Skocz do zawartości

Defilada na 1000 - lecie panstwa polskiego


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Rozwaliłeś mnie Pomsee tym tekstem o Korei Północnej - co najmniej niestosowne względem ludzi, którzy wtedy w wojsku służyli i brali udział w defiladzie. Myślałem, że chociaż moderator reprezentuje jakiś wyższy poziom wypowiedzi - a tu niestety kompletna porażka.

Wojsko było w drodze do koszar a nie Czechosłowacji - bo to rok 1966.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa, pomsee też mnie osłabił!! A w Czechosłowcji w 1968 roczku byłem na wycieczce ale z MON-u nie z Orbisu!!
I nie pamiętam abyśmy maszerowali przez Plac Defilad, w Warszawie! I jeszcze te dwa lata marszu, do ratniej" Czechosłowacji!
Litości!!!
Na forum jeszcze egzystują ludzie z amtych " lat!
Taka moja skromna propozycja wbij" sobie żółty kartonik!
I po sprawie!
Serdecznie Pozdrawiam
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj
Drogi pomsee
Już to przeniosłem do biblioteki!
Nie próbuj kasować, jeśli tak zrobisz to sprawa w sądzie pewna! /mamusia zapłaci/????
stać mnie na to!!
Poczytaj BOCIANA trzy razy się zastanów " co wypisujesz.
Obraziłeś wielu Ludzi!!!
GW
nie pozdrawiam.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 09:53 13-05-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowóz,
Acer,
41pp

Ubawiliście mnie po pachy. Mam nadzieję, że to nie koniec Waszej twórczości?
Może jakieś przebitki z pochodów 1 majowych lub defilad z 22 lipca?
41pp - oczekuję na pozew :D A poza tym wiesz co to jest ironia?


A jako moderator ostrzegam;
Używanie słów wulgarnych, obrażanie innych uczestników forum regulamin ZABRANIA
Parowóz w związku z tym już się z nami pożegnał.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 10:10 13-05-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubawiliście mnie po pachy. Mam nadzieję, że to nie koniec Waszej twórczości?"

Twórczością" to popisałeś się (niestety) Ty drogi Pomsee.
Przykro mi to napisać ale jesteś po prostu żałosny.

--------------------------------------
Bociana lub admina proszę w takim wypadku o usunięcie wątku w całości. Co jest spowodowane niedojrzałość emocjonalną niektórych userów w stosunku do defilad wojskowych sprzed 43 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRL - owskie obchody 1000 - lecia państwa polskiego miały oczywisty, propagandowy podtekst. Tak naprawdę chodziło o to aby powołując się na historię Polski legitymizować ustrój i państwo, które przyniesione na sowieckich bagnetach starało się ukorzenić w świadomości Polaków jako pełnoprawny twór, legalny spadkobierca tradycji polskiej państwowości. Była też to propagandowa odpowiedź na uroczystości organizowane przez polski kościół z okazji 1000 - lecia chrztu Polski.

Czym naprawdę był PRL okazało się dwa lata później, kiedy LWP wzięło udział w inwazji na Czechosłowację. Nie był to bynajmniej odwet za czeski najazd Brzetysława w 1039 r. ale jak wszyscy wiemy operacja, której celem było zduszenie wolnościowych aspiracji Czechów i Słowaków.
Dwa lata później w 1970 r. na wybrzeżu ta sama władza skierowała siły zbrojne przeciw własnym obywatelom.

Trzeba nie tylko patrzeć na obrazki ale też na to co się za nimi ukrywa Panowie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acer cała ta defilada z częściami historyczną, wojskową oraz cywilną z młodzieżą wykonującą zbiorowe figury gimnastyczne to parada w stylu moskiewskim twórczo rozwinięta w Korei do absurdu. Ale szkoła ta sama. Jest to dokładnie to samo jak z PRL - owskim pochodami 1 majowymi. Z zewnątrz maszeruje lud miast i wsi w święto robotnicze a wewnątrz zmuszanie ludzi aby brali pochodzie udział choćby poprzez sprzedaż po pochodzie deficytowych produktów.
Zbyt dużo lat przeżyłem w PRL-u aby widzieć tylko jego fasadę.

Poza tym ja żadnej ideologii nie dorabiam.
Historia jest już gotowa i nie ja ją taką stworzyłem.
Nie wymagaj ode mnie abym na kolanach pisał o PRL-u.
Jak ktoś nie wie co to jest ironia i jej nie czuje to już nie moja wina.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 11:14 13-05-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ( a przede wszystkim Pomsee ). Ideologia ideologią. Ale idę w zakład, że niemal każdy z nas chętnie stanął by dziś sobie gdzieś z boku i wywalonymi gałami oglądał takową defiladę. Nie wspomnę o młodszych ( od każdego z nas, emerytami bogaty ten wątek ) pokoleniach. To raz.

Dwa- pomyśl, jaką radość (?), dumę (?), zachwyt (?) wzbudzało LWP przy okazji choćby takich defilad. Dziś, gdy słyszymy o WP, to Afganistan, Irak, zbrojeniówka, wałki w przetargach, pobór-nie pobór, .... I nie piszę tego na zasadzie, że wtedy było miód-malina.

Trzy- czuję spory niesmak, że po raz kolejny została przemilczana data zakończenia II WŚ. Pamiętam, gdy pacholęciem będąc oglądałem obchody związane z kapitulacją III Rzeszy i wyzwoleniem Wrocławia. Teraz cała energia pójdzie na wrzesień", który geograficznie nijak się ma do stolycy zDolnego Śląska.


Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coriolan- a co ma piernik do nie-wiatraka.

Ja rozumiem, że 41pp gładko przechodzi od czołgów na Wybrzeżu do prywatyzacji, ale nie dajmy się zwariować.
Idąc Twoim tokiem rozumowania w wątku o Śląsku powinien pojawić się GM ( Opel w Gliwicach ), z którego zrobimy przeskok pod Monte Cassino ( bo to Fiat-Włosi kupią ? GM ), a później pod Katyń ( bo Włosi odsprzedadzą ? Gliwice" firmie z Rosji ).
Miejmy litość, dla inteligencji i zdrowego rozsądku Użytkowników.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cudowne Yeti,
Ja rozumiem, że 41pp gładko przechodzi od czołgów na Wybrzeżu do prywatyzacji, ale nie dajmy się zwariować.
DOBRE!!!!
Serdecznie Pozdrawiam!
GW
PS coś mi wpadło w ucho na temat wiadomy", więcej będę wiedział w niedzielę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibol- nie wiem o co chodzi ( ale pamiętam, że podobno TVN kłamie, jak mawiają spiskowcy )?
Pomsee raczej nie potrzebuje adwokatów, ale mimo to rozwiń co miałeś na myśli. Jacy rozrabiacy, jakie wydarzenia?

Pozdrawiam.

41pp- spokojnie sącząc kawę czekam :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie