Skocz do zawartości

Google Earth zdjęcia okopów


SMYQ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 542
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
mając na myśli gniazda km mówiłem o 3 punktach skierowanych na lewo z lini(moich okopów) 1 u góry 2 na lewo od 2 kropek a 3 poniżej a nie te 2 kropy po prawej
ps. u mnie na lini odry z satelitki okopy wyglądają identycznie jak na identyfikowanym zdjęciu więc proszę o przemyślane odpowiedzi a nie durne aluzje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekDys - mam wątpliwości, czy te dwa punkty mają coś wspólnego z okopami. Powyżej widać niewyraźny, mniej więcej prostopadły do linii okopów, rów łącznikowy. Gdyby te dwa punkty miały związek z okopami, powinny być z nimi połączone rowem łącznikowym, a takowego nie widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek (u)A

1 Primio : to po co sa widoczne ? te 2 punkty ( może były wyzej niz ten jeden punkt ? )
2. Primo: te 2 punkty sa na wzniesieni i nie widac dojścia z pojedyncze KM-u,
3, Primo: zostalo podczas dzialan wojennych lub bezposrednio po nich zrównane z ziemiai na obecnych mapach nic nie widać ?????

?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy widoczne stanowiska są wysunięte przed linię okopów, by nie strzelać nad nimi. Widać też, że są połączone z okopem. Dwa tajemnicze punkty: dlaczego są widoczne? Pewnie dlatego, że są :-) To nie jest mapa. Bez wizyty na miejscu, trudno cokolwiek więcej powiedzieć. Może to niedokończone stanowiska dla moździerzy, których z braku np czasu, nie zdołano połączyć z resztą okopu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,
Proszę o identyfikację okopów, chodzi mi o prawdopodobny okres z którego mogą pochodzić, I/II wś czy może wcześniej? Czy te kuliste doły, tuż przed okopami (położone na zboczu wzniesienia, pod 'górę', w stronę okopów) mogą być przeznaczone dla np. koni? Wychodzą gwoździe i podkowa... :)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie