Jump to content

su7791

Forum members
 • Content Count

  234
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

su7791 last won the day on September 21 2019

su7791 had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam Kolegów. Jestem posiadaczem takiego oto krzyża,niestety nie znalazłem wielu informacji na jego temat. Prawdopodobnie jest to odznaka 11-tego Regimentu Grenadierów z Wrocławia(koszary?).W necie znalazłem tylko jeden taki(podobny).Producent Max Reich Breslau.Być może jest to jakaś odznaka pamiątkowa?Może też fals jakiś,nie wiem. Może ktoś pomóc?
 2. Witam, czy ktoś może wytłumaczyć "łopatologicznie" jak odczytywać taką oto skalę? Jest to lornetka US. M16 z drugiej wojny. Jak oceniać odległość? Jeżeli zły dział to przepraszam, pytanie pod identyfikację mi nie pasowało...
 3. Witam. Jak w tytule, kupiłem "niemiaszka". Dostałem go razem z dość nietypową pochwą. Czy ktoś może coś powiedzieć na jej temat ? Mowa o tej zardzewiałej. Pochwa pomalowana na czarno służy jak "podgląd". Totalny fals, czy też jakaś dziwna produkcja? Wydaje się bardzo niedopracowana... Brak oznaczeń ,zaczep do żaby zdecydowanie cieńszy. Na pochwie pod odpowiednim kątem widoczny, trochę dziwny kolor brązowy(?) Wydaje mi się dziwne, żeby komuś chciało się mordować i tworzyć kopię(wygląda na starą, no i są pęknięcia).
 4. Witam Kolegów. Może ktoś się orientuje się co o to za herb. Norweskie znalezisko. Generalnie co to jest? :)
 5. Witam. Stałem się posiadaczem takich oto bagnetów,co do wzorów to jestem niemal pewny ;) Bardziej zastanawiają mnie żabki- są one od takich właśnie bagnetów? Jeżeli nie to może Koledzy coś podpowiedzą. Pozdrawiam.
 6. Dziękuję. Kolega poprawił mój błąd pisowni czy też potwierdził że jest to bagnet parkeryzowany?
 7. Witam. Jak w temacie.Skłaniam się do wzoru 29 ale mogę się mylić. Czy może mi też ktoś wytłumaczyć różnicę między wz.28 a 29 (nie chodzi mi o rozkaz),różnice w budowie jakieś? Cały jest on(bagnet) ciemny,mógł on być perkeryzowany czy to tylko nalot?Na "żywo"bardziej błyszczy niż przedstawiają zdjęcia. Z góry dziękuję za pomoc.
 8. No to pokupowane... Dzięki za informację.
 9. Witam.Namierzyłem taki oto scyzoryk(do kupienia). Czy ktoś wie co to za sztuka?Może on być wojskowy? Zastanawiają mnie też "dodatki"w tym scyzoryku,do czego mogą służyć?Czyszczenie fajki? Co do skrótu D.R.P ,to udało mi się znależć odpowiedź - Deutsches Reichs-Patent Scyzoryk posiada też napis-Garante Soligen. Posiadam tylko takie foto...
 10. W większym płaskim śrubokręcie piłujesz szczelinę na śrubę.Proste.
 11. To wszystkie foto jakie mam plus powiększenia...
 12. Dziękuję bardzo. Wychodzi że to M-40,który nie przeszedł odbioru? Tak?
×
×
 • Create New...

Important Information