Skocz do zawartości

Defilada na 1000 - lecie panstwa polskiego


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie!!! nie mieszajmy pojęć, było LWP reprezentowane przez Wyższe Seminarium Duchowne im F. Dzierżyńskiego /WAP/ ul Banacha w Warszawie i jego kapelanów", oraz reszta czyli właściwe" WP, o mediach nie będę pisał, bo szkoda klawiatury!
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Panowie o co kruszyć kopie? Wiki sprawę nazwy LWP ujmuje tak:
Ludowe Wojsko Polskie (LWP) – nieoficjalna nazwa używana dla określenia części Wojska Polskiego utworzonej podczas II wojny światowej w latach 1943–1944 na terytorium ZSRR, a następnie wywodzących się z niej sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w okresie 1944–1952 i Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w okresie 1952–1989.

Nazwa nieoficjalna ale funkcjonująca i określająca status sił zbrojnych PRL w lapidarny i wysoce trafny sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomsse, troszkę masz rację!!! wygrzebałem" swój patent" oficerski, to jest napisane tak:
SIŁY ZBROJNE
POLSKIEJ RZECZPOSPOLITEJ LUDOWEJ

Na podstawie art. 65 ust. 4 z dnia 21 listopada 1967 r.
o powszechnym obowiązku obrony Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej
{Dz U. Nr 44. poz. 220}
RADA PAŃSTWA
Itd
Pozdrawiam!
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nazwa LWP nie była umocniona w przepisach jak jednak widać funkcjonowała także na dokumentach wytworzonych przez wojsko.
Zresztą w ostatnim zdaniu postu wulfgara ujęty jest sens rzeczy.
Czy Siły Zbrojne PRL czy LWP zadania w ramach układu Warszawskiego te same i odległe od rzeczywistych interesów naszego kraju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mnie wydali w 1993 duplikat", bo stara zaginęła i napisali że w WOJSKU POLSKIM nie służyłem!!
Tak że możesz mieć wiele racji!
Jak wpadnie" 8total4 do mnie, to zrobimy fotki tego kuriozalnego" dzieła demokracji i zamieścimy na Forum!
PS. Ostatni wpis który jest spłodzony", w tym dziele", to przydział MOB: D-ca komp saperów 6 B. Pow- Des.
PS. Pomyśl jak mi demokraci" ufają, bo chodź wiedzą że w WP nie służyłem, to na wypadek MOB, oferują" mi stanowisko w elitarnej" jednostce!!!!
Ciekawe!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i odległe od rzeczywistych interesów naszego kraju."

co za bzdury

Niedługo pewnie okaże się, że wszyscy odbywający służbę wojskową przed 1989 r,mi;icjanci, członkowie ZMP, szeregowi członkowie PZPR to bez wyjątku bandyci i zbrodniarze.

Typowe dla ekstremy solidarnościowej odległej w realnym myśleniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwolę sobie do wpisu Wulfgara dodać jeszcze- tak jak armia USA promuje demokrację na Świecie :-)

I pamiętajmy z jednej strony My, a po drugiej ZOMO"

Matko i córko, nie mylmy pojęć.

Lefa, Ty się lepiej nie przyznawaj. Choć, możesz ze sporą częścią Użytkowników założyć związek poszkodowanych przez LWP i/lub represjonowanych w IV i pół RP :-)


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 11:35 02-06-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acer bez przesady! ja tam zawsze byłem w opozycji w 68 aparzałem się" z golendzinowcami" w budynku elektroniki PW, w 82 zdobywałem arbakan", od strony Freta, będąc członkiem Solidarności. W 89 po wygranych wyborach wypisałem się z Panny S" . Znów jestem w wiecznej" opozycji.
Widocznie mam jakąś ułomność" psychiczną!
Obecnie wspieram Samoobrone, Jędrka.
Pozdrawiam
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer widać, że czytujesz wciąż stare numery Trybuny Ludu" i Rzeczywistości". Ty niepoprawny romantyku!
ekstrema solidarnościowa" chyba ze dwadzieścia lat nie słyszałem tych słów.
Z lasu naprawdę wszystko wygląda inaczej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coe dopisz jeszcze, że PRL to były szczyty niepodległości polskiej i wszystko już będzie wiadomo.
Bo przecież to było WOJSKO POLSKIE - tak stało w konstytucji PRL no i nawet rogatywki polowe nosili i mundury mieli zielone. Normalnie chłopcy malowani" z festiwalu z Kołobrzegu :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano kol Coe jesli rozpatrujesz w kategoriach interesu" to mniej wiecej taki jak obywatele Francji i Uk mieli interes" w pomaganiu Polsce w 39 roku. albo sie jest wiarygodnym sojusznikiem albo nim nie jest. Zgadzam sie że Polska mogła ugrać na tym wiecej ( vide Turcja) ale jak zwykle nasze rządy dały przysłowiowej dupy. ale to nie zmienia faktu, że skoro dzisiaj nie masz interesu walczyć bedac sojusznikiem np. w Afganistanie to pożniej inni tez moga nie mieć interesu" walczyć o ciebie w imie sojuszu. choc tu nie jestem optymistą. Polska jest i wszystko na to wskazuje długo zbyt słaba aby polegać na sobie. Pozatym po biernosci wobec np Korei Pln. widać co oznacza polityka głaskania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie