Jump to content

rem

Forum members
 • Content Count

  157
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Dziadek od strony matki walczył w kampanii wrześniowej w czołgach" podobno (jako dzieciak widziałem zdjęcie dziadka pod przewróconym czołgiem, potem gdzieś zaginęło;-( ) dostał się do rosyjskiej niewoli i uciekł; drugi dziadek był w AK u Zapory, ale tylko w okresie niemieckiej okupacji; dziedek żony był w AK na kielecczyżnie, bliskim krewnym żony był też gen. A. Heda - Szary.
 2. Może to byc też inny płyn, np szampon. Ważne żeby zawierał tzw. anionowe i niejonowe związki powierzchniowoczynne;-))
 3. Kuchcik=płyn do mycia garów.
 4. Więc niech będzie że są silni i silniejsi. Ja właśnie robię wszystko, żebyśmy tacy byli. Robię swoje. Nie mam wizji zbawiania świata. Ale jeszcze z milion takich jak my i będzie znacznie lepiej. Chociaż naturalnie zostaniemy okrzyknięci po drodze szowinistami. Ot co.
 5. Chciałbym Wam odpowiedzieć na kilka pytań i wątpliwości, które padły ostatnio. Zanim zaczniecie obrabiać fant chemicznie - (trawić w kwasie, poddawać elektrolizie) należy go (jeżeli jest taka potrzeba) obrobić mechanicznie - szczotka, szmatka, szlifierka - zależy od rdzy i fantu. Potem - dla pewności - należy go odtłuscić - np benzyna, gorąca woda z szamponem (najlepiej jeszcze z 1% ługu sodowego - ale uwaga - żrące!). Kiedy mamy pewność, że nie ma już nalotu rdzy, ani śladów oliwy, parafiny, smaru itp - zalecam kwas szczawiowy 12% (może też być 5% ortofosforowy). Dodatek 0,1% kuchcika to pewna alternatywa dla tzw. inhibitora kwaśnego trawienia - mówiąc krótko - hamuje rozpuszczanie metalu ale nie rdzy - dzięki temu detal nie będzie miał ubytków. Zamiast zwiększać steżenie kwasu, lepiej jest podgrzać roztwór z kwasem - 40stC jest lepsze niż 20% stężenia. Po wyjęciu - płukanie, najlepiej z dodatkiem sody kuchennej - zneutralizuje pozostałości kwasu, który powodowałby dalszą korozję pod wpływem wilgoci. a zawsze coś zostaje. P.S. Ług sodowy kupuje się jako kreta" do kanalizacji. Uwaga na oczy i... przyrodzenie. Myć ręce, stosować rękawiczki;-)))
 6. Ciepło, ciepło Kolego Majros. A jak trzeba przekazać władzę w UE Czechom, to się robi alternatywny rząd gospodarczy". Bo kryzys, bo młody członek, bo nie da sobie rady, bo.... I dalej. Jak polskie stocznie dostały dotacje - to awantura na cały swiat. Jak niemieckie banki dostały 70mld euro zapomogi, to jakoś cicho, nikt nie protestuje, wszak mamy kryzys......A obie instytucje to przecież spółki prawa handlowego. Więc jak to jest? Są równi i równiejsi?
 7. Kolego Jaraca - dziękuję za zrozumienie;-)). Kolego Korbaczewski - widocznie nie zrozumiesz mojego, a ja Twojego stanowiska. Tak czasem bywa. Może więc zakończmy naszą wymiane zdań, bo odbiliśmy troszkę od głównego wątku, co może spowodować, że paru forumowiczów mających nas dość zwróci nam uwagę w sposób narażający Ich na żółte kartki. Zresztą słusznie. Jeżeli chciałbys podyskutować - jestem otwarty, ale załóżmy sobie osobny wątek. Do wszystkich - jestem tu dość krótko. Chciałbym się dowiedzieć czy był kiedykolwiek dyskutowany na forum temat legionów rzymskich? A jeżeli tak, to gdzie? Pozdrawiam.
 8. Kolego Korbaczewski - powtarzam, skoro tak jest, trudno, nie zaprę się samego siebie. Jestem jaki jestem, ktoś musi. Niemaszki" są swoistą parafrazą słowa polaczki" którą tak często posługuja się Niemcy (ot, złośliwość;-)). Szkoda że nie zauważyłes, ze nigdy w swoich wystąpieniach nie odniosłem się z brakiem szacunku do Niemców - konstruktorów (np audi). Nazywając Seppa D - SSmana śmieciem, myślę, że raczej i tak postąpiłem dość grzecznie. Poprostu mierzi mnie swoiste oczarowanie, jakiemu ulegli niektórzy forumowicze w postrzeganiu tej bandy morderców. Z doświadczenia wiem, że w biznesie/polityce liczą się tylko z silnymi. I na tym to polega - być silnym. A od czasów starożytnych zawsze bogacisz się czyimś kosztem. Użyłem słowa dorżnąć - fakt. Mogłem użyć asilę ekspansję swojej firmy na rynku lokalnym". Efekt ten sam, ale czułbym się hipokrytą. Dodam tylko, że wojna jest mi wstrętna i nigdy nie chciałbym być jej twórcą, ani uczestnikiem. Dziękuję Ci za Twoją opinię. Bez względu na różnicę zdań, zawsze warto dyskutować.
 9. Kolego Majros - przepraszam, że pominąłem - masz rację. Dlatego jak mogę, tak pomagam dzieciakom w edukacji. A co do szacunku dla bogatych. JAk można szanować kogoś tylko dlatego że jest lub nie jest bogaty? Choć przyjaciół" nie brak, fakt;-))))
 10. Kolego Danieloff - dzięki za zrozumienie. Kolego Kazimierski - dodam jeszcze, że płacę w Polsce podatki, ponad milion zł rocznie. W ramach tzw migracji podatkowej UE mogę to robić na Cyprze przy stawce 0%. Ale nie robię. Do tego wspieram harcerzy, sport i naukę w szkołach. Więc jeżeli jestem szowinistą - to fajnie, dobrze mi z tym. Uważam, że im wyższe PKB, silniejszy polski biznes, tym samym silniejszym państwem jest moja Polska. Kolego Wojwoj - nie wiem. Być może był to wypadek przy pracy, tak często bywa w chemii. Ale wiem, że Niemcy bardzo interesowali się tym rozwiązaniem z wiadomych względów. Poszperam i dam Ci znać. Pozdrawiam;-)
 11. Wiecie co Panowie? Ja Wam napiszę coś o sobie. Jestem prezesem poważnej firmy. 100% polski kapitał. Firma ta zyje wyłącznie z produkcji i sprzedaży technologii opracowanych we własnym zakładzie badawczym. Kiedy zaczynałem, konkurencja, głównie niemiecka, posiadała 90% rynku polskiego, moja firma 10. Dziś jest dokładnie na odwrót, a przy obecnym wzroście euro dorżnę niemaszków z prawdziwą rozkoszą. Bo to jest własnie patriotyzm - walczę inteligencją i sprytem o rynek zbytu, o miejsca pracy dla Polaków. Miałem propozycję sprzedazy firmy tylko po to, żeby ją zniszczyć. Za dobre pieniądze. I nie sprzedam. Aha - jeżdżę audi A8 - niemieckim, super bryczka, szacunek dla konstruktorów. A jeżeli Polacy zaproponują, tak jak ja to zrobiłem, cos równie fajnego i tańszego o 30%, kupię to a nie Audi. P.S. Na tym forum są ludzie, którzy wiedzą jak się nazywam i moga potwierdzić, że piszę prawdę;-)) Pozdrawiam.
 12. Pomsee - dziękuję za korektę. Więc Panowie, żeby wyjść poza polsko - niemieckie animozje dodam tylko, że pod względem ilosci zgłoszeń patentowych przeganiamy (troszeczkę;-))... Mongolię. To jest akurat bardzo smutna statystyka.
 13. Jaraca - wiem, że liczby są bezwzględne, ale jeżeli dobrze pamiętam stosunek Niemców do Polaków wynosi +/- 2:1. Więc to nadal nie pokrywa stosunku 400000 do 6000. A znaki towarowe, nawet tak zacne jak BMW lub ORLEN nie są tu brane pod uwagę. W Polsce koszt patentu to około 2-3 tys zł, nie wiem ile u niemaszków. Wojwoj - 80% H202 to polski wynalazek. Losiu2 - zacytowałem niejakiego Seppa Dietricha, fakt że do ssmański śmieć, ale jakby nie patrzył wiedzę o swoich czołgach jakąś tam miał;-))
 14. Faktem jest , że z akietowych" doświadczeń von Brauna kożystali długo po wojnie i Amerykanie i Rosjanie. Sporo informacji (w tym sporo totalnych bredni - zaznaczam) można znaleźć w książce Tajne bronie III rzeszy" (Bellona). Faktem jest także to, że Niemcy też skopiowali sporą ilość broni - ja wiem o t34 - pantera, bazooka - panzerschreck. Co do mitycznego zmysłu organizacyjnego" armii niemieckiej. Czy ktoś z kolegów pokusił się o porównanie działania niemieckiej dywizji pancernej do metod operacyjnych oraz sposobu organizacji legionów rzymskich? Polecam i proszę o refleksje. Natomiast na koniec smutne porównanie. Niemcy jako naród składają rocznie około 400 000 nowych zgłoszeń patentowych. Polacy około 6000. Tych cyfr nie da się oszukać, tam państwo płaciło i płaci za myślenie.
×
×
 • Create New...

Important Information