Skocz do zawartości

M42 i kwas szczawiowy


Diago

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 387
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam

Po użyciu kwasu na czyszczonych obiektach pojawił się dość gruby żółty nalot podobny jak na focie w poście sid30" lecz w znacznie większej ilości. Da się to jakoś usunąć oprócz czynności mechanicznych ?

pozdrawiam nomyss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się pod ten wątek, żeby nie zakładać nowego :)

szanowni koledzy, mam w posiadaniu niemiecki dzwon, ze stalową obręczą, bez dziur w dobrym stanie.
Podejrzewam, że przeleżał w jakiejś stodole lub innym chlewiku - pokryty rdzą

i moje pytanie :
- czy trochę go oczyścić z rdzy, jak i czym
- czym zakonserwować żeby dalej nie rdzewiał w czasie leżenia na półeczce ?

Dzwon nie będzie malowany i inne w tym stylu - ma być taki jak jest, tylko szkoda by było, aby rdzewiał dalej

aha, i jeszcze jedno - z racji tego iż w temacie dzwonów jestem jeszcze w pieluchach" - jaki to jest model ?

z góry dzięki za dobre rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten garnek to M 42. Ja bym go na twoim miejscu potraktował szczotą na wiertarce, a następnie zakonserwować olejem itp. Efekt powinien być zadowalający.

PS: tylko broń boże nie wsadzaj go do octu, bo bedziesz miał druszlak.Pamiętaj, że m42 są owiele gorszej jakości od pozostałych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :)
znajomy go opylał i trafił się mnie oraz mojemu synowi :) - pomysł syna a na razie moja kasa :)

nie ma szans na ładny wykopek w naszych stronach, a ten dzwon jest w całkiem niezłym stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie dwa halerki,ten dziurawy ze strychu,ten drugi z gleby no i pytanie elektroliza,kwas szczawiowy?? watek przeczytalem,jednak nigdy nie robilem eksperymentow tego typu,tak wiec zanim cos zrobie prosze o ostatnia porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to nie ma sensu kąpać tych hełmów w kwasie (ewentualnie tego wz.31, chociaż chyba raczej nie będzie rewelacji).

Taka uwaga ku przestrodze. Niedawno kupiłem wz.31 z pieczątkami huty w środku. Wciepnąłem go do kwasu napalony, że będę miał porządny fant. Po wyjęciu z michy opłukałem hełm i przetarłem szmatką. Wystarczyło raz przejechać ścierą i napis LUDWIKÓW" znalazł się na ścierce. Lekkomyślność potrafi się zemścić. Nawet wrogowi nie życzę takiego bólu, jaki wtedy odczułem...


Co prawda na jaw wychodzi znowu, że mądry Polak po szkodzie, ale już teraz wiem, żeby uważać z takimi specyfikami, albo w przypadku zachowania się pieczątek, w ogóle nie bawić się w tego typu eksperymenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie