Skocz do zawartości

Google Earth zdjęcia okopów


SMYQ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 542
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ej a co za różnica czy transzeja po czy wojenna? Chyba dużo się od siebie nie różnią, jedne będą po prostu wyraźniejsze od drugich. Nie widze nic specjalnego na pierwszym zdjęciu, więc nie mów mi jak mam sobie wyobrażać okopy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

festunguben na zdjęciu bodajże drugim, nie są to okopy II wojenne a okopy z jednostki wojskowej którą rozwiązano w 90 latach ubiegłego wieku. Jest to miasto Gubin, a raczej jego peryferia za stadionem i stacją kolejowo-rozładunkową obok zabudowań prawdopodobnie po byłej jednostce.
Pozdrawiam
Jager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gefreiter dobrze wiem jakie to okopy i skąd pochodzą, nie musisz mnie uświadamiać, I przy okazji namawiam do wrzucania zdjęć innych okopów." No i masz inne okopy, a czy są z lat czterdziestych czy dziewięćdziesiątych to chyba nie jest aż tak istotne. Zdjęcie na którym nie dopatrzyłem się okopów to pierwsza następnie powielona fota wrzucona przez kolegę Smyq, a nie te które ja wrzucałem. Kończę temat bo ostatnio modne są kłótnie na forum o pierdoły a mi się po prostu nie chce drążyć tematu. narqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dopiero robi wrażenie ... mega dokładna mapka okopów I wojennych nałożona na współczesny teren:

Spinney Trench Area
50°24'57.49N 2°44'28.99"E http://www.cefresearch.com/phpBB2/viewtopic.php?t=4567&highlight=

This was the projection from Tighe McManus as to where Spinney Trench was located and thus where Private Mahar was killed on January 5, 1917

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny kosmos - mapka mega szczegółowa walk pod Amiens w 1918 - znowu nalozona na wspolczesnosc, kierunki uderzeń ... poszczegolych batalionów ... kurcze ciekawe kiedy u nas tak będzie ;)

Do poczytania/poklikania:
http://bbs.keyhole.com/ubb/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=668309&Searchpage=6&Main=396893&Words=trench&Search=true#Post668309

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ... dawno nie szukałem tego typu rzeczy w GoogleEarth, ale to co widzę teraz miażdży ...

Poczytajcie sobie ten wątek ... no po prostu wszystko pokazane jak na dłoni:
http://bbs.keyhole.com/ubb/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=668309&Searchpage=6&Main=396893&Words=trench&Search=true#Post668309

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do poprzednikow - tylko zbadanie w naturze plus w dokumentacji da odpowiedz. Dodam ze najlepsze w celach detektorskich sa zdjecia z powietrza zrobione po dlugotrwalej suszy. W takich warunkach w moim lokalnym parku w Londynie odkryto linie okopow. Drwiny z odkrywcy sie skonczyly gdy okazalo sie ze nie tylko faktycznie okopy ale nalezace do osrodka badan amunicji artyleryjskiej ktory tam funkcjonowal w okresie 1WS. Okopy sluzyly do ochrony obserwatorow podczas probnych strzelan. Osrodek osloniety na wiele lat po wojnie tajemnica wojskowa umknal sie uwadze lokalnych historykow. Dopiero zaciekawienie i upor baloniarza (nie-historyka) ujawnil powazny kawal historii naszej dzielnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie