Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

ensiferum3

Forum members
 • Content Count

  1165
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by ensiferum3

 1. http://pl.wikipedia.org/wiki/Gossamer_Albatross http://www.youtube.com/watch?v=sp7yv67B5Sc Napędzane siłą ludzkich mięśni, lekkie o konstrukcji bardzo mocnej jak na swój ciężar. Zasięg... zależy od kierowcy ;) . Jeszcze tylko rozwiązać problem z niestabilnością ...i kto wie? Może będziemy latać ... tak jak dziś jeździmy na rowerach :D .
 2. Nie wiem jak inni lecz osobiście już nie zwracam uwagi na identyfikacje cyfrową. Obserwuję przeskoki pomiędzy kwadracikami oraz natężenie dźwięku, przez które można poznać czy mamy pod cewką monetkę czy coś innego. Zawsze gdy coś jest drobniejsze bądź posiada dziwne" kształty sygnał jest jakby mniej czystszy i słabszy.
 3. Racja, jednak czasami mocno zaśniedziałe monety z mosiądzu czy miedzi, pokazuje jako nikiel. Zdarzyło mi się nawet iż pokazywał je jako TAB (podobnie jak łuski z PPSz). No ale cóż amerykański wykrywacz robiony pod ich monety.
 4. Fakt złoto kiepsko łapie. Srebro dobrze, szczególnie 5 marek niemieckich z okresu rzeszy :D ... dzynga" aż miło. Mały zasięg? Możliwe , że jest to spowodowane przez budowę łańcuszka, musiałbyś spróbować na monecie. Heh niektóre tanie baterie dają radę a inne znowu nie, a jeszcze inne tylko ze słuchawkami.
 5. U mnie wykrywa, kilka sreberek wyszło na takich ustawieniach, nawet te małe" pokazuje normalnie. Zrób mały test w domu, jeśli masz możliwość oczywiście. Czasami nawet kiedy kwadracik foil jest wycięty, to pomimo tego wykrywa większe skrawki folii aluminiowej. Dzisiaj stałem się ofiarą tanich baterii (sam sobie jestem winien, chciałem zaoszczędzić i kupiłem jakiś tani szajs" za 3.50. Kupiłem je ponieważ jeden z akumulatorków uległ urazowi mechanicznemu ). Wychodzę na poletko monetkonośne" włączam wykrywkę i ... dyskoteka przy każdym poruszeniu.
 6. Co do MXT ... poszukaj na innych forach czy są już opinie odnoszące się do modelu PRO. Najlepiej jeśli sam poròwnasz i sam dokonasz wyboru.
 7. Myślałem nad czymś uniwersalnym. Rutus Argo, Whites MXT... zależnie od funduszy. Wykrywka, której nie zmienkałbym do czasu kiedy przestanie działać.
 8. Też się zastanawiałem ... stwierdziłem że lepiej zainwestować w wykrywke lepszej klasy. IMHO
 9. http://pl.wikipedia.org/wiki/Gotha_Go_244 I jeszcze taka fajna stronkę znalazłem : http://www.luft46.com/
 10. Hansa-Brandenburg W.29 http://www.aviastar.org/air/germany/hansa_w-29.php http://pl.wikipedia.org/wiki/Hansa-Brandenburg_W.29
 11. Prawie byś cie mnie wkręcili z tym 18 ... tak aby się ktoś nie nabrał ... http://pl.wikipedia.org/wiki/Airbus_Beluga
 12. http://en.wikipedia.org/wiki/AEA_Cygnet http://www.yesmag.ca/focus/flight/cygnet.jpeg Przyziemny klimat ... Podoba mi się, jako wielka kupa materiału :) Dalej koledzy ... sam nie jestem na forum ;)
 13. Na youtube'e masz filmik porównawczy ... poszukaj ...
 14. Eksperymentalny niemiecki myśliwiec. Konstrukcja skomplikowana, szczególnie na tamte lata. FW-TRIEBFLUGEL http://www.youtube.com/watch?v=bqqQ48KFXJE&feature=related
 15. Trooper - pomysł może słuszny ale czy praktyczny w szerszym zastosowaniu? --------------------------------------------------------- Jak duża część dziwadeł, tak i to dziwadło jest unikalne i na dłuższa metę ielotne". http://pl.wikipedia.org/wiki/Caproni_Ca.60_Transaero
 16. Maćko - wygląda jakby miał się rozpaść zaraz po starcie, szczególnie to coś" (silnik?) za kabiną pilota. ----------------------------------------------------- A teraz prezentacja dwuosobowej, gigantycznej, maszynki do mięsa ;) . http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=xYqr2h_xQRk
 17. Osłona cewki przyda się ... ale do cewki 10''. Plastik strasznie kruchy .
 18. Rosjanie eksperymentowali jeszcze z jedną formą ruchomej broni - już pod koniec lat 30. prowadzili prace nad uzbrojeniem ruchomym w płaszczyźnie pionowej, właśnie do takich ataków szturmowych o jakich tu mowa. Miało to działać w ten sposób, że pilot podchodził do ataku w klasyczny sposób, w płytkim locie nurkowym, celował, otwierał ogień, po czym wyrównywał stopniowo do lotu poziomego, cały czas kontynuując ostrzał; w miarę tego wyrównywania i dalszego lotu działka (czy km-y)kierowane przez specjalny system stopniowo zwiększały kąt nachylenia, tak że cały czas pozostawały wycelowane w ten sam punkt co na początku, aż do momentu gdy pilot sam przerwał ogień lub lufy dotarły do jakiegoś tam granicznego położenia. Okazało się to dosyć trudne mechanicznie i dosyć zawodne, niemniej pewne efekty były" Ciekawe jak owy układ zachowywał się zimą? Zapewne elementy musiały być dobrze dopasowane aby układ był dokładny ... rosyjska zima zapewne unieruchomiła by go, chyba że gazy wylotowe silnika były by skierowane na owy układ. Dornier Do 335- ciekawa maszynka, dużo pomysłów wykorzystania go. Szybki skubaniec ...
 19. Speedy- Ano ... Czytałem także o tym w necie. Ciekawe czy tą baterią M60 bądź granatników można było choć w minimalnym stopniu celować, z pewnością poprawiło by to efekty. --T-- Salamander - na pierwszy rzut oka wydaje się ,że ten samolot mógł latać tylko w kółko. a jednak się opór równoważył . -------------------------------------------------------------- Antonov A-40 Rosjanie wpadli na pomysł jak transportować czołgi na pole walki ... polecą tam!!! Prototyp zbudowano a następnie testowano w 1942 roku, lecz nic z tego nie wyszło... Skrzydła miały być przymocowane" do 5.8 tonowego czołgu T-60. http://en.wikipedia.org/wiki/Antonov_A-40 Innym pomysłem z kolei było podpięcie tankietki T-27 pod bombowiec TB-3 ... zdjęcie w linku .
 20. Cóż albo rybki albo akwarium" ... albo samolot ma być lekki albo mocna konstrukcja ...
 21. Ano:) Dwa dziwolągi które latały: http://pl.wikipedia.org/wiki/Messerschmitt_Me_321_Gigant http://pl.wikipedia.org/wiki/Messerschmitt_Me_323_Gigant Tu nawet ciekawa konstrukcja ... kratownica kryta płótnem, skrzydła drewniane .
 22. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/52/Giant_planes_comparison.svg Nieźle ... zestawienie wielkiej czwórki".
 23. Lecz... po co bombowiec latałby bez bomb na terenem wroga? Żeby go zwabić do pułapki? - raczej nie ponieważ ryzyko klęski jest większe niż prawdopodobieństwo zestrzelenia myśliwca... jednego zestrzeli to inny zaatakuje go także od dołu, ale pod innym katem a 88 PPSz41 będzie strzelało w ziemię ... totalnie bez sensu. ---------------------------------------------------- Następne dziwadło: Mi 12 Bez wątpienia największy.Szkoda, że tyle pracy poszło na marne... Kolorowy film ... http://www.youtube.com/watch?v=IS83TySok5I I tekst ... http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi-12
×
×
 • Create New...

Important Information