Argo, Whites MXT... zależnie od funduszy. Wykrywka, której nie zmienkałbym do czasu kiedy przestanie działać.
 7. Też się zastanawiałem ... stwierdziłem że lepiej zainwestować w wykrywke lepszej klasy. IMHO
 8. Na youtube'e masz filmik porównawczy ... poszukaj ...
 9. Osłona cewki przyda się ... ale do cewki 10''. Plastik strasznie kruchy .
 10. Wybacz, przeglądałem fotki z moich okolic i przy okazji pomyślałem o tym wątku ...
 11. http://www.bild.bundesarchiv.de/archives/barchpic/search/_1275591436/
 12. Eee mi nie o tą chodziło ... :)
 13. To według mnie jest droga, a czemu taka dziwna ? Może ktoś tam tor na quady urządził? Lub jest jeszcze opcja że to pozostałość po jakiejś rzeczce po powodziowej, u mnie są podobne, powstałe właśnie w ten sposób.
 14. Dzisiaj chyba ciążyła na mnie klątwa gołębiej obrączki, wykopałem ich aż 8 co się rzadko zdarza. Złapał mnie chyba 3 razy lekki deszczyk w lesie ale się nie zniechęciłem, pomimo tego że wykrywacz (elektronika) nie był osłonięty żadną folią ani osłoną , przetarłem rękawicą i dalej szukałem. W pewnym momencie był tak zachlapany błotem że na wyświetlaczu nic nie było widać. Przetrwał i działa dalej :) Yankess - masz chwilowego pecha, przejdzie, poszukaj dobrej miejscówki.
 15. Ja tez nakopałem się trochę srebrnych monet i bardzo ładnie dźwięczały.Złota jeszcze nie wykopałem.Powodzenia .
 16. Ja znalazłem obrączkę, zrobiona była z mosiądzu oraz sygnet ;) z trupią czaszką ... aluminiowy heh ale na pierwszy rzut oka adrenalina podskoczyła...
 17. Zrobiło się zimniej i w moim fisher'ku popękał kabel od cewki w kilku miejscach (wzdłuż), na razie naprawiłem go taśmą izolacyjną (nie taką za 1 zł ale porządną za około 8zł z esy", trzyma świetnie i po kilku wypadach dalej nic się nie dzieje).Czy w waszym sprzęcie też się coś takiego dzieje? Warto zaznaczyć że stało się to tylko w standardowej cewce , w cewce snajperce" po mimo używania na mrozie nic nie popękało.
 18. Temat większej cewki do f2 jakoś nie dawał mi spokoju i znowu przyszła mi z pomocą czeska strona: http://www.detektorweb.cz/index.4me?s=civka_fbh_2d&vd=1&mm=4&lang1 18,5 x 29 cm 2D to dość duża cewka i osiągi wykrywacza na pewno się znacznie polepszą.Tylko czy kupno takiej cewki się opłaci?Może lepiej zainwestować w lepszy wykrywacz np. tesoro Cibola?
 19. O! Ktoś ma dużą cewkę! A jak z identyfikacją, działa tak samo jak z cewką 20 cm (bardziej poprawna bądź częściej się myli itp)?No i czy według ciebie opłacało się ją dokupić? Hmn... Do garrett ACE 250 można podpiąć cewkę z wyższych modeli ciekawe czy w F2 będzie działała cewka z F4/F75?Może ktoś już sprawdzał?
 20. Grzechotnik- co do strzelców karabinów maszynowych można by się tu zastanawiać bo fakt że mogli najwięcej kosić" ale byli najbardziej narażeni na ogień wroga bo byli dużym zagrożeniem i ich się starano uciszyć" wpierw. Należało by zadać pytanie jaka była średnia żywotność strzelców karabinów maszynowych?Zależy to zapewne także od miejsca,intensywności walk i miejsca skąd prowadzono ogień z np. MG.
 21. Kusy325 - ja w moim nie spotkałem się z czymś takim, może któryś z kolegów ci odpowie, ale zauważyłem że mój f2 działa na 1 baterii 9v ale tylko przez chwilę. JAZON75- na czeskiej stronce (detekto...) była świąteczna promocja i do F2 dawali cewkę z BH (26cm).Sam się pytałem ale nikt nie miał, nie widział.
 22. Baterie - najlepiej zainwestować w aku i dobrą ładowarkę (wystarczy z 60 zł).Polecam aku fujicell. Meteor- tak jak kolega yankess doradził ale można też wyciąć TAB (koniecznie zostawić nickiel).
×
×
 • Create New...

Important Information