Skocz do zawartości

Google Earth zdjęcia okopów


SMYQ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, dla speca od flaków nie jest znana, nie ma jej w swoim spisie odkryć na Panoramio.
Mówię, że znalazłem, bo co to za problem dopasować ten fragment do odpowiedniego miejsca w Polsce? :) Parę minut roboty, w zależności od którego końca rzeki się zacznie :P

Nawet jeśli miejsce przeszukane, to sam szukaj cierpliwie. Na tym polega to hobby. Często romantyczne wyprawy w nieznane owocują pustą kieszenią. A chodzenie po schodzonych dołkach" niespodziankami. Takie jest życie poszukiwacza. Powodzenia!

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 542
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
>dla speca od flaków nie jest znana
Nie jest znana bo to nie Flak, najbliższa niemiecka bateria stacjonowała jakieś 3 km na wschód. To co widać to pozostałości radzieckiej baterii przeciwlotniczej ustawionej jakoś w lutym 45 r. do obrony odbudowanego mostu kolejowego (Niemcy wysadzili jedynie jedno przęsło, nad samą rzeką) oraz drugiego, nieodległego mostu nad starorzeczem, który pozostał cały. Była jeszcze jedna bateria na lewym brzegu Odry lecz obecnie jest tam uprawne pole i nic się nie zachowało. Jednak na GoogleEarth widać jeszcze jaśniejsze kręgi na polu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkali, a możesz na takim zrzucie z Geoportalu wyjaśnić, co jest czym w takim stanowisku? Nie kopię,ale często przeglądam zdjęcia. Fajnie jest wiedzieć, co się widzi.
Stanowisko działa było w środku tego kręgu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Chciałbym również zapytać/poprosić o jakąś stronę ewentualnie inne informacje na temat czy okopy z 1 wojny się różnią od okopów z 2 wojny. Chciałbym wiedzieć jak je odróżnić, wiem że są mniej widoczne. Pytam, gdyż w moich rejonach jest sporo okopów z 2 wojny dlatego taka informacja bardzo by mi pomogła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam Wszystkich i pozdrawiam. To mój pierwszy post na tym forum.
W załączniku przesyłam zdjęcie fragmentu lasu na którym widać dziwne" kwadraty. Może ktoś już spotkał się z czymś takim i/lub wie co to jest???
Pozdrawiam serdecznie.
olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie