Jump to content

Google Earth zdjęcia okopów

SMYQ

Recommended Posts

• Replies 542
  • Created
  • Last Reply

Fot nr 5.Dodam że okopy te zasypane zostały tylko na terenie pól i łąk,na obszarze leśnym są dobrze widoczne w terenie.Jest to linia umocnień ciągnąca się od Torunia do Nakła.Została wybudowana przez Niemców w 1944,dla obrony Bydgoszczy.

Jaką opinie można wystawić na podstawie zdjęcia? Co możesz powiedzieć o zamieszczonym zdjęciu? Lej po bombie? Może po jakimś granacie wystrzelonym z działa dużego kalibru? Każdy widzi to co chce zobaczyć a nie to co jest. Zdjęcia jedynie ułatwiają znalezienie czegoś interesującego w terenie, ale co to jest można stwierdzić dopiero po wizycie na miejscu. Zamieszczone przezemnie zdjęcie przedstawia niewykopany do końca przez mojego znajomego staw.

• 2 weeks later...

no właśnie...na satelitarnym zdjęciu nie widać nic... na rastrach takie oto umocnienia? miejsce u podnórza niewielkiego wzgórza...w okolicy zadnej wody...pojedyncze 2 zabudowania...w rzeczywistości bardzo niewielkie usypane ciągi ziemi (stare oczywiście i zarośnięte) co to może być?

Podłącze się do tematu - okolice, gdzie bronili się Niemcy 1944 - według miejscowych. Kiedyś w tej miejscowości każdy pies, kura piły wodę z hełmów.
Czy na załączonym zdjęciu to są okopy proszę o pomoc.
teren na 99% nie został przeszukany jest na wyspie na dawnym korycie rzeki.
Pozycje zaznaczyłem strzałką proszę o potwierdzenie przez fachowców w tym temacie.

Przede wszystkim witam wszystkich kolegów poszukiwaczy. Jestem tutaj nowy i chyba troszeczkę bezczelny gdyż uczestnictwo na tym forum zacznę (jeśli koledzy pozwolą)pytaniem. Czy na tym zdjęciu widoczny jest ewentualnie jakiś okop? Co to może być? Z góry proszę o wybaczenie i dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information