Skocz do zawartości

Google Earth zdjęcia okopów


SMYQ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 542
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

wiem , że kratery po meteorytach to rzeczywiście mało prawdopodobne ale znalazłem coś ciekawego na zdjęciu widac w górnym prawym narożniku mały pierścień a na środku fotki duży około 130 metrów ten mały jest bardzo podobny do tych na księżycu(zdjęcie następne) tyle że tam niema atmosfery itd. tak że kwestia erozji powinna spowodować różnice między nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym rejonie jest ich parenaście rozciągają się na długości około 2 km i szerokości 1,2 km ale znalazłem nastepny taki pierścień oddalony od nich około 330 km także szkocja i wielkość podobna ( może idzie to wytłumaczyć działalnością człowieka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie blisko ale jednak to nie to zresztą tyfus sprawdź sam to współrzędne megalitu 55 32 25,56 N i 5 18 39,11 W widać na niej zaznaczony krąg megalityczny a pierścienie szukaj na południowy wschód od niego google earth w odległości około 2,3 km zaraz pod lasem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może zaznaczone są tylko te większe.
takich obiektów w Szkocji, Irlandii i Anglii, są setki, kto wie czy nie tysiące.
mają na dodatek różne średnice, niektóre są wręcz....małe.

one po prostu są - zasadniczo zaniedbane, obrastają trawą, mchem, osiadaą w gruncie...itp

na marginesie - takie kręgi również występują w Polsce.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora tyfus 23:23 10-02-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie ze Szkocji, ale z Irlandii

Zdjęcie ze strony :
http://archeologiawirlandii.wordpress.com/

zobacz pod nr 8 - malutki, prawie niewidoczny krąg



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora tyfus 23:29 10-02-2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo, to ja nie chciałem cię przekonać.
kiedyś oglądałem program na Discovery i troszkę poczytałem w tym temacie. Jak wspomniałeś, że fotki są ze Szkocji - tak mi coś strzeliło, że to może być ten kierunek :)

-pozdro-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tylko spojrzeć na tereny pomiędzy Odrą a Seelow, a praktycznie przy każdym pagórku, czy zalesionym terenie widać takie resztki ... niektóre widać po ciężkich walkach z masą lejów po wybuchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy na tym zdjęciu jest coś godnego zainteresowania? Dodam, że w/g pewnej publikacji w tych okolicach podczas IIWŚ znajdowały się polskie okopy/umocnienia. Z pewnej starej mapy wynika, że jest to lekkie wzniesienie, więc miejsce całkiem dogodne dla okopów itp. Co o tym sądzicie?

http://img269.imageshack.us/img269/3301/okopy.th.png


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora tyfus 15:31 12-02-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego

- postaraj się wkleić fotkę na Forum - podałeś zły link, nie wspomnę o zdjęciu, na którym nic nie widać

Użytkownicy, którzy nie mają jeszcze co najmniej pięciu postów na Forum - muszą mieć każdy post zatwierdzony przez dowolnego Moderatora.

także czekaj cierpliwie, aż twój post się pojawi, a nie wrzucaj postu za postem o tej samej treści :)

-pozdro-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie