Skocz do zawartości

Defilada na 1000 - lecie panstwa polskiego


Rekomendowane odpowiedzi

Bylo jak bylo, moze to bylo tez pod publiczke i takie rozne duperele o ktorych pisal Pomsee , ale drogi moderatorze nie tylko Ty zyles w tych czasach, moze nawet odsluzyles dwa lata , nie wiem, chcialbym zobaczyc kompanie obecnego wojska ktora potrafi przemaszerowac krokiem defiladowym nie lamiac szyku, mysmy to potrafili i jeszcze wiele innych rzeczy, a obrazanie innych.... nieladnie, nieladnie.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
cairo1 co ja poradzę na to, że Polacy to taki obrażalski naród?
Przecież nie napisałem ani jednego słowa na temat uczestników defilady ani nie oceniałem ich w jakikolwiek sposób a tym bardziej negatywny.
Opisałem jedynie swoje wrażenia na temat tego wydarzenia początkowo posługując się ironią, którą jak widać nie wszyscy czują.
Z drugiej strony wyobraź sobie młodych użytkowników forum, którzy PRL nie pamiętają. Pooglądają sobie kolorowe obrazki z imprezy patriotycznej" bez świadomości, że to samo państwo w tym samym czasie zakłamywało i manipulowało historię Polski dla swoich celów.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 08:43 14-05-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zobaczyc kompanie obecnego wojska ktora potrafi przemaszerowac krokiem defiladowym nie lamiac szyku, mysmy to potrafili i jeszcze wiele innych rzeczy"

Może i nie potrafią ładnie maszerować, ale w przeciwieństwie do LWP, biorą udział w REALNYCH walkach. Współczesne WP defiluje" na poligonach Wędrzyna czy Orzysza, przegotowując się do kolejnych zmian w Czadzie czy Afganistanie. Co nie zmienia faktu, że bardzo podobały mi się defilady LWP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie napisałem ani jednego słowa na temat uczestników defilady ani nie oceniałem ich w jakikolwiek sposób a tym bardziej negatywny
co ja poradzę na to, że Polacy to taki obrażalski naród"


Jesteś moderatorze naprawdę bezczelny. O zasadzie forumowej ezstronności" nie wspomnę.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer nie wiem jak to napisać żeby nie wywołać u ciebie szoku? Niech będzie tak;

PRL się skończył. Już można mieć różne poglądy.

I FIN :)


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 11:00 14-05-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator ma być bezstronny, a nie nachalnie wciskać na forum poglądy kombatanta Solidarności"

Mnie interesuje historia wojskowości i sama defilada a nie czytanie twoich głupkowatych wpisów z wieczną walka z PRL-em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheh a co Wy tacy obrażalscy jesteście???Pomsee ma rację, te defilady z Koreą się kojarzą. A Wy to do siebie bierzecie?? Moim zdaniem cały PRL to był jeden wielki syf i upodlenie ludzi, i co teraz też obrażam wszystkich co się w PRL urodzili?? Ludzie no bez przesady:), nie mieszajcie własnych wspomnień z czyjąś opinią i nie bierzcie tego tak personalnie. Gwoli wyjaśnienia:czasy PRL pamiętam aż za dobrze z autopsji i nawet teraz jak oglądam strony w sieci dotyczące PRL, to mi się niedobrze robi, a jak wykrywka piszczy i wykopuję moniaki z nowotką i innymi to leci to wszystko w cholerę w polę.
A te defilady to błazenada była, zwykłe ogłupianie narodu, demonstracja siły i radocha dla towarzyszy. pozdrawiam.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te defilady to błazenada była, zwykłe ogłupianie narodu, demonstracja siły i radocha dla towarzyszy. pozdrawiam.liha"

Następny się znalazł. Twój wpis to błazenada.

Tematem jest defilada wojskowa - widowisko historyczne z ówczesną rekonstrukcją wojska z epoki a nie quiz
 czym mi się kojarzy PRL". Bo to mnie jako założyciela wątku nie obchodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)))Pomsee:)) Pomożemy:)) acer:) włączyłem sobie ponownie to widowisko historyczne" , no i nie da rady...nie zmienię poglądów. Towarzysze wystroili wojaków jak pajaców i kazali im defilować przed sobą. Sam pamiętasz te czasy i wiesz jakich to ochotników" brano do tego typu przedstawień i co się działo z ochotnikami" jak nie byli zbyt ochotniczy. Jeżeli chodzi o zdjęcia i montaż to powiem, że wcale nieźle to wyszło. Chyba za bardzo to do siebie bierzesz...a właśnie...to Ty może idziesz w jednym z tych szeregów i stąd ten upór? Masz swoje zdanie, ja mam swoje. pozdrawiam.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liha troszkę przegiołeś"!
Pozdrawiam
GW
PS. Mam prośbę do BOCIANA, czy nie dało by się przywrócić" Kol. Parowoza! brakuje Mi go, nie mam się z kim kłócić!!!!!!!
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych czasach kraje należące do Układu Warszawskiego nie były wyjątkiem w urządzaniu defilad wojskowych.Klinicznym przykładem jest Francja,która z okazji lipcowego święta niepodległości organizowała defilady z udziałem wszystkich rodzajów broni,szczególnie pod rządami de Gaulle.A co się wtedy działo? Od 1945 do 1954 brudna wojna w Indochinach,od 1954 do 1965 wojna w Algierii.Ani uczestnicy defilady ani obywatele francuscy - wtedy i dziś nie mają żadnego moralnego kaca,że defilujące wojsko kierowane jest przeciwko społeczeństwom,walczącym o swoją niepodległość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, a kto ma do kogo pretensję za to, że służył w LWP albo chodził w podobnych pochodach?
Niedługo jak powiem, że nie lubię zielonego koloru to obrażą się na mnie wszyscy leśnicy w Polsce?
Każdy ma prawo do własnego zdania. Dla jednego parada na 1000 lecie to przejaw hipokryzji PRL a dla innych przejaw spontaniczności i optymizmu ludu miast i wsi pod kierownictwem przodującej PZPR a dla kogoś innego symbol potęgi militarnej oraz wysokości wyszkolenia LWP.
I to jest powód aby zarzucać uczestnikom dyskusji niecne zamiary i obrażanie narodu?
Cała ta dyskusja przypomina kłótnię normalnie widzącego kolory z daltonistą, który upiera się, że świat jest czarno - biały.

41pp czekam na ten pozew bo mamusia chce wiedzieć ile ma zapłacić za moje zbrodnie :)


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 12:36 14-05-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie