Skocz do zawartości

niska ocena patriotyzmu.


stg1971

Rekomendowane odpowiedzi

abcd - nie sadze ze jest to kwestia glupoty, ile

a) ciaglego naplywu nowych wrazen przez niezliczone srodki przekazu;

b) zawezajaca sie coraz bardziej 'specjalizacja' wszystkich ludzi;

c) coraz szybsze tempo zmian trybu zycia;

d) coraz mniejsze poleganie na ludzkiej pamieci jako metoda 'data retention'.

W rezultacie, pakiet wspolny informacji, ktory normalny przecietny smiertelnik przenosi w glowie, jest coraz mniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz patriotyzm ze znajomością cyferek z historii. Czy osoba która zna na pamięć daty to patriota? Nie takich patriotów temu krajowi potrzeba."

Kowalinho, gratuluje podejścia: trzeba nam więcej bezmózgich tłuków i analfabetów - ale za to biegających z biało-czerwona flagą. Podaj nam, w takim razie swoja definicję Patriotyzmu". Bo jakoś ludzie, którzy w czasie wojny ryzykowali życie, nauczając Polaków tych cyferek" mogą mieć inne zdanie.

Jeszcze tylko nikt nie napisał "ta dzisiejsza młodzież!, "za moich czasów...\"
Jak dorośniesz lub dojrzejesz to może Ty kiedyś je napiszesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mihura, nie o to chodzi aby kogoś łapać" na różnych datach, ale są takie, które każdy Polak znać powinien:
połowa polaków nie wie co wydarzyło się w 1410r,11 listopad 1918,wrzesień 1939"
Nie uważasz, że to przesada?
Ps.W 1311r w Małopolsce wybuchł bunt mieszczan przeciwko Łokietkowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewica koło miele młyn.

Wielu ludzi nie ma pamięci do dat.Dlatego piszą maturę z biologi.
To że ktoś nie pamięta kiedy był Chrzest,Grunwald czy Targowica wcale nie świadczy o jego niewiedzy, a na pewno o patryjotyźmie.
pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowalinho, gratuluje podejścia: trzeba nam więcej bezmózgich tłuków i analfabetów - ale za to biegających z biało-czerwona flagą. Podaj nam, w takim razie swoja definicję "Patriotyzmu. Bo jakoś ludzie, którzy w czasie wojny ryzykowali życie, nauczając Polaków tych "cyferek mogą mieć inne zdanie."

Teraz nie mamy wojny, potrzebujemy innego patriotyzmu, bez Twojego agresywnego (nie wiem zresztą czemu) cudzysłowu, bez niepotrzebnego patrzenia tylko w przeszłość, bez amerykańskich bzdur w stylu biegania z flagami.

Potrzebujemy ludzi szanujących swój kraj, państwo i naród, dumnych z jego osiągnięć, ale nie patrzących w przeszłość, (ale pamiętający o niej) - patrzących w przyszłość i pracujących na lepszą przyszłość kraju, państwa, narodu. Bez nachalnego pseudo-patriotyzmu - spokojny, dojrzały patriotyzm, gdzie ludzie mogą szczerze i z dumą powiedzieć - Jestem Polakiem, jestem z tego dumny, dbam i obchodzi mnie przyszłość Polski".

To jest moja definicja - może nieudolna, ale główne nurty i wątki chyba widać. Niepotrzebnie tak agresywnie do mnie piszesz, AKMS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowalinho, może troszkę agresywnie to zabrzmiało ale szlag mnie trafia jak widzę i słyszę co młode pokolenia robią z językiem, za który umierali nasi przodkowie. Tak, tak, w historii tego Kraju były czasy, że za język polski można było zapłacić najwyższą cenę. Nie zrozumiałeś mojego przesłania- to, że nie mamy wojny, nie usprawiedliwia upodlania języka czy zwykłej głupoty i prostactwa. Tak samo jak nic nie usprawiedliwia analfabetyzmu i nieuctwa. Takie atrybuty" nie zaprowadza nas w żadną przyszłość ale cofną do epoki mroku i ciemnoty. To uważasz za owy patriotyzm"? Bo dziś 85% młodych nie wie co było w 1410 czy 1918r ale za to każdy wie która Nokia ma wi-fi, która 16mln kolorów i czy się N95 różni od k850i. Mało kto pisze poprawnie ale za to większość kuma looz i spox. To uważasz za normalne? Powiem Ci coś, boje się pomyśleć, co będzie z krajem, w którym nikt nie będzie znał jego historii i nie będzie mówił po Polsku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam historię w tym Polski na przyzwoitym poziomie szkolnym. Ale gdyby ktoś nagle na ulicy zaskoczył mnie pytaniem w stylu co to za data" to na 95% bym jej nie znał. Bo znajomość historii nie polega na wklepaniu dat na blachę. Znajomość historii polega na znajomości zmian, procesów, przyczyn, skutków itp. A takie sondy uliczne mają jeden cel - pokazać jak to Polacy słabo znają historię Polski. Gdyby iezwykle mądrej i oczytanej pani redaktor" odpowiedzieć pytaniem na pytanie i zapytać o inną datę, dam sobie rękę uciąć że sama by nie wiedziała. Oczywiście tego nie zobaczylibyśmy w TV, bo sondę TV robi sie tak, aby udowodnić z góry przyjętą tezę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczyszczykiewicz, nie wiedziałbyś co się działo 1410r,11 listopada 1918r, czy września 1939r??? Proszę Cię... Są takie daty, których nieznajomości nic nie usprawiedliwia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznań PAP, PG/22:01
Wielki pożar historycznej" szkoły we Wrześni
Strażacy gaszą pożar poddasza w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich, który wybuchł wieczorem we Wrześni
Jak poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt, w akcji uczestniczy 6 zastępów straży.
Nieznane są na razie bliższe okoliczności pożaru, ani jego rozmiar.
Muzeum Regionalne powstało w 1966 r., mieści się w budynku dawnej szkoły pruskiej, gdzie w maju 1901 r. doszło do głośnego strajku dzieci o prawo do polskiego pacierza.

Ot, nieciekawy news z ostatniej chwili. Pamięta ktoś jeszcze dziś o tych dzieciach i ich strajku? To jest właśnie patriotyzm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś mi zadał pytanie o 11 listopada 1918r" to bym wiedział, ale gdyby spytał jakiego zdarzenia jest rocznica w dniu 11 listopada" to bym zapewne nie wiedział. Podobnie nigdy nie pamiętam dnia wybuchu Powstania Warszawskiego, stanu wojennego. Po prostu nie trymają mi się głowy takie informacje liczbowe, i nie ma to nic wspólnego ze znajomością zagadnień historycznych. Dlatego takie uliczne sondy uważam za głupie, niemiarodajne i spełniające rolę telewizyjnej zapchajdziury w wiadomościach TVP.

Poza tym uważam że polska patriotyczność jest rozwodniona w nawale świąt państwowych. Każda partia pozująca na prawicowa, jak np PiS, ma ambicje takie kolejne święto wprowadzić do kalendarza, aby mieć jakiekolwiek stałe osiągnięcia i realizować swój... socjalistyczny program.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKMS, no jak zobaczyłem te 85% no to mi ręce opadły...skąd Ty masz takie dane? Dziwi Cie i szokuje, że łebki znają się na technice i interesują czymś innym niż tylko biadolenie na temat jak to było źle i jacy to biedni byliśmy i pokrzywdzeni. Jak byłem młodszy to niestety pompowano mi na siłę tą całą martyrologię, te obozy koncentracyjne, to całe zło, które się zdarzyło w przeszłości aż do obrzydzenia i nie miało to nic wspólnego z patrioryzmem, nie oznacza to , że nie szanuję historii polskiej. Tym łebkom o których piszesz to można pozazdrościć możliwości jakie teraz mają, prostego dostępu do informacji, otwartego świata.
Nareszcie są uczeni żeby żyć teraźniejszością i przyszłością a nie tarzać się w szlamie przeszłości i ciągle jęczeć jacy to oni biedni nie są , no bo Niemcy albo Ruskie. Spotkałem i spotykam wielu młodych ludzi, którzy mają normalne podejście do historii i z szacunkiem odnoszą się do postępowania przodków, no i wreszcie potrafią skrytykować niektóre mity wpajane na siłę przez lata.
To jest zdrowy patriotyzm, normalny, a nie ---bo za moich czasów to było...itd. pozdrawiam.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie