Skocz do zawartości

Świat jest baaaaaaaardzo mały.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy te dział pasuje. Może Towarzyski byłby lepszy. Ale skoro dotyczy to przesiedleń, wypędzeń, migracji po II WŚ....

Właśnie pożegnałem córkę poprzedniego właściciela mojego domu. Miła pani adwokat, która przyjechała po raz pierwszy z Kolonii do Wrocławia. Mimo, że często w Karkonoszach jeździ na nartach miał mocny" powód wizyty.
Przeglądając papiery po zmarłym Ojcu trafiła bowiem na kalendarz z 1945 roku, gdzie na stronie tytułowej był wykaligrafowany adres, a który to kalendarz opisywał wszystko aż do wyjazdu do Lipska pod koniec 45 r.( niestety charakter pisma lekarski ).
Przyznała się, że bardzo bała się wizyty, że całą drogę się denerwowała, czy nowi właściciele w ogóle ją wpuszczą.

Ale to tylko początek. Nie wiem, czy pikanterii nie dodaje fakt, że Jej matka pochodziła z Reichenbach ( Dzierżoniowa ) z którym mnie również wiążą więzy rodzinne.

Okrutnie mały jest ten świat....

Ciekawe jak długo wspomnienia Vaterlandu będą niemieckich mieszkańców prześladować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ale ...
Czy może cel swojej wizyty ?
Czy to jeszcze przed Tobą ?

Ładne to mieszkanie jeżeli można wiedzieć. O ile można ?

Jest wpis do księgi wieczystej, dobrze by sprawdzić

Pozdrawiam i życzę Tobie by to była tylko podróż sentymentalna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytając twój wątek sunie mi się na myśl, że może przyjechała powspominać a może wyciągnąć coś :) Wiem że pytanie jej o ew. schowki po Ojcu to przesada, ale delikatnie ją podejść możesz :)
A i rzecz ciekawa-masz kontakt z poprzednimi właścicielami-możesz wyciągnąć fotki twego domu czy inne ciekawostki sprzed wojny, a to czasem bardzo trudne.

Skany zawierają coś ciekawego, czy na razie są obiecane" ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby okazało się, że w KW jest coś nie tak, to jest wyjście.
Jeżeli mieszkasz w tym mieszkaniu Ty i/lub Twoja rodzina 30 lat masz prawo do wystąpienia z wnioskiem o zasiedzenie. Nie pamiętam, ale chyba 20 lat wystarczy. Trenowałem gdzieś kiedys taki zabieg przy nieruchomościach. Złóż pilnie wniosek. Najlepiej w tym roku, zeby nadac sprawie bieg.
Potem niech Cię cmokną ....
Sprawdź i pisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie